Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 31 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 305
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2011
    Мнения
    39
    Зная аз съм минала 4-5 проверки. Но за първи път кошерите който не са предмет на инвестицията ще са в един стопански двор. Абе с две думи не искам да ги сволям от платформите. Няма кой да ми каже със сигурност какво е нужно да представя пред фонда.

  2. #12
    До колкото разбрах от написаното,практикувате подвижно пчеларство,така ли?Нямате ли документи за транспортиране на кошерите?А най-добре като отидете в РА да подавате документите да попитате там какво да направите.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    На мен в РА ми обясниха (евентуално за до година), че в началото на сезона трябва да им представя програма с дати и места в нея къде и кога възнамерявам да местя кошерите. До колкото им схванах замисъла, идеята е когато решат да те проверят да знаят къде се намират кошерите които ще проверяват, но това според мен е безполезно, тъй като изпълнението на тази програма може да се провали по хиляда причини, а това къде се намират кошерите може лесно да се установи като се посети собственика на пчелина по местоживеене и той да ги заведе и да им ги покаже.

    п.п. Доколкото разбрах тази година няма да има проверки на 100%, а на случаен принцип.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2011
    Мнения
    39
    Преди плащане по програмата ако има участие за съндъци, отводки или майки до тази година правеха проверки на място.
    Идеята е да дойдат почти внезапно да те проверят.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Кога ще стартира новия прием на документи

  6. #16
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Срокът за подаване на документи е до края на годината
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator
    Срокът за подаване на документи е до края на годината
    Това не е вярно! Документи се приемат до изчерпване на предвидените средства за 2012 година, а те са повече от 2011 год. Освен това, неусвоените средства от 2011 се прехвърлят към предвидените за 2012 год.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator
    Срокът за подаване на документи е до края на годината
    Това не е вярно! Документи се приемат до изчерпване на предвидените средства за 2012 година, а те са повече от 2011 год. Освен това, неусвоените средства от 2011 се прехвърлят към предвидените за 2012 год.
    Приема на документи вече е започнал, така ли, и къде мога да проверя за това. В сайта на министерството на земеделието няма никаква информация.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Приема на документи още не е започнал. Датата на стартиране на приема ще бъде обявена в сайта на МЗХ. Очаква се това да стане всеки момент.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    1
    Здравейте. И аз се интерсувам от тази програма. Ако кандидатствам по тази програма не мога да кандидатствам по програмата Млад фермер, нали? Смятате ли че ще отворят Млад Фермер отново за пчеларство през 2012?

 

 
Страница 2 от 31 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •