Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 97
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Ето подробности от подобна тема:

    http://pchelari.com/forum/showthread...1397#post11397

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    Благодаря Ви колега.През тия няколко дена успях да налучкам съпротивлението,сега мисля за ефикасно регулиране.За много години! Здраве,късмет и успешна пчеларска година!

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    Ножа при сухите проби работи перфектно!Изключва при 105 градуса,а включва при 96 градуса.Остава да го натоваря през лятото при разпечатването в реални условия.Дано да има какво да разпечатваме!!!

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2012
    Мнения
    1
    Колега Джордан,може ли малко подробности за ножа,снимки и т.н.защото и аз искам да правя такъв.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    Колега milen5,с удоволствие ще ви обясня последователността,матери лите,откъде могат да се вземат.Ако успея да кача снимка–също.Лезвието е от неръждавейка–0,8мм.,може и по дебела.Преди огъването,заточих двете страни и върха на разстояние 37см.от върха.Огънах под ъгъл 45 градуса,мериш 45мм.,огъваш за дръжката–ъгъла тук се прави такъв,че да е удобно да се работи.Дължината на тази част може да бъде 5–8см.–или общо ти трябва 46–50см.неръждавейка с широчина 5см.Нагреватела е част от нагревател на ел. скара.Не съм го мерил ? см.е/мисля, че е около 60см.работната част/защото чрез ампермер измерих коя дължина ще ми даде 2,5А/това ми гарантира30w мощност/при12v захранване. Давам 30см.аванс от останалия реотан,за да направя съединителния край към лустер клемата,двойно усукан/може и 3/за да не грее.Всички размери са при разпънат реотан/като синусоида/.Реотана да бъде нов!!!Използваш фабрично усукания край,а втория ти усукваш и внимаваш да не се пречупи.За изолация използвам порцеланови изолатори,възможно най малките,като диаметър.За да покрия нагреватела,използвам латун.Лесно се калайдисва към ножа.За регулиране на температурата използвам терморегулатор от ютия,монтиран в/у нагреватела до дръжката.Дръжката е от дърво,може и от гетинакс да се направи на две части.Ако съм пропуснал нещо–питай.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Аз че съм си прост прост съм си само малко с огъването на реотана не схванах но майната му,сигурно съм прегледал всичко в нета и......А да питам с какво ще захранваш ножа и захранване за компютър дали ще стане???

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Би трябвало да стане. Като гледам моето е 19V и 3.42А, абсолютно достатъчно.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Не знам за какво огъване на реотана питаш. По принцип го опъваш на струна и само в двата края го усукваш на 3-4 ката,там,където ще бъде в дръжката и ще се съединява с проводника за токоизправителя.

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    благодаря на всички за подробните обяснения cool;
    а колега simo тази изолация по цялата дължина на острието ли е или само около дръжката да не грее???
    и в твоя случаи от какво ти е реотана???

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Изолацията е по цялата дължина на реотана и е от тръбички стъклотъкан/мисля че така се казваше/,вкарани една в друга.За диаметъра им вече не сиспомням,щото ножа съм го правил преди две години,но мисля,че едната беше 2,а другата 3 мм.Реотана е от тия за печките Лъч.

 

 
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •