Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 31 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 305
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Здравейте, приема на документи по НПП ще стартира от 01.2012 год ,всеки момент ще се пусне заповед на страницата на МЗХ с начална дата .

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    ДФ “Земеделие” одобри схема за кредитиране на бенефициенти по Национална програма “Пчеларство”
    Управителният съвет на фонда прие схемата за кредитиране, която ще се прилага от началната дата за прием на заявления за подпомагане по Национална програма «Пчеларство» (НПП) за 2012г. Точната дата на прием предстои да бъде определена със заповед. Прилагането на схемата ще позволи на бенефициентите по НПП да получат необходимия финансов ресурс за осъществяване на одобрените им проекти по Мярка Д: закупуване на нови кошери, голи роеве, отводки и пчелни майки.

    Основните условия и параметри на схемата за кредитиране са следните:
    · ♦ Кредитите ще се отпускат пряко от ДФ „Земеделие” при лихвен процентот 6.0 % на годишна база;
    · ♦ Кандидатите за кредит трябва да имат одобрени проекти и сключен договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Мярка Д от НПП;
    · ♦ Максималният размер на кредита ще бъде до 75% от стойността на одобрените разходи по проекта по Мярка Д от НПП;
    · ♦ Изисква се собствено участие от минимум 25 %, което се доказва при кандидатстването за кредит;
    · ♦ Погасяването на кредита, дължимите лихви и таксата за обслужване се извършава еднократно чрез прихващане от одобрената за изплащане безвъзмездна финансова помощ по Мярка Д от НПП;
    · ♦ За гарантиране погасяването на кредита ще се изисква съгласие за директен дебит по банковата сметка на кредитополучателя и издаване на запис на заповед – авалиран от трето лице – в полза на ДФЗ;
    · ♦ Кандидатстването за кредит ще става с подаване на заявление в Областната дирекция на ДФЗ по постоянен адрес на физическото лице и по адрес на регистрация на юридическото лице, след одобрение и сключване на договор за безвъзмездна финансова помощ по НПП.




    8 декември 2011 г. ДФ „Земеделие” –
    Разплащателна агенция

    А това как да го разбирам, какви са тия проценти и кредити?

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2011
    Мнения
    39
    Кандидатстваш по програмата, а субсидията я получаваш след като изпълниш инвестицията, вкл. трябва да си платил всичко.
    А цитираното по-горе е кредит предоставян от фонд земеделие, като този кредит е гарантиран от проекта.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от sasha_lalova
    Кандидатстваш по програмата, а субсидията я получаваш след като изпълниш инвестицията, вкл. трябва да си платил всичко.
    А цитираното по-горе е кредит предоставян от фонд земеделие, като този кредит е гарантиран от проекта.
    Това ми е ясно, кандидатствах тая година, но тия кредити нящо не са ми ясни какви са.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Това ми е ясно, кандидатствах тая година, но тия кредити нящо не са ми ясни какви са.
    То е написано-КРЕДИТ ЗА БЕНЕФИЦИЕНТИ ПО ТРИГОДИШНАТА ПРОГРАМА.
    Това значи,кандидатстваш по програмата,но нямаш нужните средства.След като си одобрен,можеш да теглиш кредит с лихва 6 % и да се разплатиш с производителя,а връщането на заема става автоматично след изплащането на премията.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от buci59
    То е написано-КРЕДИТ ЗА БЕНЕФИЦИЕНТИ ПО ТРИГОДИШНАТА ПРОГРАМА.
    Това значи,кандидатстваш по програмата,но нямаш нужните средства.След като си одобрен,можеш да теглиш кредит с лихва 6 % и да се разплатиш с производителя,а връщането на заема става автоматично след изплащането на премията.
    Да разбрах го. Не е зле тоя вариант, отпада търсенето на пари. Въпроса е дали ще намалят пределната цена за кошерите на 110 лв и вдигането на цената на отводките на 120 лв.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не мисля, че си струва участието за отводки. Прекалено скъпо излизат. доколкото знам пределната им цена е увеличена на 130лв без ДДС, което означава 156 с ДДС.Реално за отводка чиито качества са меко казано съмнителни ще трябва да платиш 26лв ДДС и още 26 лв доплащане което прави 52лв. като прибавиш и сумата за лихвата по кредита се набират 60лв,а това е почти толкова за колкото се продава отводка на "черния пазар", но наистина добра отводка. За мен не си струва да участвам по програмите по тези пера. Същото важи и за кошерите. Предпочитам сам да си ги направя и да съм сигурен в това, което правя, дори и да ми легне малко по-скъпо, отколкото да рискувам средства и след това да троша и нерви. Но всеки сам си решава. Сигурен съм, че ако спрат програмата за отводки и кошери, цените ще се стабилизират в рамките на 70-80лв и за двете, което на практика е реалната им цена.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Но всеки сам си решава.
    така е, но подкрепям изказването ти - хубаво е да се знаят всички аспекти около тези програми, за да си направят реална сметка колегите за какво иде реч.

    п.п. и аз ми се искаше да напиша същото, ма не мога да го дефинирам така точно и ясно.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас
    Една от възможностите да излезе по на сметка е да се намерят заявените неща от производители и аптеки нерегистрирани по ДДС.Тази година успях да намеря отводки ,кошери и варостоп без ДДС.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2011
    Мнения
    39
    Хайде стягайте се колеги, на 16.01.2012 г. стартира програмата.

    http://www.dfz.bg/assets/3134/Zapoved_Priem_B_C_D.pdf

 

 
Страница 3 от 31 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •