Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 175
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Konsula Виж публикацията
    Откъде може да се закупи лимонена к-а.
    От всеки хранителен магазин.

  2. #82
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Konsula Виж публикацията
    Откъде може да се закупи лимонена к-а.
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От всеки хранителен магазин.
    От всеки магазин, можеш за си купиш ЛИМОНТУЗУ, което си е винена киселина(като КИСЕЛИНА се съкращава к-на, а не к-а)
    Винена киселина, чза С4Н6О6 CAS No: 87-69- 1 кг 12.00

    Докато лимонената киселина може да се закупи от една камара лаборатории и химснаби(викайте "чичко Гугъл" на помощ)
    Лимонена киселина монохидрат чза 1 кг 5,00
    Лимонена киселина монохидрат ВР, Ph Eur, NF. 25 кг 
    Лимонена киселина безводна, чза 1 кг 8.20
    Лимонена киселина безводна, ВР, Ph Eur, 25 кг 

    http://www.rai-him.com/file3.php?id=2

  3. #83
    Автор
    Регистриран
    20.03.2015
    Мнения
    108
    Колегите отвъд океана съветват да се смени майката.Също така семейството да е на слънце при максимално усигурена вентилация.И нещо което на някои може да изглежда странно - един презрял банан се обелва и нарязва на дълго на няколко ленти и се поставя върху рамките докато самите пчели го изкарат(изчистят) навън.

  4. #84
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А някой пробвал ли е със сок от лимон!?! По-натурално ми звучи. “Ако“ ми се появи пак такъв проблем, ще пробвам със сок от лимон.

  5. #85
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А някой пробвал ли е със сок от лимон!?! По-натурално ми звучи. “Ако“ ми се появи пак такъв проблем, ще пробвам със сок от лимон.
    Продават едни помпички, които се навиват като свредел в лимона и пръскаш като с пулверизатор. Ще взема няколко лимона напролет и ще пробвам как влияе на акара, ако недай боже имам варовито пило и за него ще пробвам.

    п.п. Имам такава помпичка, дейсва безупречно.

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Здравейте!Много ви моля,някой от по-опитните пчелари,ако са ползвали препарата,,Квартезан",срещу ,,каменно и варовито"пило,да споделят мнение!

  7. #87
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Тази пролет в два от петте отново се появи варовито пило.Дадох им сироп с лимонена киселина и още на второто подхранване не забелязах и следа.Миналата година пробвах но пръсках рамките-никаква файда.Явно със сироп има ефект.Ще дам още няколко хранилки и дано се избавя.Вчера имаха по три четири рамки з.пило като за снимка.
    2кг захар,2.5л вода,20гр лимонтузу на Йоткер.Иначе пробвах със сол,сода,напръскване,напуд яне с петнитрокс и нистатин,фунгисан,местене в нов кошер- резултата беше две унищожени и пет зазимени с проблема.Дано съм бил полезен.

  8. #88
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Тази пролет в два от петте отново се появи варовито пило.Дадох им сироп с лимонена киселина и още на второто подхранване не забелязах и следа.Миналата година пробвах но пръсках рамките-никаква файда.Явно със сироп има ефект.Ще дам още няколко хранилки и дано се избавя.Вчера имаха по три четири рамки з.пило като за снимка.
    2кг захар,2.5л вода,20гр лимонтузу на Йоткер.Иначе пробвах със сол,сода,напръскване,напуд яне с петнитрокс и нистатин,фунгисан,местене в нов кошер- резултата беше две унищожени и пет зазимени с проблема.Дано съм бил полезен.
    Заразените ларви умират след запечатването, затова, че не прибързвай със снимката.

  9. #89
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Тази пролет в два от петте отново се появи варовито пило.Дадох им сироп с лимонена киселина и още на второто подхранване не забелязах и следа.Миналата година пробвах но пръсках рамките-никаква файда.Явно със сироп има ефект.Ще дам още няколко хранилки и дано се избавя.Вчера имаха по три четири рамки з.пило като за снимка.
    2кг захар,2.5л вода,20гр лимонтузу на Йоткер.Иначе пробвах със сол,сода,напръскване,напуд яне с петнитрокс и нистатин,фунгисан,местене в нов кошер- резултата беше две унищожени и пет зазимени с проблема.Дано съм бил полезен.
    Заразените ларви умират след запечатването, затова, че не прибързвай със снимката.

  10. #90
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Тази пролет в два от петте отново се появи варовито пило.Дадох им сироп с лимонена киселина и още на второто подхранване не забелязах и следа.Миналата година пробвах но пръсках рамките-никаква файда.Явно със сироп има ефект.Ще дам още няколко хранилки и дано се избавя.Вчера имаха по три четири рамки з.пило като за снимка.
    2кг захар,2.5л вода,20гр лимонтузу на Йоткер.Иначе пробвах със сол,сода,напръскване,напуд яне с петнитрокс и нистатин,фунгисан,местене в нов кошер- резултата беше две унищожени и пет зазимени с проблема.Дано съм бил полезен.
    Кое последно ти помогна, лимонтузу или лимонената киселина?
    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
    GSM 0877 207222

 

 
Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •