Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 70
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Това е антихистаминов препарат, но...от много старо поколение! Странични ефекти - отпадналост, сънливост, саливация...доста силно изразени при почти всички, които го приемат. Опитайте с препарата "Ролетра", паразителен ефект, без горните странични ефекти. Може да се приема дори предварително, а след ужилване се взема още една таблетка....Но това не са препарати, които могат да спасят живота при свръхчувствителност. Единствения такъв е "Адреналин", но...е труден за приложение дори и от квалифициран специалист.
    В указанията го дават една таблетка на ден. Няма ли да е много ако се изпие предварително и после пак при евентуално ужилване? Питам защото сина много се подува като го ужили пчела, а е на 17 години. Алергозан е пил ама никакъв ефект, по 3-4 дена ходи като Шрек.
    Това е, от Ямболската порода :D :D :D
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #42
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Здравейте на всички,
    занимавам се с пчеларство вече почти една година и до сега не съм имал проблем след ужилване освен да се подуя на мястото и около него. Вчера обаче ме ужили пчела на веждата и цялото око ми се затвори от подуване и получих алергична реакция като цялото ми тяло се обрина и зачерви. Ходих в бърза помощ и ми биха няколко инжекции и се оправих вече. Немога да си го обесня как до сега след 30-40 ужилвания не съм имал алергична реакция, а сега изведнъж се получи. Лекарката ми каза, че може да не съм алергичен към пчелите, а само към тази която ме е ужилила сега. Посъветва ме да си взема адреналин и метилпреднизолон, ако при следващо ужилване получа отново алергична реакция. Някой от вас изпозлва ли някое от двете лекарства и може ли да сподели по колко и какви са резултатите. За адреналина в болницата ми каза да си капкам под езика, но не ми каза колко капки, а в аптеката аптекарката незнаеше и тя, но ми каза да не са мн капки, че да не ми спре дишането. Ще съм мн благодарен на всеки който е запознат и може да ми даде някаква информация.

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колкото и да ти е мъчно,откажи се от пчеларството!Ще си спестиш много главоболия и живота.При следващо ужилване да не те плаша, ще имаш повече проблеми.Отровата на пчелите се натрупва в организма с всяко ужилване , докато стигне праг на поносимост. При теб явно е нисък.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    apis mellifica (пчелна отрова в хомеопатична доза)
    http://apteka.framar.bg/30001427/%D0...BD-boiron-mono
    Лично изпитано от мен при ужилване по лицето. Почти няма отток ,ако започнете веднага да смучете по пет гранулки през 20 минути. Ако закъснеете и се подуе след приемане оттока спада за няколко часа.
    Аз иначе имам отток 2-3 дни и силен сърбеж.
    Избягвайте Урбазон и други подобни - много са вредни !

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    06.03.2011
    Мнения
    12
    перитол и витамин С.

    Но профилактиката е най доброто средство. Към вече споменатите ръкавици бих напомнила за добре разпушената пушилка, по възвожност с прахан ( дървесна гъба) cool;

  7. #47
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    След поредното ужилване този път през гумините ми ръкавици е време да си купя някакви по дебели и явно по неодобни за работа. В този сайт разглеждам няколко модела и искам да ви попитам, ако някой си е купувал да си каже мнението за тях. Гледам, че са от естествена свинска кожа, но дали това ще спре проникването на жилото на пчелата, защото имам едно две семейства които само като доплижа и налитат да жилят. Ето вижте ръкавиците и си кажете мнението, а ако някой може да ми предложи по добри в друг сайт може да ми пиши. На едните даже пиши 100 % защита от ужилване, а дали наистина е така ? http://pchelar.com/catalog/71/

  8. #48
    Аз съм с тези http://pchelar.com/node/418 наистина защитата е 100%,но са доста неудобни за работа!

  9. #49
    Аз ще сменя майките на тези семейства без да се замислям.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Отровата е полезна.
    Аз ползвам от най тънките ръкавици, за еднократна употреба, но по време на паша нищо не ползвам. Работя бавно и внимателно , с любов към пчелите и с малко пушек.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •