Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 70
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от зуница
    Това с търтеите работи лятото.Есен след като ги изгонят от кошерите,пчелите не са толерантни към миризмата им.Ефекта е "чувствително" по-малък.
    Правилно!...И оцет и маточина и търтеи не вършат работа що се касае за преглед и ровене в гнездото.Миризмата идва предимно от дланите,някой ако се интересува от лесен и сигурен начин да ми пише на лични.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Колеги не се бъзикайте с пчеличките, и моите не жилят. Но при тях с гащиризон, було и задължително ръкавици. Не че се подувам и не отнасям понякога по някое друго жило. Но така работя значително по бързо и по спокоино, а и не мисля че гащиризона пази по топло от дънки примерно.
    Пък и те веднъж жилята .

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    "...при тях с гащиризон, було и задължително ръкавици. "

    Това нов стандарт ли е и ако е така, кога е въведен? Кога са влезли в сила тези "задължителни" атрибути в пчеларското облекло? Регламентирани ли са в стандартите за Добрите Пчеларски Практики? Ако моят гащеризон е с було, трябва ли да си купя още едно и да го поставя върху него? Ако моите ръце не се подуват при ужилвания и трудно работя с ръкавици, задължително ли трябва да ползвам такива?

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ааа, с пчеличките отдавна съм спрял да се бъзикам wink;. Затова - до средата на рапицата им се представям с було, риза, ръкавици, дънки. Оттам нататък, вкл. и оня ден - було, тениска или риза къс ръкав, работни панталони до коляното, бе манИкен :D . Отивам при тях с чисти помисли и добри намерения. Пчелите ги разбират тия работи. Ако предстоят по-сериозни манипулации, две-три струйки дим ми служат за извинение. Жилят само ако притисна някоя, не го правя нарочно, макар че сигурно съм под санитарния минимум с отровата. Така си караме през годинките.

  5. #25
    Йорданов за рапицата ще имам няколко въпроса ама ще ги запазя за зимата като станат виното и луканките, че за първа година ще има рапица при мен
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Няма проблем ! Много добра култура и за земеделци и за пчелари. Първите една-две години на село брахме страх покрай нея, сега и се радваме. Тая пролет при мен от блок на 3 километра донесоха по 10ина кила , засилиха се и донесоха още 7-8 смеска с акация и така си карахме цяло лято. Преди снеговете обаче ако имаш зелени блокове наоколо трябва да почнеш подготовката. Аа, на комшиите имам предвид cool; . С помощта на мед, вино, луканки, бе квото има и най-важното сладки приказки, че живота не е толкова страшен :D

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2011
    Мнения
    8
    Така е !

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    Към колегата bgludost:
    Не вярвай, че алергията ти към пчелната отрова след многократни ужилвания ще отмине.
    Използвай промазани с латекс работни ръкавици. Тях пчелите не могат да пробиват.
    След ужилване, аз използвам за намазване „Псилобалсам”. Продават го по аптеките без рецепта.

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Благодаря много на всички за отговорите ви. При следващите ми ужилвания ще изпрабвам всичко което ми казахте за да видя от кое ще има най голям ефект за мен

  10. #30
    Цитат Първоначално публикувано от dvidenov
    1.Търпение колкото повече те жилят толкова по-малко ще се надуваш.
    2.Ръкавици струват около 10-12 лева и издържат един сезон.
    3.Алергозан за мазане и пиене.
    Вече ме жилиха около 6 пъти от юни от както съм пчелар . Втория път бяха 6бр станах като бимбаец жилиха ме по краката а ми се наду първо главата.Отворите на ушите почти се бяха затворили устата ми стана като на фолкпевица :D .2 пъти по 2 алергозана около 200-300 гр. мед изядох и местата на ужилванията ги мазах с мед ааа и главата под чешмата. 6-тия път само леко локално подуване и след 2 -часа само точица cool;

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •