Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 18
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    10

    ДИРЕКТНИ ДОСТАВКИ НА МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА ПЧЕЛЕН МЕД

    Въпроса ми е "Какви документи ми са необходими за да продавам легално и без проблем пчелен мед в магазин?"

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    10
    Прочела сам наредбата, но не ми става ясно какво от произведеното количество мога да продавам в магазин? И какви документи ми са необходими/

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    до 40% от произведената продукция, но не повече от 2000кг. Документи са регистрационния талон за пчелина, карта за земеделски производител и заявление.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    И когато получиш официално разрешително,на следващия ден са ти на проверка ХЕИ и ДВСК.Поток на продукцията,линии,мивки,те акоти,бани и т.н.
    За мен е само повече бели коси на главата.Успех
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    За директна доставка не е необходимо да си регистриран като ЗП. За всяка партида мед се извършват лабораторни изследвания на показателите. При доставка до магазина производителят подписва Декларация за съответствие.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    И когато получиш официално разрешително,на следващия ден са ти на проверка ХЕИ и ДВСК.Поток на продукцията,линии,мивки,те акоти,бани и т.н.
    За мен е само повече бели коси на главата.Успех
    Не е точно така. Когато подадеш заявлението в рамките на един месец ти идват на проверка. Изискванията са да имаш обособено помещение, което да е чисто проветриво, може да не е с теракот, но трябва да позволява миене. Трябва да имаш топла и студена течаща вода, съдовете трябва да ти са от разрешени за употреба за хранителни цели материали. Могат да ти поискат декларация за съответствие и фактура за тенекиите или кофите, също и за бурканите. това се прави за да се докаже че са нови. Изисква се и анализ за всяка партида мед. Тенекиите трябва да са надлежно подредени(не на земята) и да са с етикет към коя партида пренадлежат.
    Колкото за регистрацията за ЗП също я изискват. Въпреки, че в наредбата няма такъв текст, но това е едно от условията за да ти приемат документите.
    Сега друг е въпроса дали някой чиновник няма да си позволи лукса да те прави на маймуна и да иска да си направиш цех. Много такива случаи имаше в началото, но напоследък няма проблеми с издаването на регистрация за директни продажби.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    10
    И още нещо да попитам, при подаването на докуметни освен, че трябва да сам регистрирана като ЗП, трябва ли да имам фирма или може и като физическо лице.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    може и като физическо лице ЗП.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    1
    Цитат Първоначално публикувано от Mariela Виж публикацията
    Въпроса ми е "Какви документи ми са необходими за да продавам легално и без проблем пчелен мед в магазин?"
    И на мен ще мие полезно ако някой има отговор на този въпрос.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    регистрация на ЗП и по наредба 26
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •