Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 31 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 305
  1. #151

  2. #152
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Случайно разбрах, че някой от НРАП е взел мъдрото решение отводки по тригодишната програма да не да продават след 20 юли , защото нямало да оцелеят през зимата?!?! Щом са им толкова слаби отводките, защо са монополисти само те и дали това не е в нарушение на подписаните договори за приключване на периода на тази тригодишна програма на 31 август! Мисля, че това е монополно взето решение, което не обслужва потребителите- това е пчеларите и на потърпевшите бих посъветвал да занимаят- http://www.kzp.bg/index.php?mode=vie...document_id=19
    По тази логика, защо не взеха решението си да приключат с отводките на 1 май, че и мед да даде пролетната отводка на закупилият я пчелар.
    Направих си труда днес да издиря кои са актуални майкопроизводители към днешна дата и чудо- няма такава информация- на сайта на фонд "Земеделие" в отдела касаещ тригодишната програма някой е изтрил информацията с майкопроизводители, а в сайта на НРАП информацията е от началото на годината и е умишлено заблуждаваща. Защо ли?
    Не знам от юридическа гледна точка как да се подхванат нещата, защото утре може и "Асоциацията на производители на пчелни кошери по тригодишната програма" да си реши, че от 20 юли спира да продават кошери, за да могат да изсъхнат на слънце и въздух за да не се цепят и мухлясват през зимата! А има и лекарства за акара,и т.н.. Моля за юридичиска помощ, защото 50 % от едни пари излизат и от пчеларският джоб!

  3. #153
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Списъкът:
    http://www.nrap-bg.org/files/spisak20120313.pdf

    Защо е подвеждащ, кое е нередното в този списък?

    Намери решението, което споменаваш, и ще оформя документите за през КЗК.

    В момента ще я карам малко наизуст, понеже Законите не са пред мен, за да сверя, но мнението ми е, че производителите не са обвързани с Асоциацията и сами решават дали да продават или не. Решението на НАРП не ги задължава, те не участват във вземането му, затова ще бъде трудно доказването пред КЗК на съгласувана практика.

    п.п. не ми е оставало повече свободно време и желание, иначе имам намерение да атакувам по всички възможни начини цялата Национална програма и част от разпоредбите на законите и подзаконовите актове, регулиращи отношенията в пчеларството. Най-вероятно ще е зимата.

  4. #154
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Списъкът:
    http://www.nrap-bg.org/files/spisak20120313.pdf

    Защо е подвеждащ, кое е нередното в този списък?

    Явно не познаваш хората в списъка за да знаеш че не е актуален. Но до зимата при помощ и от мен ще се справиш. wink;

  5. #155
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Ами няма да оцелеят я. Като знам какви отводки носят, то и май месец да ги донесат не е сигурно дали ще презимуват. На "великия" Ефрем Моллов, ЛР на три рамки с една празна пита, една с маааалко пило и трета с напръскан мед и прашец, това отводка ли е? А ЛР отводка с три рамки направо за брак как ви звучи. Това на някакъв нещастник от Търговище. Отказал съм се от тия лицензирани майко и отводко производители. Това е мафия, начело с доцента, която на последно място я интересува пчеларството. Всичко е в името на спечелването на някакви пари. Приеха поръчка за отводки, които няма как да направят. Ходиха и купуваха кошери по 240 лв, разделят ги и ето ти "лицензирани" отводки.

  6. #156
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Ходиха и купуваха кошери по 240 лв, разделят ги и ето ти "лицензирани" отводки.
    Ако някой има такива данни и може да докаже, че лицензиран производител е вкарал в пчелина си такъв кошер, да казва - веднага пускам сигнал до Районна прокуратура. Иначе слухове много.

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от павликянин
    Списъкът:
    http://www.nrap-bg.org/files/spisak20120313.pdf

    Защо е подвеждащ, кое е нередното в този списък?

    Намери решението, което споменаваш, и ще оформя документите за през КЗК.

    В момента ще я карам малко наизуст, понеже Законите не са пред мен, за да сверя, но мнението ми е, че производителите не са обвързани с Асоциацията и сами решават дали да продават или не. Решението на НАРП не ги задължава, те не участват във вземането му, затова ще бъде трудно доказването пред КЗК на съгласувана практика.
    В същност асоциацията решава, т.е. двама души и другите трябва да изпълняват иначе стават "независими пчелари" и губят правото си да произвеждат пчели и майки.

  8. #158
    Цитат Първоначално публикувано от павликянин
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Ходиха и купуваха кошери по 240 лв, разделят ги и ето ти "лицензирани" отводки.
    Ако някой има такива данни и може да докаже, че лицензиран производител е вкарал в пчелина си такъв кошер, да казва - веднага пускам сигнал до Районна прокуратура. Иначе слухове много.

    аз мога да кажа за такъв човек.

  9. #159
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    В същност асоциацията решава, т.е. двама души и другите трябва да изпълняват иначе стават "независими пчелари" и губят правото си да произвеждат пчели и майки.
    На теория сте прав, колега, но на практика е много трудно да се докаже - трябва производителите да заявят, че не продават отводки не защото така искат самите те, а понеже има взето решение от НРАП, от която асоциация те са зависими. Затова и давам мнение, че през очите на юрист производителите не са обвързани с НРАП.

  10. #160
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2011
    Мнения
    15
    Цитат Първоначално публикувано от павликянин
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Ходиха и купуваха кошери по 240 лв, разделят ги и ето ти "лицензирани" отводки.
    Ако някой има такива данни и може да докаже, че лицензиран производител е вкарал в пчелина си такъв кошер, да казва - веднага пускам сигнал до Районна прокуратура. Иначе слухове много.
    Не съм много сигурен, но в нашието градче умря един пелар и човек от фирма " Байлан" лицензиран майкопроизводител от гр. Търговище дойде и закупи повечето от кошерите с пчелите (това стана тази пролет). Ще разпитам за повече подробности, стига да пожелаеш.

 

 
Страница 16 от 31 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •