Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 97
  1. #81
    Наблюдател
    Регистриран
    21.03.2016
    Мнения
    8
    Може да се регулира безстепенно и плавно. Има възможност да се направи и регулиране на максималните обороти, т.е при завъртане на потенциометъра в крайно положение, оборотите да не надвишават предварително зададените /желани максимални обороти/. Относно кабелите-зависи от мотора. Повечето са с шест извода /2извода четки;2 извода от тахо ;2 извода статор/. Изводите се замерват с мултицет, за да се разбере кой какъв е. Отнема по-малко от минута. Винаги надписвам кабелите, които излизат от регулатора и трябва да се свържат към мотора. Просто кабелните обувки трябва да се вкарат в буксата на мотора.

  2. #82
    Наблюдател
    Регистриран
    21.03.2016
    Мнения
    8
    Гледайте клиповете, те са няколко. Може да се обръща и посоката.
    С няколко думи-необходим е четков мотор на 220В, който има и тахогенератор. Регулатора може да променя оборотите безстепенно от 0 до желаните, но не по- големи от тези за които е проектиран мотора. При натоварване мощността му се запазва, като все пак не може да се очакват чудеса от един 300 W мотор.

  3. #83
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Върти ми се едно нещо в главата. Преди 2-3 години си бях купил едно електрическо шпорче. Но беше направено много зле, можеше да ме убие тока. Сега стоя и си мисля дали да не го направя с две жици през един звънчев трансформатор, като едната я давам на маса в телта на рамката, а другата през шпорчето като даде на късо да топи восъка и да лепи, или две човки и накъсо през телта. По принцип тномера става и с токоизправител за зареждане на акумулатори.

  4. #84
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Краско Виж публикацията
    Върти ми се едно нещо в главата. Преди 2-3 години си бях купил едно електрическо шпорче. Но беше направено много зле, можеше да ме убие тока. Сега стоя и си мисля дали да не го направя с две жици през един звънчев трансформатор, като едната я давам на маса в телта на рамката, а другата през шпорчето като даде на късо да топи восъка и да лепи, или две човки и накъсо през телта. По принцип тномера става и с токоизправител за зареждане на акумулатори.
    Това нещо го имаше в една друга тема доста разискано. Матеев беше описал добре нещата, но не се сещам къде точно.
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  5. #85
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Мисля, че най доброто лепене е "топлото" със шпорче (зависи от броя на пчелните семейства).
    Моето е от поялник ( за 3.5 лева - 60 w.) като на мястото на човката е металната част на шпорчето + саморъчно направен терморегулатор.
    Пробвал съм със , адаптери зарядни (отпускат телта от температурата) и студено.
    На мен на времето нямаше кой да ми казва.Надявам се да помогна !
    Успех !

  6. #86
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    можели да споделиш на каква температура работи твоито изобретение ,какъв ти е терморегулатора и ако може някоя снимка

  7. #87
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Бях на пчелина, затова закъснявам с отговора.
    Поялника е чист китаец 220В. 60W., а регулаторчето съм го сглобил от кит-овете на неомонтана, закупен от магазин "Елимекс". Работната температура се установява опитно - зависи от това колко бързо ще караш със шпорчето по телта. За цената му не мога да кажа, но ми се въртят някъде около 2-3 лева.Поставил съм го в подходяща кутийка.От 4 години го ползвам и работи безотказно. В момента обслужвам 18 пчелни семейства със него.
    При мен повечето от инвентара е самоделен .
    Успех !
    IMG_0296.JPGIMG_0299.JPG

  8. #88
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Много ти благодаря за изчерпателния отговор,и моите са в момента 18 бр

  9. #89
    Потребител
    Регистриран
    12.03.2015
    Мнения
    61
    Здравейте , незнам дали въпроса ми е за тази тема , ама все пак ще питам..
    Интересува ме как се прави заострянето на страничнили летви , на рамките с уширител , има ли някакъв фрезер за оберфреза който може да свърши работа (имам оберфреза монтирана на маса) , за голяма фреза съм виждал такъв нож , но за оберфреза неможах да намеря

  10. #90
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Цитат Първоначално публикувано от antiblock Виж публикацията
    Здравейте , незнам дали въпроса ми е за тази тема , ама все пак ще питам..
    Интересува ме как се прави заострянето на страничнили летви , на рамките с уширител , има ли някакъв фрезер за оберфреза който може да свърши работа (имам оберфреза монтирана на маса) , за голяма фреза съм виждал такъв нож , но за оберфреза неможах да намеря
    Разгледай този раздел от форум "Направи си сам" http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=35&t=1488 това е тема за фреза и оберфреза, и погледни и това http://www.onlinemashini.bg/cat/16/k...vi/317/frezeri

 

 
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •