Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 67
  1. #31
    ок , да покажеме и другата страна тогава. Имам френдове тираджии обаждам им се и ми докарват европалета 20-30 бр без проблем. от едно пале ще излезе един корпус. Дотук 0лв. релсички може и без тях ще ги вадя с козия крак 0лв. мрежи не ми трябват с 2 мм бургия мога да си надупча всякъкви вентилационни отвори навсякъде 0лв. друго какво ,а лепило .Комшията като заколи телето взимам всичкото кокаляк и си праим туткал с него лепя . още 0 лв. отгоре да не им улаза дожд пластове пясъчник има при мене такива или някви други плоски камани още 0 лв. Телове за рамките от изгорелите гуми от ората копата 0 лв Затоплящи материали ??? Абе прецедатела на кооперацията е мой човек ще даде некоя бала слама 0лв. Боя ???? Абе за какво ми е боя като са ми без пари все 2 години ще изкара . Нещо пропуснах ли ? А тока абе имам два бушона и два кабела по метър с малко познания по ел.техника колкото навъртя през деня толкуз ще си върна през ноща 0лв.
    ОБЩО 0лв. Ха-Ха-Ха
    Ух-Ух-Ух ся меда ако мога да го продам по 15 лв килото нема да има цена схемата Ха-Ха-Ха
    Надявам се ме разбрахте.

  2. #32
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    ок , да покажеме и другата страна тогава. Имам френдове тираджии обаждам им се и ми докарват европалета 20-30 бр без проблем. от едно пале ще излезе един корпус. Дотук 0лв. релсички може и без тях ще ги вадя с козия крак 0лв. мрежи не ми трябват с 2 мм бургия мога да си надупча всякъкви вентилационни отвори навсякъде 0лв. друго какво ,а лепило .Комшията като заколи телето взимам всичкото кокаляк и си праим туткал с него лепя . още 0 лв. отгоре да не им улаза дожд пластове пясъчник има при мене такива или някви други плоски камани още 0 лв. Телове за рамките от изгорелите гуми от ората копата 0 лв Затоплящи материали ??? Абе прецедатела на кооперацията е мой човек ще даде некоя бала слама 0лв. Боя ???? Абе за какво ми е боя като са ми без пари все 2 години ще изкара . Нещо пропуснах ли ? А тока абе имам два бушона и два кабела по метър с малко познания по ел.техника колкото навъртя през деня толкуз ще си върна през ноща 0лв.
    ОБЩО 0лв. Ха-Ха-Ха
    Ух-Ух-Ух ся меда ако мога да го продам по 15 лв килото нема да има цена схемата Ха-Ха-Ха
    Надявам се ме разбрахте.
    :D :D :D
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  3. #33
    Gilan-e,не се гневи толкова на програмите аз мисля че можем и ние да спечелим от тях!Пишман пчеларите като се "напчеларстват" смятам че ще има евтини кошери и инвентар , e жалко че няма да има пчели с кошерите им ама пак ще си е кяр!

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Не съм казал, че съм по Програмата. Казах само, че Зарко е подробно запознат с нея и ще ти каже, че грешиш. Ако няма Програма - лошо. Ако има - още по-лошо...Няма угодия...Тя е по желание-участваш, ако искаш.

    П.С. А за колите - пак не си ме разбрал. Просто исках да ти кажа, че си много млад и много има да учиш. Не ти направи дори и впечатление, че ти написах кога съм сменил системата кошери - ДБ с МК. Тогава в Берковица имаше ли такива? Защото тук бяха атракция- чудеха се какви са тия "нощни шкафчета"....
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Не съм казал, че съм по Програмата. Казах само, че Зарко е подробно запознат с нея и ще ти каже, че грешиш. Ако няма Програма - лошо. Ако има - още по-лошо...Няма угодия...Тя е по желание-участваш, ако искаш.

    ...
    Да, наясно съм и съм доволен, че я има, защото, това, което бях замислил да направя за години, стана за 2. Така и не мога да разбера защо ти е толкова кеф, че от не неопитност и незнание попаднах на един мошенник и некадърник и трябваше след него и да ремонтирам кошерите му. Не мога да разбера тая българска черта, някой като се спъне и падне, другите да му смеят, а не да му подадат ръка да стане. Спирам по тая тема, ако си разбра - добре, ако ли не, здраве да е. Още много хора ще падат, ще има на какво да се смееш...
    Цената може да е всякаква, щом има купувач за стоката. Както каза Гилъна за мен 150 лв е много висока и неоправдана цена и не бих дал толкова. За друг е добра и си купува. Пробвах и си направих кошери. Е, с машините, които имам не стават перфектни на външен вид, но всички размери са спазени. Излязоха ми 40 лв и ме устройва. По-лесно ще ми е да отида и да си ги купя, тук видях доста добри кошери, но всеки разполага с каквото има. Да не говорим колко още разходи има, когато започваш и създаваш от нулата.

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Не Зарко, не ми е кеф. Тогава ти казах, сега пак ти казвам, Бонев също го написа преди няколко дни - няма евтино и качествено. Неопитни и незнаещи(а и не само те) се хвърлят на евтини кошери по обяви в И-нет, не отиват да ги видят, не ходят при дърводелците когато правят техните и когато ги докарат, или при населването им с пчели започва....кански рев. Дърводелците са единствените "майстори", които мерят в сантиметри!!! Това подсказва, че винаги трябва да се съмняваш. А и от опит ще кажа - аз не поглеждам кошер с обявена цена под 100 лв., т.е. под тази цена на пазара не можеш да намериш нищо добро. А що се отнася до Програмата - добра е, разбира се! Дава ти възможност бързо и с малко средства да си направиш базата, която иначе се създава за много години.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    за Програмата не съм съгласен, ма тва е друга бира
    ...иначе за дърводелците vanHanegem е прав. Замислете се защо на твърдия метър викат дъводелски метър
    ...един приятел на баща ми дърводелец-любител с окрадени от СелКопа машини, му прави преди години 2 ДБ сандъка.....сега като ги подхванах всичките, заедно с моите, като стигна до тези двата и всеки път се заричам, че напролет ще ги запаля да изгорят. Магазинните рамки лягат върху плодниковите и се клатят. Магазина и покривната табла имат точно фиксирано положение и не позволяват завъртане, магазина грам не пасва с останалите ми кошери......да не говорим, че "майстора" беше направил и рамки на по тоя кошер ....ма тях поне изгорих wink;
    ...тааааа, хората са казали: Ако имаш 1 кило брашно -дай го на майстор ,да ти омеси хляб !!!

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    vanHanegem, 2 пъти ходих до тоя мошенник, гледах му машините, даваше вид, че ги разбира нещата ама не. Един дребен и елементарен мошеник се оказа и сега му сърбам попарата. Яд ме е, че не успях да го преценя ама нищо не може да се върне назад. След време ще ги махна тия боклуци, но така или инъче нямам избор и ще се мъча още с тях. Долу горе съм ги закрепил и ще изкарат още някоя година. А за цена под 100 лв има и качествени кошери. Приятели си поръчваха сега при един в Ракитово и изработката е много добра, размерите са спазени. Излезе им 90 лв мисля. Но тоя има голямо производство, нови и хубави машини, може би от там идва и ниска себестойност. А и е в Родопите, предполагам, че и дървото му е по-евтино. Гледал съм и за 70-80 лв., но са си отвратителни.

  8. #38
    така е, все пак става дума за пазарна икономика.Всеки производител му е различна цената защото работи с различен материал, машини, време за изработването на отделен кошер и така нататък.То си е една малка поточна линия, колкото повече се произвежда за определено време и продукцията колко е по качествена това опрределя цената

  9. #39
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Не Зарко, не ми е кеф. Тогава ти казах, сега пак ти казвам, Бонев също го написа преди няколко дни - няма евтино и качествено. Неопитни и незнаещи(а и не само те) се хвърлят на евтини кошери по обяви в И-нет, не отиват да ги видят, не ходят при дърводелците когато правят техните и когато ги докарат, или при населването им с пчели започва....кански рев. Дърводелците са единствените "майстори", които мерят в сантиметри!!! Това подсказва, че винаги трябва да се съмняваш. А и от опит ще кажа - аз не поглеждам кошер с обявена цена под 100 лв., т.е. под тази цена на пазара не можеш да намериш нищо добро. А що се отнася до Програмата - добра е, разбира се! Дава ти възможност бързо и с малко средства да си направиш базата, която иначе се създава за много години.
    Да не забравяме ,че има и изключения
    А целия лаф е така : дърводелеца мери в см и бележи с добре заострен молив, а стругара мери с микрометър и бележи с тебешир :D :D :D

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    най накрая ще се разберете всички и ще бъдете приятели. wink; Дай боже и да си помагате!!!!

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •