Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 50 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 381 до 390 от общо 494
  1. #381
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин Славов Виж публикацията
    ( Слагам ли преградна пита?)
    А това преградна дъска ли е

  2. #382
    Да, питах стааари колеги и те казаха, че преградна дъска може да стане и от пита, в която вместо да зателиш просто положиш парче фибран.

  3. #383
    "Слагаш празен корпус ПОД пълния. Поставяш в празния две пити с мед долу. А горе слагаш две основи. Когато ги изградят и осеменят или залеят с нектар, повтори операцията. Когато в долния корпус сложиш няколко рамки, например 4-6. Ротирай корпусите. Допълни горе с основи медовите пити и ги остави докато ги усвоят."
    бай Тянко хайде пак обясни бавно и напоително като на малко дете:
    1. В празния две пити с мед. Къде в края, двата края, посредата? А останалото пространство? Предварително благодаря, довечера ще го направя.


  4. #384
    А дали мога да направя така: Поставям празен корпус над първия, от първия две медени пити от двата края разменям с две основи от втория. Куквам корпуса и храня и чакам?

  5. #385
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Всичко може! Може и цял корпус основи да сложиш отгоре. Ако имаш достатъчно пило и паша.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #386
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2016
    Мнения
    19
    Здравейте. Да попитам пчелари на които пчелина им е на 100 км. и повече, как подхранват подбудително за стимулиране яйцеснасянето на майката? Очевидно е, че не може да се ходи през ден, да се сипват малки дози сироп. Може би, питки?

  7. #387
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Тиква Виж публикацията
    Здравейте. Да попитам пчелари на които пчелина им е на 100 км. и повече, как подхранват подбудително за стимулиране яйцеснасянето на майката? Очевидно е, че не може да се ходи през ден, да се сипват малки дози сироп. Може би, питки?
    Можеш да сложиш пити с мед под плодника или встрани зад преградната стена можеш да сложиш и 3 литра сироп /ако отводката я по ячка/ можеш да сложиш питка от тия немските на Апифонда над пчелите ама за предпочитане е във вътрешна хранилка отстрани като последна пита. Ама най добре е сироп по 2-3 литра на 3-4 дни има и стартовит според мен върши работа според други не.
    Опции много ама най мързеливото е пити с мед от тия който имат а празните от отводката там откъдето си взел медът и пергата.
    За отводка трябва прашец това със сироп стимулира майката и те така ама това си е мое мнение.

  8. #388
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Мисля да пробвам този път подхранване за стимулация на майката с витамин b12. Въпроса ми е колко пъти се дава, или каква е дозата за едно семейство по време на подхранването?

  9. #389
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Пуснах една проба за подхранване с меден сироп 1:1 да видя какво ще стане. Чудех се как да го подам този сиропец и реших да го налея в пликчета, по 500 гр, завързани, оставени върху рамките на магазина и покрити с плат. Покрих ги допълнително, защото бях оставил кофата с пакетчетата на слънце да хване температура и като вдигнах капака миришеше много силно на мед та ме достраша да не стане некой фал. Не съм дупчил пликчетата и след ден още не ги бяха пробили, само ги лазят и явно още се чудят как да го подкарат тоя найлон.
    Медец

  10. #390
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Пуснах една проба за подхранване с меден сироп 1:1 да видя какво ще стане. Чудех се как да го подам този сиропец и реших да го налея в пликчета, по 500 гр, завързани, оставени върху рамките на магазина и покрити с плат. Покрих ги допълнително, защото бях оставил кофата с пакетчетата на слънце да хване температура и като вдигнах капака миришеше много силно на мед та ме достраша да не стане некой фал. Не съм дупчил пликчетата и след ден още не ги бяха пробили, само ги лазят и явно още се чудят как да го подкарат тоя найлон.
    Ееееее, поне една дупчица направи де.

 

 
Страница 39 от 50 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •