Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 97
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    Колега bor4o111,прочетете поста ми на стр.2.Има снимка,първото лъскаво,до дръжката е сгъвката на 45*,второто лъскаво еточно терморегулатора за ютия/от50–250*/Цената е4,50лв.Колегата Р.Димитров Ви отговаря за димера/ако си правите ел. задвижване на центрофугата,ще използвате димер. Откъде тръгнахме,докъде стигнахме?Търсим евтиното и опростеното–лесно се поддържа.Термометъра с лазерно насочване/не ми е много ясно какво точно е това/ще използвате за друго.Прекалено много се усложняват нещата с подобни,а и са скъпи.За да Ви го изработят ще Ви оскубят доста финикийски знаци.Ако имате излишни финанси ,по –добре си купете нож с електронен блок–само за 310лв. Този ми легна грубо така:неръждавейка–0,40лв.;те рморегулатор–4,50;реотан за скара или печка,,Лъч,,–1,50;дръжка–без латна;кабел–4лв.;калай–че върт пръчка–около3лв.;латун–0,80 в.; Общо:14,20лв. За другите варианти Вие направете калкулация на разходите–само димера е 16лв. При сухите проби температурата встаята беше 13*,на 10–та минута температурата на ножа беше 105*.Движих го по метална повърхност/топлоотдаването е много по голямо ,отколкото при восъка и дървото.Температурата му падна до 87*и след това ги навакса до 105* само за 3мин.Като го регулирах на тази температура се водих от принципа на парния нож т.е. парата не нагрява повече от 100*Ако още нещо не Ви е все още ясно–питайте.Виждате,че получихте много съвети.Трябва само да ги отсеете и да изберете това което Ви устройва. Към srg–моето мнение за това което предлагате–много по сложно и скъпо.Терморегулатора за ютия няма сонда и капилярна тръбичка.Има биметал и затова се монтира директно в/у ножа/вж.стр.2/.Може би затова и колегата Р.Димитров изказва подобно мнение за проблем с монтажа на сондата.ПРОСТО НЯМА СОНДА.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Колега Джордан! Вариантите които предлагаме се различават само че единия е с димер, другия с терморегулатор.Пак казвам,че терморегулатора внаса хистерезис при включване и изключване,което не знам колко градуса е но ако някой има наблюдения моля да сподели.

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    Колега srg,постовете ми стават все по–дълги защото обяснявам подробно,за да е ясно.Но за съжаление се чете по диагонала.Оставете този хистерезис–не всеки знае значението на тази дума с гръцки корен.Да го кажем на български.Да,има я тази недостатъчност.Но в тесни граници–само 9 градуса,които се компенсират за нула време.Това не е фатално за добрата работа.Прочетете предишния ми пост–движа ножа по метал с температура 13градуса.От 105 градуса,пада на90,като при 96 градуса терморегулатора включва и за 3мин.достига отново до 105 градуса.И така докато си свършим започнатото.Пробите са правени при много по–лоши условия ,отколкото ще са в действителност–жега до40 градуса.Това са моите наблюдения относно тази недостатъчност/хистерезис/.Това го правих 5 дена по 25 замервания–недостатъчнос та беше в границите на 7–9 градуса.За разпечатването са необходими 90–110 градуса.По–нагоре започва да мирише на карамел,по–надолу забавяне на разпечатването и провлачване на восъка.Не трябва да усложняваме инвентара–започва да ни пречи.Опростения по добре се обслужва и е по–евтин.Ако имахме достатъчно финанси нямаше да четем този форум и да си правим сами инвентара,а ще дадем 310лв. за нож с електронен блок.Не е фатално дали ще изключи при 105 или 107 градуса,или ще включи при 96 или 94 градуса.Винаги сме в границите на "добрата температура"Прекалената педантичност не е за предпочитане при тези помагала на пчеларя.За космонавтиката–да!!!Не искам да натрапя този нож–но е лесен за изпълнение/дори и за лаици в електротехниката/,евтин,функционален,лек,лес ен ремонт.

  4. #44
    Я да внеса малко шега ,че пак отиваме на познатата развръзка. Благодаря на колегите за подробните обяснения за ножа .
    Тааааа баба меца няма нож пък яде мед :D
    Аз досега не съм разпечатвал пити ,но мисля да почна със обикновен нож пък ще видиме дали ще ми дотрябва такъв с нагряване .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Джордан-това за лазерния термометър не си ме разбрал пояснявам,(термометъра представлява едно подобие да детско пистолетче с лазер и когато насочиш лазерчето към даден елемент той ти изписва температурата от разстояние ) та просто с този много добър уред ще проверя температурата докато я контролирам с димера и да я фиксирам, няма да вграждам нищо.Иначе за снимката не се вижда много добре за терморегулатора от ютия,аз си направих миналата година един нож но беше страшно чудо на природата тежко,сложно,и много много грозно но така и не проработи,чак ме е срам да го покажа но ще го снимам и ще го покажа при парва възможност да ме линчувате, пак благодаря на всички за многократните пояснения относно темата

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Ех и аз да можех така нямаше да питам за ел.нож


    http://www.youtube.com/watch?v=gWNX3PCiwmM

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Нека колегата Джордан не ми се сърди.Предпалагам че ножа му е добър и ще му върши работа.Моето предложение е по-прост вариант и затова го предпочитам. Възможна е като краен резултат неговия да е по-добър.Като направя моя ще дам впечатления.

  8. #48
    Цитат Първоначално публикувано от bor4o111
    Ех и аз да можех така


    http://www.youtube.com/watch?v=gWNX3PCiwmM
    Как - с цигарата над центрофугата ли ?
    За работата с ножа съм съгласен .

  9. #49
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Цитат Първоначално публикувано от bor4o111
    Ех и аз да можех така нямаше да питам за ел.нож


    http://www.youtube.com/watch?v=gWNX3PCiwmM
    Еее, колега. Що да не можеш? Това е Сергей Попов, качил е десетки клипове в Гугъл с обща тема "моя пасека" - това трябва да напишеш в търсачката на Гугъл, за да ги намериш всичките. Ножа му е обикновен, но тук http://www.youtube.com/watch?v=_UPAm_pFD3M и тук http://www.youtube.com/watch?v=5tiw_O5VTZE е показал как се точат ножовете. Аз за проба заточих един български и макар да не съм много сръчен, резултата беше изненадващ - почти като него. Със студен нож. При добра запечатка с едно движение на ножа едновременно в двете посоки - надлъжно по рамката и напречно с дължината на ножа падаше цялата запечатка като лист.

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Stefanbg - Благодаря за точния и обоснован с клип отговор

 

 
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •