Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 67
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    ако аз си ги правя за мене си, цената 12-14 лв е нормална...ако скатавам данъци и имам безплатен или евтин материал, също е нормална.....абе требва ли за секо нещо да пълниме гушата на държавата ?!?!?

    .....ако продавам мед на 3 лв. пак сички че зинат, ама поводите за тия цени могат да бъдат много и от различно същество!
    ....само за пример,(дано не се налага на никой) ако трябва да събера спешно пари за животоспасяваща операция, ще продавам всичко което мога и с което разполагам, включая и труда си!

    Ако изработката е добра, не виждам поводи да се коментират цените....освен ако завистливата конкуренция, печелеща от програми, не държи да убие прохождащите!

    ...всъщност сме в пазарна икономика, затова всеки е свободен да продава на каквито си прецени цени....без да дължи обяснение за това !!!!!

    Преди да почнат програмите и програмистите, цените беха нормални и се движеха в границите на нормалното! Сега ако се появи некой неработещ с програми, бива линчуван и обществено порицан!!!!.......ай стига, мрънкаме срещу обсебването, а се навираме именно там !!!!!

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Проблема е че и меда сe дава на безценица, а това е причина да се печели по малко и да няма пари за нови и по качествени кошери, за ефективни лекарства и тн. Затова масово загиват и пчелните семейства. Това е голям проблем.
    И утре е срещата на пчеларския съюз като цяло с подорганизациите и тези неща ще бъдат коментирани. Крайно време е пчеларите да се обединят и да не позволяват да се подиграват с техния труд.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз купих моите ЛР корпуси на 18 лева на 3см дебелина.
    Изработката много ми хареса.

  4. #54
    http://prodavalnik.com/kosheri-i15086137
    Ето ми го ценоразписа.
    Ами докато се чудя как да си платя данъците и сметките и въобще как да оцелявам някак си,ще си продавам на каквито цени искам.Даже на тоя колега му направих супер промоция.Писна ми всяка зима да съм по чужбините.Ама какво ли се обяснявам.Човечните хора разбират,останалите не ме интересуват.
    На колегата пуснал обявата исках да пиша на лични.Не мисля,че е некоректно.Много колеги тук правят кошери и всеки прави оферти.100% не съм сигурно и най-добрия майстор,нито най-оборудван с машини,но докато увелича кошерите си и да се издържам само от тях,ще си предлагам услугите,няма начин.

    dani.goranova

    В профила на колегата е записано, че има интереси "...Приятели, Пчели, риби, ски, приятели..."

    Това даже не го знам,къде го видяхте колежке,много сте наблюдателна,знаете повече неща за мен отколкото аз самият?Неща,на които ако наистина ги пише някъде,дори не съм обърнал внимание.
    Не бъдете дребнави и злобни хора,това не са хубави черти.

  5. #55
    Препрочитам,препрочитам и ми стана малко смешно...ски никога не съм карал и не ми е интересно,карам само шеина чук и гек.
    Интерес "риби" и "риболов" се повтаря.
    Интерес "приятели" не знам как да го коментирам даже.Това сериозно ли се вижда някъде за мен,ако трябва да го изтрия,че може някой да си създаде погрешни впечатления,които да са фатални за мен :D

  6. #56
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2010
    Мнения
    22
    Колега М.Петров,
    Аз Ви посочих за пример, след като видях какви цени предложихте на колегата - 12 лв. за магазин и 14 лв. за корпус. Това са съвсем реални цени. А този с "интересите" пусна ценоразписа си 2-3 поста по надолу. И дори не подозира колко правилно е написал, че има интерес "...риби...". С този ценоразпис той смята голямата част от потребителите в този форум за риби.

  7. #57
    Ясно,тогава ви се извинявам колежке.Аз не съм видял поста на този колега с интересите.
    Ами според мен са малко 12лв. за магазин и 14 за корпус,ама понякога се налага да се направи промоция,защото държавата не чака,а ти трупа лихви.

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2010
    Мнения
    22
    А как ще коментирате 20 лв. магазин и 25 лв. корпус?

  9. #59
    evgeni filimonov ми симпатизира с постовете си и не мога да го критикувам.Него имате в предвид.Всеки си оценява труда.Нещата са относителни,зависи кой за колко си купува материала,на какво разстояние е работилницата или цеха от домът му,дали е фирма,и т.н.Човек като има клиенти и се е доказал,нормално да си вдигне и цените.
    Попадал съм на обяви в интернет 50-55лв.за кошер(нов).Не знам с какво качество са.За моя първи кошер дадох 130лв.,от пчеларски магазин в Горна Оряховица.Не съм впечатлен от него.Останалите си изработих сам и съм доволен.Имах опит в мебелни фирми и с добро желание стъкмих една работилничка.
    Та на въпроса-какво да коментирам всеки е прав за себе си,не съм съдник на никого.В тая криза производители на всичко много,цени много,всеки да си избира според чергата и изискванията си.
    Ще напиша и още нещо.Имам роднина,който е собственик на цех за мебели.Занимава се с това нещо от 15 години и е много добър.Мебелите са дизайнерски,т.е. по индивидуален проект.Отива някой си и му казва:"Начертай ми гардероба на мечтите ми" и после "Ооо,скъпо то в Арон,Икея и т.н.гардероб имало за 200лв.Еми ОК пич,ама ламината му не е 18мм.,а е 16,канта му не е 0,5мм.(като го бутнеш да се скъса,а е 2мм.Такъв гардероб имат 300 милиона човека по света...
    В България е трудно наистина да направиш хем хубаво,хем евтино,хем да ти излезе сметката,клиентите да са доволни и да говорят хубаво за теб...

    PS:Нас ни остави,важното е,че Бойко,Сергейката,Доган и Костов пак се стягат за избори :D

  10. #60
    М. Петров е заради такива клиенти спрях с мебелите. Нека хуууууубаво се обзаведат от арон марон и кой ли нещеш и след 2-3 години ще им гледаме сеира ама тогава ще ме хванат за у...о Та и при кошерите е горе доло така . Не искам да коментирам ничии цени защото не е конкретизирано за какво са. ЛР корпус ама колко рамков е,каква е дебелината на страниците, от какъв материал е ,колко чепове на корпус, с боя ли е без ли е ,с первази ли без ли ? За колегите пчелари които купуват кошерите си а не си ги правят сами - Колеги пчелари няма как един кошер 3 корпуса ЛР 10 да има цена 66 лв . Никой уважаващ себе си производител на кошери няма да праизведе такъв кошер .Сещайте се защо. То ясно за сметка на цената от там и на качеството на материала. Това не означава че на пазара не се предлагат и такива кошери НО ...... Общо взето всеки си има глава да си я троши както иска
    п.п. Благодаря че дискусията се премести където и е мястото
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •