Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11
  1. #1

    Post Как трябва да се борим с роенето на пчелите?

    Здравейте колеги пчелари!

    Отварям тази тема, защото е актуална в момента и много важна.

    Направих клип по темата, който можете да гледате тук https://www.youtube.com/watch?v=m-YBM8dx-cE и да ме питате за всичко, което не Ви е ясно в борбата с роенето.

    Нека тази година да извадим повече мед!

  2. #2
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Дано годината да е ройлива!
    Златото се пречиства със огън. Като минат няколко поредни ройливи години и вече всеки пчелар в България ще се научи как да се оправя с него.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    05.04.2013
    Мнения
    3
    пробвай като изчистиш всички маточници и стръскаш всички пчели пред кошера.слагай им основи за градеш

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от baibradar Виж публикацията
    и да ме питате за всичко,
    Ти пчелар ли си или оператор?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    03.08.2014
    Мнения
    43
    Здравейте колеги.Въпроса ми е на стара кафява пита,ако има маточни чашки и те ли ще са кафява като питата или ще са с по-бял восък?

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от the_lefty Виж публикацията
    Здравейте колеги.Въпроса ми е на стара кафява пита,ако има маточни чашки и те ли ще са кафява като питата или ще са с по-бял восък?
    Обикновено, маточните чашки са като и основата,
    да са што помалко уочливи.

  7. #7
    Не само, че съм пчелар, ами съм и потомствен пчелар. Баща ми се е учил от чичо си, а аз от тях. 73 години у нас се гледат пчели.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от baibradar Виж публикацията
    Не само, че съм пчелар, ами съм и потомствен пчелар. Баща ми се е учил от чичо си, а аз от тях. 73 години у нас се гледат пчели.
    ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ де, ако е така, на мен в това число и ти, но напротив някои искат да ме изкарат, че мисля пчелите за врабчета.

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ де, ако е така, на мен в това число и ти, но напротив някои искат да ме изкарат, че мисля пчелите за врабчета.
    Много интересно стана, когато завършвах първата си магистратура и трябваше да си избера тема за дипломната си работа, която беше по пчеларство, а именно - "Производство на пчелни майки и интензивно размножаване на пчелните семейства". Тогава Професорът (бог да го прости), като разбра, че Илия Стоенчев (бог да го прости) е на дядо ми брат и почна да ме разпитва дали не е измислил нещо ново, да му ксерокопирам записките и т.н. Пък дядо Илия, като разбра за дипломната работа и при кого е хич не беше доволен. Оказа се, че професорът му е крадял публикации и си ги е приписвал на него. Баща ми е пчелар от 73 години, а аз от 35. Искам и мога да помагам на младите пчелари.

  10. #10
    Цитат Първоначално публикувано от the_lefty Виж публикацията
    Здравейте колеги.Въпроса ми е на стара кафява пита,ако има маточни чашки и те ли ще са кафява като питата или ще са с по-бял восък?
    На тази снимка се вижда цвета http://www.agro-consultant.net/image...a-mlechice.jpg и на тази също https://i.ytimg.com/vi/AWVCRYStQLo/mqdefault.jpg

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •