Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 67
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Браво!Супер изработка
    1000 пчелари - 1000 технологии

  2. #22
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    И така ще станат като на твоя приятел - Трифон Банев. Тогава няма от кой да ревеш и да псуваш по форумите. Бонев ясно ви казва в неговия пост. Интересно ми е как си "направил" толкова евтина боята?! Или си купил от "левчето" водни боички?
    Когато програмата ти плаща кошерите, а не се бъркаш и за 1 лев от собствения си джоб, може да си купиш и кошер от махагон, с приблизителна цена около 900 лв.А когато парите си ги изкарал с пот и лишение, може и от левчето човек да си купи боята.ВСЯКА ЖАБА ДА СИ ЗНАЕ ЛОКВАТА.И както се очертава до две, три години пчеларските програми да се сринат, тогава ще ви питам за цената на кошери, майки, отводки и пчели.Реалната цена на един кошер, собствено производство е около 55-60.Ако искаш да правиш бизнес и да продаваш, то цената над 75-80 лева вече е смехотворна.Говоря за качествено направен кошер, от който да вади човек мед, а не екстрите за прашец и прочее.Айде наздраве

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Зарко е на "ти" с програмите и ще ти обясни подробно колко много не си прав. А пък и програмите са за всички - щом е така защо не участваш в тях.

  4. #24
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Зарко е на "ти" с програмите и ще ти обясни подробно колко много не си прав. А пък и програмите са за всички - щом е така защо не участваш в тях.
    Щото не искам никой да ми дава нищо, нито аз да давам на някой нещо.Обосновавам се какво имам предвид.Когато катастрофирахме с приятелката ми, държавата и лекарите не ги ебеше че и двамата сме на държавни договори, че всякакъв вид застраховки, осигуровки, данъци и налози сме плащали.Както казах, при това и двамата сме държавни служители, сега тя продължава да е на същата работа, а аз си почивам.Та с тия ми ти осигуровки дето съм плащал, здравни и прочее за да пълня хазната на нехранимаиковци като Дянков и Бойко, не ми свършиха никаква работа а трябваше да се бръкна над 20 бона, само и само да ни запазят краката и да можем сега да ходим отново и двамата.Касата не била покривала такива процедури, е какви покрива тя тогава?Но както и да е това е за здраве, и не го броя чак от такава важност.Човека от който закупих първите си кошери, се казва Захари и живее в село Балювица-Берковско.Той кандидатства по пчеларска програма, пчелина му беше под конец, аз лично не бях виждал по добре уреден и подреден пчелин.Но не го включиха в програмата, защото на неговото място отиде един друг нехранимайко, от нашия край който дори и нямаше пчели,80 процента от кошерите му бяха празни.Сега също са празни, ама някой явно си затваря очите.Та как човек да участва в такава програма, да вложи всичко което има, дори да се обвърже и с заеми.Нервите и времето заедно с труда няма да ги броя който са вложени в всичко това, и накрая някакъв си те избутва.И по лошото е че този някакъв си, си няма и хал хабер от пчели.Като свърши тази програма, защо никой от управляващите не се поинтересува какво се случва с дадения пчелин, къде са пчелите и кошерите, за парите не питам то е ясно.А й както винаги съм казвал, мисля да се храня с пчеларство, но предпочитам да не разчитам на помощи, европа, субсидия, и държавна намеса.Това е от мен, да го разбира всеки както иска.

    А и щом не сме в програма, нямаме право да отглеждаме пчели ли.И трябва непременно да си купуваме кошери от 150 кинта ли?Всяка жаба да си знае локвата.Ти може и 200 да дадеш за кошер и цената да е оправдана, аз мога да взема употребяван за 20 кинта, с содето, горелката и боята ще ми стъпи около 30 и пак ще ми върши работа.Всеки гони различни цели, и всеки разполага според джоба си.Не беше уместно да намесваш магазините за 1 левче, защото ако има боя там съм обеден че много от хората тук ще се възползват от нея.Но не знам, за теб оправдана ли е цената от 150-170 за кошер, над 30 за майка и отводки от 90 до 140??Е то по добре човек да ви вземе една крава вместо един кошер с пчели,Излиза че кошера е по скъп от кравата.Всеки човек трябва да си знае мястото, чергата на която е стъпил и средствата който има.И според всичко това, да разполага така че да му е угодно и да е добре.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2012
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    Тъй побъбрихме добре да се върнеме на машините.
    Е такова шаблонче мисля да си направя за оберфрезата.

    http://www.youtube.com/watch?v=g_Rgf...eature=related
    Колега с тази зглобка са се правели кошерите преди ,ас имам и имах сандъци междо 30-50 додини употреба правени така с равнобедрен трапец и все още са в доста добро състояние .Ако си направиш сандъците така ще те надживеят ,като моите наживяха бащами и дядоми.
    Късмет с начинанието !

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Владо-Gilan, аз не мога да се съглася с теб, защото съм....прагматичен човек. Но...ти си млад и много има да се учиш. Дерзай!!!

    П.С. Погледнах ти профила и се сетих, че в годината в която ти си се родил, закупих първите си МК кошери и ги населих с пчели, купени от майкопроизводителното предприятие в Ловеч - сега приватизирано (не знам как се казва, май че е "Аписгарант") и ги докарах със собствената си кола - "Трабант" 601 S - комби (лимонено жълт).

  7. #27
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Владо-Gilan, аз не мога да се съглася с теб, защото съм....прагматичен човек. Но...ти си млад и много има да се учиш. Дерзай!!!

    П.С. Погледнах ти профила и се сетих, че в годината в която ти си се родил, закупих първите си МК кошери и ги населих с пчели, купени от майкопроизводителното предприятие в Ловеч - сега приватизирано (не знам как се казва, май че е "Аписгарант") и ги докарах със собствената си кола - "Трабант" 601 S - комби (лимонено жълт).
    На кое викаш прагматизъм, на узаконените кражби ли?Я си признай колко хора познаваш който са по програмата, само за да откраднат някой и друг лев, и след изтичането на програмата ни лук яли, ни лук мирисали.
    п.п. Аз моите ги купих както казах от Захари от Балювица, кошерите бяха Д.Б. 12 Рамкови.Докарах ги и аз със собствената си кола БМВ 318И, М-10, Е-30-ка (червено) Но дефакто няма значение с какво съм ги докарал.Ако съм можел, да съм го направил и с чопъра.Важното е че съм ги докарал, и се грижа добре за тях.За благодарност и те, ми се отблагодаряват подобаващо.

    Не казвам че всички хора по програмата са крадци, има около 10 процента който наистина са пчелари, и обичат това което правят.Но всички знаем другите 90 процента какви са.Видяхме и лицензираните стопанства, тази година има ли някой който да не изрева от некачествени майки, кошери, пчели и т.н.Аз ти стискам палци с програмата, и се надявам да успееш с нея ако наистина си обичаш заниманието, и не си по тази програма с някаква друга цел.Ако не си, има една приказка кога пили пели, кога плащали плакали.Тука в Нашия край ще изреват бая народ, и то в най скоро време, ама ще се чуе и тук в форума.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Не съм казал, че съм по Програмата. Казах само, че Зарко е подробно запознат с нея и ще ти каже, че грешиш. Ако няма Програма - лошо. Ако има - още по-лошо...Няма угодия...Тя е по желание-участваш, ако искаш.

    П.С. А за колите - пак не си ме разбрал. Просто исках да ти кажа, че си много млад и много има да учиш. Не ти направи дори и впечатление, че ти написах кога съм сменил системата кошери - ДБ с МК. Тогава в Берковица имаше ли такива? Защото тук бяха атракция- чудеха се какви са тия "нощни шкафчета"....

  9. #29
    То ако съм честен не тогава, а и сега преобладаващата система тук е Д.Б.Горе долу съотношението е около 70 към 30 процента за Д.Б. А и скоро няма да се промени, защото старите пчелари са на Д.Б от 50 години и няма да ги сменят, до смъртта си.И аз не мисля да минавам на корпусна, защото засега съм доволен от Д.Б.А и съм зле с кръста, с корпусите ще ми е тегаво.Никога не съм отричал предимствата на някоя система, но просто съм на д.б. сега защото както казах резултатите ме задоволяват.След някоя и друга година кой знае...Иначе и ти не ме разбра за колите,и си мисля че дори си мислиш че имам нещо против теб.Не напротив, уважавам те, и някой от нещата който си писал са ми били от голяма полза.Тук в форума ми е неприятен само един човек, но не смятам да подхващам темата.Колкото до програмата дори и да си в нея, лошо няма.Лошо е когато някой си идва отнякъде, и няма хал хабер какво е пчела и заема твоето място, или мястото на някой друг човек който е дал мило и драго за да постигне нещо.На мен лично форума ми помогна много, не само с съветите към мен, но и с опита който споделят всички хора тук.Човека който ми помогна с присъствието си беше Станко.За пореден път го споменавам, но винаги ще съм му благодарен.Човека дойде и ми показа кое какво е, и за какво става дума.Дори имам инфо,, от един общ приятел че когато катастрофирах Станко е звънял на телефона ми да види имам ли нужда от нещо и някаква помощ, и дали имам нужда от помощ и за пчелите.Не съм вдигнал защото сигурно не съм бил в състояние, и в интерес на истината това го разбрах днес.И още не съм имал шанса да му благодаря и за това, Станко ПИЧ си брато.
    ВанХанегем и ти не оставай с други впечатление за отношението ми, мен си ми е яд че каза това за боята.Но всеки преценява сам за себе си, и цената която може да даде.Всеки има различен джоб и не всеки може да даде 150 за кошер.Аз тази година имах нужда от кошери, но взех употребявани, защото след катастрофата съм почти на червено.Но след 2 бани в соде, и веднъж с горелката, после малко пирончета и кит, отгоре боя и се получиха що годе добре.И на мен ми се искаше нов и качествен кошер, ама нямаше как да стане.Никой не ми е виновен, че катастрофирах освен един костинбродски тъпир.
    п.п. мисля че ме разбра, за какво говоря и ако нещо не си ме разбрал правилно то несъм вкарал някакъв умисъл в това.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Станко Ставров
    Цената на един кошер е доста разтегливо понятие приятели.Една е разходно-калкулационна цена, друга е цена на придобиване, трета е пазарната цена.Преди седмица си направих 2 кошера ЛР като конфигурацията включва 2 корпуса и 2 магазина 10 рамкови и 3 10р. ДБ пак с по 2магазина от липа с дебелина на страниците 22мм.Материала е от изрезки/отпадъци в една друга тема пуснах и снимки/ и го купих на цена 20лв.Дадох 26лв за лепило на хенкел водоустойчиво/падна доста лепене/, 6 лева за види, 5 лева за плаките от печатницата,10лв за 5 мишепредпазителя, 10 лева за 5 хранилки, 6 лева за стиропор за таблите, 10лв за обикновена блажна боя 8 лева за ламаринките върху които лягат рамките.С боя на водна основа вече не боядисвам ме съм доволен от нея,както и видовете импрегнатори лично мнение. Възможно е да не съм попаднал на качествени макар че тогава , когато ги купих цената им беше "интересна" за количеството.
    Така общата сума която дадох за тези 5 кошера /без да смятам тока и труда/, като материали в готов за ползване вид, ми излязоха 100лв по 20лв броя.Правил съм и кошери които ми излизаха и по 55-60лв себестойност, други по 30-35лв.Въпросът е пазарната цена на качествено изделие да е достъпна за потребителите.
    Станко,стиропора го събираш от някой магазин за бяла техника примерно. Релсите и мишепредпазителите не са трудни за направа от всякакви изрезки алуминиеви и т.н. Смъкваш цената на материала с 5 лв.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •