Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 137
  1. #11
    Ако раионат е много добър за медосбор - прашеца трябва да е рядко ваден - символичен!
    Ако меда е смешно малко - може да се вади доста прашец!При мен прашеца е доста но меда е много малко!!!

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Би ли споделил защо е така. Аз си мислех, че ако има силна паша вадиш много мед или много прашец което си избереш.

  3. #13
    ако имаш силна паша и вадиш прашец ги качваш по дърветата!

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Значи примерно кошерите са ти на рапица и ако залагаш за прашец ги караш да залагат маточници. Така ли става?

  5. #15
    Цитат Първоначално публикувано от evil_dea
    Значи примерно кошерите са ти на рапица и ако залагаш за прашец ги караш да залагат маточници. Така ли става?
    Нещо такова!
    Колко бр. пч.сем имаш?

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    ИВАНЕ, аз ти предлагам да откриеш нова тема, напр. "Технология за добив на цветен прашец". и подробно да споделиш опита си. Сигурен съм, че има и други колеги, които ще се включат. Темата е интересна, а вие има какво да пишете в нея.
    Working....

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Малко са 5 броя. Но помагам на един приятел с 100 броя.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Някой пробвал ли решетката на прашецоуловителя да не я слага на дъното както си е измислена,ами да я вгради направо в самото дъно?И като иска да събира прашец,да затвори горната прелка на дълбокото дъно и да прекара пчелите през долната прелка,съответно пак през стъргата?

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Абе точно това си мисля, но става много дълбоко това дъно, тъй като трябва да се остави и място за чекмедже. И горе долу отива на размера на магазин. Мисля че разхода не оправдава целта. В момента обмислям как да сваля височината на дъното и да олекотя дъното. Имам някои идеи, които в момента осмислям, но още някои неща не мога да изчистя. Като съм готов, а това ще стане в най-скоро време, тъй като трябва да почвам да правя дъната, ще го пусна за обсъждане. Дъното ще съчетава предимството на дълбокото дъно и основно ще е пригодено за събиране на прашец. За съжаление, съм започнал с первазите и отпред и затова ще трябва да планирам така нещата, че да е пригодно и за предните первази и за подвижно пчеларство.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Какъв е проблема за чекмеджето?Долната табла я правиш да е хем табла с мрежа за минаване на прашеца(3.5мм отвор на окото)хем с тавичка(чекмедже),но да е плитко.А за височината на дъното-то си е наистина високо колкото магазин 17см.Аз си направих такъв прашецоуловител,но сега напролет ше се тества.

 

 
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •