Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 31 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 305
  1. #121
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    39
    Здравейте ,крие ли се нещо конспиративно зад тези програми -питам с добри чувства.Всеки е патил от балоните -банки,строителство ,да не се причисли и пчеларство.
    Мед ям всякакъв .

  2. #122
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2011
    Мнения
    8
    От ДФЗ ми казаха, че събират всички заявления от страната в София да ги обработят и тогава ще предложат договори. За срок не се ангажират.

  3. #123
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Цитат Първоначално публикувано от filmatoplo
    Здравейте ,крие ли се нещо конспиративно зад тези програми -питам с добри чувства.Всеки е патил от балоните -банки,строителство ,да не се причисли и пчеларство.
    Проблем ще имаш ако не са ти изрядни документите и не ти изплатят нищо, т.е. всичко си остане за твоя сметка. Празни сандъци оборудвани с рамките да речем за 120-130 лв. пък и ако са направени качествено е приемлива цена. Друг е въпроса дали би си ги позволил като количество ако не ти помагаше програмата. Нооо отводка на същата цена ..........извинявай. Малцина биха си я поръчали без програма, щото за тази цена (а и за по-малко) можеш да купиш готово презимувало семейство и да си върнеш инвестицията още първия сезон. Ако си кандидатствал и за кредит, подписваш запис на заповед wink; , искат ти и един поръчител. И недай си Боже ти открият пропуски в документацията, знаеш кво следва. Всички сме теглили кредити и всички сме били поръчители, останалите коментарии смятам са излишни. Аз на един такъв убавец му изплащах заема цели 3 години.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Обикновено обработката на документите отнема месец време, след което следва евентуалното подписване на договора.

    п.п. нещо да се чули, дали ще има ново отваряне на програмата по мярка Д?

  5. #125
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2012
    Мнения
    19
    Има го този елемент на изненадата Преди две години се вързах с мярка 141 вместо 112 ,тези от съвети в земеделието ме подлъгаха ( може би само за бройка,понеже нямаше кандидати въобще тогава за 141) като казаха че имало голям наплив по 112 и нямало да стане ,но програмата си беше все още отворена.. Та значи всяка година по 2900 лв ,от тях 840 са за осигорвки и 10 процента данък ,значи са около 1800лв помощ А по бизнес план трябва да направя много неща с тези пари .Сега се надявам по пчеларската програма да стане нещо ,тогава ще е по добре. Там пък уловката е в отводките ,120 лв за отводка Трябва да се внимава !

  6. #126
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2012
    Мнения
    19
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко
    Обикновено обработката на документите отнема месец време, след което следва евентуалното подписване на договора.

    п.п. нещо да се чули, дали ще има ново отваряне на програмата по мярка Д?
    Няма да има ново отваряне . Средствата са изчерпани окончателно.

  7. #127
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2012
    Мнения
    18
    а като цяло отворена ли е програмата? Интересува ме мярката за третиранията срещу варотоза :?

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    По тази мярка парите също свършиха отдавна

  9. #129
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    На някой да му са се обаждали за договор?

  10. #130
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Документите били дадени за подписване от министъра(мисля,че той ги подписваше)....най-ранния срок който ми казаха е сряда 22.02.2011г По него време щели да ги вкарват в програмата си и ще се пращат в областните дирекций....

 

 
Страница 13 от 31 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •