Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 31 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 305
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не по мярка А приемът на документи започна на 20.12 2011г и трябваше да продължи до 20.01 2012г. Мярка А засяга сдруженията. Пчеларските мерки още не са отворени, но няма да се изненадам ако се получи същото.

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Подготвени са хората, Бонев! Само парите им липсваха!!! От утре - Ивановден ще видиш каква популяризация ще настане!
    Жалко, че г-н Коста Желев не е във форума да каже как стоят нещата по мярка "Е", но има и други колеги, които могат да вземат отношение!

  3. #63
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Много интересно. Поради изчерпване на определения бюджет по мярка А „Техническа помощ” – за „Обучение на обучители” и „Популяризиране на пчелните продукти”, на 27 декември , от 13:00 часа Разплащателната агенция временно спира приемането на заявления в тези сектори. парите свършиха само за седмица. Явно много голям мерак има някой да популяризира пчелните продукти. Интересно кой е този мераклия.
    Може и да греша ама чух, че точно за тази мярка отговорни хора отдавна са се подготвили с "грандиозни" проекти за "доказване" на уникалността на българския мед. То сигурно и за това я отвориха по-рано програмата по тази мярка...

  4. #64
    Цитат Първоначално публикувано от syzi
    Цитат Първоначално публикувано от sasha_lalova
    Да до сега се финансираше % от цената бе ДДС, то си беше за наша сметка. А сега като не се регистриран по ЗДДС % от ст/стта с ДДС.
    Например да сега биха ти дали 80% от 110 лв. - 88 лв и за твоя сметка остават 22 лв. + ДДС 22 лв. = 44 лв. т.е плащаш за бр. - 132 лв. възстановяват ти 88 лв.
    А сега ще баде от 132 лв. 80 % - 105.60 лв. ти възстановяват, а ти поемаш - 26.40 лв.
    Благодаря,Саша!Весели празници!
    Остана още малко за да разберем как ще е точно. В петък ходих до фонд земеделие и на въпроса ДДС-то въстановява ли се отговора беше да. Тоест на 110лв 80% = 88лв, за твоя сметка остават 22лв а ДДС-то се въстановява напълно. В заявлението в таблица 3 и 5 пишем общата сума без ДДС върху която ни плащат 80% а в таблица 4 и 6 сумата с ДДС разликата се въстановява.
    www.izdeliadarvo.com Пчелни кошери и рамки!

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2011
    Мнения
    16
    Здравейте !Честита и успешна нова година .Ако нямате кой да ви издаде фактура ...по добре не се захвайщате с програмите ,защото сте вътре от цялата игра.Пример дълбоко дъно ,3 корпуса боядисан ,табла и капак 75лв .Казвате че сте по програма и цената става 130лв не боядисан .Същата работа е и с отводки проверители и тем подобни .Но всеки си прави сам сметката ,но ако нямате време и нерви не се захвайщайте .Успех на всички .

  6. #66
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Набутвация е ако ти намерят нередности в документацията и всичко в последствие остане за твоя сметка. Предполагам ако не бяха тия програми никой нямаше да купува отводка на 120 лв. и празен сандък пак на толкова. Ако приемем тези цени за актуални и през тази година, то сандък оборудван с рамките + отводка умножено по 50 броя разрешени за година ще рече 12 хиляди. Като ти възстановят 70-80 % , на колко ти стъпва всяко едно семейство реално?

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2011
    Мнения
    39
    Вредих се за кошери, препати и изследвания. И мисля че ще съм доволна.

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    25
    Колко часа минахте? Кой регион и бяхте ли много хора?

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    И аз подадох документи днес. В Ямбол до обяд минаха около 30 души. Повечето бяха за кошери и препарати. За отводки имаше малко - защо ли? wink;
    Сега живот и здраве да дойдат договорите и да видим как ще е кредитирането.

  10. #70
    Наблюдател
    Регистриран
    26.05.2011
    Мнения
    14
    Колеги,парите по някой мерки са изчерпени вече и приема е преустановен в 17 31.В Сливен са минали към 50 човека.Аз подадох но след мен се получи съобщение,че приема е преустановен,и не знам дали ще има пари за мен.Сега ще чакам договорите.

 

 
Страница 7 от 31 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •