Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 67
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2012
    Мнения
    9
    Пивет колеги

    Съгласенсам с сичко споделено по темата но секи споделя и говори за някакво качество което реално погледнато го няма и е много трудно да намериш някои майстор които даси обича работата !
    Какво мисе случи тази пролет с новите сандъци едногодишни ДБ-12Р със заклинващо дано ,ми триябваше да избивам даната със секача "дъските се бяха изметнали на почти сички кошери " стъпихами с един magazin и рамките 110лв . Това е с остапката за 20 сандъка ,произведени такаде от много добър спецелист в този бранш !
    И лошото е че това се случва ежедневно на много колеги. Личното ми мнение че са скъпи ,и затова сам решил живот и здраве напролет да си направя някои сандък.
    Тогава ще изразя мнение дали има сметка даси направя 50 сандъка или дасиги купя !!!!!

    Говоря за качество не за външен вид.

    Лек ден !

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    ingivo, хубаво си направил сметките ама да вземем да коригираме малко.
    Хайде дървения материал го приемаме така, въпреки, че 95% от кошерите, които съм гледал изобщо не е подбирано дървото. Ама нали говорим за качество, така да е.
    Само че за винтове прелки и т.н. не виждам как ще го докараш повече от 10-15 лв.
    Боя. Хм, 15 лв. за кошер някак си не ми се струва точно. Аз за петдесетина лева си направих боя, която ще ми стигне за 50 кошера и 100 магазина. Като приравним 2 магазина на един корпус излиза дооооста по-евтино от тия 15 лв - долу горе към 2 лв. Като редуцираме тия разходи отива някъде към 60 лв. кошера. Съгласен съм, че има заплати, осигуровки, печалба и други разни дребни разходи ама как ще стигне до 150 лв. някак си не ми е ясно.
    А ако не се "глезим" с премахване на чепове(което е масовото производство) повече от 40 лв. няма как да са материалите.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    И така ще станат като на твоя приятел - Трифон Банев. Тогава няма от кой да ревеш и да псуваш по форумите. Бонев ясно ви казва в неговия пост. Интересно ми е как си "направил" толкова евтина боята?! Или си купил от "левчето" водни боички?

  4. #14
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    ingivo, хубаво си направил сметките ама да вземем да коригираме малко.
    Хайде дървения материал го приемаме така, въпреки, че 95% от кошерите, които съм гледал изобщо не е подбирано дървото. Ама нали говорим за качество, така да е.
    Само че за винтове прелки и т.н. не виждам как ще го докараш повече от 10-15 лв.
    Боя. Хм, 15 лв. за кошер някак си не ми се струва точно. Аз за петдесетина лева си направих боя, която ще ми стигне за 50 кошера и 100 магазина. Като приравним 2 магазина на един корпус излиза дооооста по-евтино от тия 15 лв - долу горе към 2 лв. Като редуцираме тия разходи отива някъде към 60 лв. кошера. Съгласен съм, че има заплати, осигуровки, печалба и други разни дребни разходи ама как ще стигне до 150 лв. някак си не ми е ясно.
    А ако не се "глезим" с премахване на чепове(което е масовото производство) повече от 40 лв. няма как да са материалите.
    Колега караш ме да правя подробни разбивки май.
    Като казвам без чепове значи без чепове.


    Сега за боята .Виждаш ли ,че пред някои цифри пише MAX еми аджеба не се ли сещаш какво означава. Моля те да ми дадеш технологията и необходимите материали за боядисване ,че и аз да си ги боядисвам за по 2лв.
    Аз съм ги боядисвал така 1. 1-ва ръка импрегнант със защита от дървояди и плесени оцветен със байц с ултравиолетова защита 1литър цена 60 лв стига за около 6-кошера 2. втора ръка от същия. 3. междинно шлайфане с №400 цена на 1м 1.10 лв за кошер около 20 см. 3. и 4 . Две ръце акрилен лак безцветен 5. Измиване на шпршцпистолета забравих и филтрите за прецеждане. Така . Сега виждаш ли защо пише max 15 защото толкова ми излезе на мен .Не ми се вярва някой да се заиграе толкова.
    Относно измятането има едно правило което признавам си и аз не съм спазил при тези кошери. Ширината на отделните елементи при слепване на плоскости от масивна дървесина не трябва да надвишава 2,5 пъти дебелината им . Или на български за корпуси с дебелина 30 мм не трябва да се лепят дъски по широки от 75 мм.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Не ми се спори ама и аз съм си правил кошери и имам представа от цени и материали. А относно боядисването ако вземеш ги боядисаш с боя металик от 280 лв литъра може да ти излезе и повече от самия кошер. Миналата година ги боядисвах с боя уж за кошери, 10 лв беше кутията, стига за към 4. Така че виждаш колко ще струва с една "обикновена" боя. Отделно, че много малко производители предлагат боядисани кошери, така, че спокойно може да се махне това перо от цената.
    За види, панти и тем подобни какво да ги смятаме. Една вида е 1-2 ст. Панти, райбери - колко ще струват?
    Ама и преди съм го казвал, всеки си преценя и си избира какво да си купи. А и щом се продава на висока цена значи кошерите се харесват.

  6. #16
    Аз не рекламирам ничии кошери. Правя си ги за себе си тоест за собствено ползване. Обещавам да направя подробна количествено стойностна сметка за себестойност на 1бр.кошер и да я постна тук.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Много ми харесват кошерите, които си направил. Гледах и други снимки, които беше качил в "Да си покажем кошерите".
    Но ми се струва опасно за пчелите това, че си ги третирал с препарат против дървояди.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цената на един кошер е доста разтегливо понятие приятели.Една е разходно-калкулационна цена, друга е цена на придобиване, трета е пазарната цена.Преди седмица си направих 2 кошера ЛР като конфигурацията включва 2 корпуса и 2 магазина 10 рамкови и 3 10р. ДБ пак с по 2магазина от липа с дебелина на страниците 22мм.Материала е от изрезки/отпадъци в една друга тема пуснах и снимки/ и го купих на цена 20лв.Дадох 26лв за лепило на хенкел водоустойчиво/падна доста лепене/, 6 лева за види, 5 лева за плаките от печатницата,10лв за 5 мишепредпазителя, 10 лева за 5 хранилки, 6 лева за стиропор за таблите, 10лв за обикновена блажна боя 8 лева за ламаринките върху които лягат рамките.С боя на водна основа вече не боядисвам ме съм доволен от нея,както и видовете импрегнатори лично мнение. Възможно е да не съм попаднал на качествени макар че тогава , когато ги купих цената им беше "интересна" за количеството.
    Така общата сума която дадох за тези 5 кошера /без да смятам тока и труда/, като материали в готов за ползване вид, ми излязоха 100лв по 20лв броя.Правил съм и кошери които ми излизаха и по 55-60лв себестойност, други по 30-35лв.Въпросът е пазарната цена на качествено изделие да е достъпна за потребителите.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2012
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Станко Ставров
    Цената на един кошер е доста разтегливо понятие приятели.Една е разходно-калкулационна цена, друга е цена на придобиване, трета е пазарната цена.Преди седмица си направих 2 кошера ЛР като конфигурацията включва 2 корпуса и 2 магазина 10 рамкови и 3 10р. ДБ пак с по 2магазина от липа с дебелина на страниците 22мм.Материала е от изрезки/отпадъци в една друга тема пуснах и снимки/ и го купих на цена 20лв.Дадох 26лв за лепило на хенкел водоустойчиво/падна доста лепене/, 6 лева за види, 5 лева за плаките от печатницата,10лв за 5 мишепредпазителя, 10 лева за 5 хранилки, 6 лева за стиропор за таблите, 10лв за обикновена блажна боя 8 лева за ламаринките върху които лягат рамките.С боя на водна основа вече не боядисвам ме съм доволен от нея,както и видовете импрегнатори лично мнение. Възможно е да не съм попаднал на качествени макар че тогава , когато ги купих цената им беше "интересна" за количеството.
    Така общата сума която дадох за тези 5 кошера /без да смятам тока и труда/, като материали в готов за ползване вид, ми излязоха 100лв по 20лв броя.Правил съм и кошери които ми излизаха и по 55-60лв себестойност, други по 30-35лв.Въпросът е пазарната цена на качествено изделие да е достъпна за потребителите.

    Това е хубав и изчерпателн отговор на отклонилатасе тема !

  10. #20
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Много ми харесват кошерите, които си направил. Гледах и други снимки, които беше качил в "Да си покажем кошерите".
    Но ми се струва опасно за пчелите това, че си ги третирал с препарат против дървояди.
    Само от вънка и после като го запечати лака няма проблеми.Освен ако не почнат да го гризът от вън .

    Точно така е Станко . Личи си когато някой не се опитва да се заяжда с другите . Прав си

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •