Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 160
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Аз искам да попитам при нас за сега има обявление за пръскане на житото в петък. Не четох подробно препаратите с който ще се пръска (със самолет),но това дето ме шокира е времето за пръскане - от 10 до 20 часа !!!! В наредба 15 нямаше ли някакви ограничения за времето на пръскане - сутрин до 10 и вечер след 18 часа (или нещо такова)??

  2. #102
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    И аз видях огромните карантинни срокове и звънях на официалния вносител. От там бяха изключително любезни и ми обещаха да се свърже с мен човек който може да ми отговори на всички въпроси и така и стана. След около час ми звънна много любезен женски глас който ми обясни на дълго и широко всичко което попитах и ме увери, че след като изсъхне препарата върху растенията няма да има проблем. Еветуален лек проблем може да има заради напръсканите вече отворени цветове. Категорично ми разясни че времето за прилагане на препарата е било когато е почнала да жълтее рапицата заради леко разпукалите се пъпки -тоест в моя случай преди 7-8 дни.
    За кой препарат става въпрос? Дай някакви координати на тия дето си им звънял, или които на теб са ти върнали обаждането?

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Става въпрос за Карате Зеон. Производителя е Сиджента. Аз се свързах с представителя за БГ чийто номер видях в един от множеството публикувани в нета информационни листове за препарата каквито са длъжни да имат всички препарати. Аз звъннах на 028188915 от там ме прехвърлиха а друг вътрешен от където ми казаха че колегите вече са извън работно време и въпреки тома ми обещаха да се свържат с мен. Жената която се свърза с мен го направи от тел. 0882356950. Много е възможно това да е личен телефон защото ми се обади в 18.50 и не знам дали е удобно да се ползва от друг хора този телефон за информация.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Карате Зеон :Контактен инсектицид. Токсичен за пчели.Високо устойчив на външни влияния, дъжд и светлина.Осигурява "защита" 2-3 седмици.
    http://ximagro.ru/karate_zeon,mks ако четете на руски.Данните са "По материалам сайта: www.syngenta.ru" -от официалния сайт.
    Още:http://sortovi-semena.com/?mod=produ...е%20Зеон
    Заключенията си ги правете сами.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Колеги кажете някакъв способ за намаляване на щетите от пръскана рапица. Нещо с подхранване, третиране с нещо или незнам какво. Миналата година на 20 май пчелата просто изчезна и тази година уж нямаше в района рапица а днес гледам цял следобед мъкнат жълт прашец. Прашецо-уловител колко % от прашеца би отнел на входа.

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Аз искам да попитам при нас за сега има обявление за пръскане на житото в петък. Не четох подробно препаратите с който ще се пръска (със самолет),но това дето ме шокира е времето за пръскане - от 10 до 20 часа !!!! В наредба 15 нямаше ли някакви ограничения за времето на пръскане - сутрин до 10 и вечер след 18 часа (или нещо такова)??
    Според наредба 15 пръскането с инсектициди се извършва до 11,00 и след 18,30 до май месец и до 10,00 и след 19,30 след май месец.

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Става въпрос за Карате Зеон. Производителя е Сиджента. Аз се свързах с представителя за БГ чийто номер видях в един от множеството публикувани в нета информационни листове за препарата каквито са длъжни да имат всички препарати. Аз звъннах на 028188915 от там ме прехвърлиха а друг вътрешен от където ми казаха че колегите вече са извън работно време и въпреки тома ми обещаха да се свържат с мен. Жената която се свърза с мен го направи от тел. 0882356950. Много е възможно това да е личен телефон защото ми се обади в 18.50 и не знам дали е удобно да се ползва от друг хора този телефон за информация.
    Да, мерси - дано днес или утре да разбера при нас с какво ще пръскат, и тогава ще търся контакти и ще им звъня да питам...

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Колеги кажете някакъв способ за намаляване на щетите от пръскана рапица. Нещо с подхранване, третиране с нещо или незнам какво. Миналата година на 20 май пчелата просто изчезна и тази година уж нямаше в района рапица а днес гледам цял следобед мъкнат жълт прашец. Прашецо-уловител колко % от прашеца би отнел на входа.
    Това което само "загатваш" - без много-много допълнителна информация ми звучи като нещо много различно от натравяне. Случва се със семейства които са "влезли" в рапицата недоразвити, и както си вървят привидно нагоре, изведнъж се сриват, може и препаратите да оказват някакво влияние...

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    02.03.2011
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Варна
    Колеги имате ли практика с инсектицида Биская 240? Дали наистина не пречи на пчелите? Арендаторът при мен възнамерява да го използва и ми твърди че имал право да го използва дори и през деня, защото бил безвреден. Аз естесвено имам опасения че дори и да не убие директно пчелите, то ще им придаде миризма, заради която няма да ги пуснат обратно в кошерите.

  10. #110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от t.slavov Виж публикацията
    Колеги имате ли практика с инсектицида Биская 240? Дали наистина не пречи на пчелите? Арендаторът при мен възнамерява да го използва и ми твърди че имал право да го използва дори и през деня, защото бил безвреден. Аз естесвено имам опасения че дори и да не убие директно пчелите, то ще им придаде миризма, заради която няма да ги пуснат обратно в кошерите.
    Какъвто и инсектицид да е няма право да пръска с него след 11,00 часа.

 

 
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •