Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 97
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    За подвижния плот съм ползвал 2 бр.телескопични водачи, общо 6 лв. http://www.selectron.bg/images/produ...-slides/01.jpg
    4 бр. лагери, като лагерите са хваната за винкела с по-големи шайби и гайки от двете страни.
    Ролките са от пластмаса направени на струг. Осите са също струговани. В единия край е пробит 2 мм отвор за поставяне на бургии и напречно на тях са пробити и нярязани резби за фиксиращите болтове на бургиите. Захващането на осите към лагера става пак с гайки и малки втулки, за да не опират в тези на укрепващите лагерите. В другия край е резба. На ролката чрез нагряване е заглавена гайка, която се навива на оста.За ремъци съм ползвал уплътнители. Моторчето беше от гайковерт, но беше слабо. Сега намерих от ABS доста мощно и стана добре с него.
    Лек недостатък е луфта на водачите, но при натискане надолу към плота, по време на пробиване, става работата, а и вече си изградих навика.
    Май не бях много ясен, ама това е защото нямам техническо образование. Тия дни ще гледам да щракна още снимки, защото сега забелязах, че направените не са много ясни.
    Поздрави !

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това лято изработих доста приспособления които да облекчават работата. Когато ползвам някое от нещата ще снимам клипче и ще пускам тук и дано на някой са му от полза идеите wink;
    Вчера ползвах за пръв път един стенд за рязане на стеропора за таванките на кошерите и направих клипче.
    http://www.youtube.com/watch?v=sBmBp...ature=youtu.be
    Клипчето направих в началото на работата и не след дълго свалих времето за изрязване на един детайл до към 90 сек. Няма надробени топченца на всякъде, рязовете са равни и гладки. Получава се чудесно и ако някой иска да реже, стенда е на разположение в Стара Загора, точно ще се запознаем.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Хитро и практично!
    Поздравления

    Само един съвет от мен. Не ползвайте стиропор за покривните табли, защото в малките шупли, м/у топчетата на стиропора се завъждат мравки. Удобни са им и си разширяват гнездото, чрез изравяне на по-малките топчета. Аз това лето имах мравки в 3 кошера със стиропор, а в останалите които са с фибран 5 см. нямаше.
    Устройството става и за фибран. Всъщност съм гледал някъде в тубата, как с подобно се изрязват малки парченца фибран за мини модели на къщи, кораби и др. подобни.

  4. #14
    Колега dob4o, разгледай снимките от следващият линк и ще ти стане ясно за какво ти говори колегата "АЗ" http://beehoneyportal.com/forum/view...t=353&start=45

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Kolegata АЗ е пчелар и практик -но защо ли му трябва сам да си сам навлича гръмотевиците? wink;

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    04.12.2012
    Мнения
    4
    Благодаря ше разгледам обстоино снимките

  7. #17
    Цитат Първоначално публикувано от Цветан Андров
    Здравейте.Да ви покажа и аз какъв изпарител за ОК измайсторихме с мой колега.Още не е третирано с него, но при пробите показа следните показатели. 2 гр.ОК я изпарява за 2.5 мин при температура на въздуха 20C.Работи със захранване 13.5 V от трансформатор.Използваме кантал със съпротивление 2.5 ома,при което се получава товар от 5 ампера.Външния диаметър на изпарителя е 58 мм,а дебелината е 11мм,което мисля, че ще позволи пъхането му през прелката без отлепване на дъното (ползвам стандартно дъно с клинове).От снимките се вижда че тялото е от алуминий и използваме каменинки за изолация.Ако някой ползва нещо подобно,бих се радвал на практически съвети,защото до сега не съм третирал с такъв изпарител.Поздрави и успех на всички...


    Работи ли това чудо на техниката ? Пробва ли го ?
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Направих си подобно. Върши работа, ама много време отнема обслужване на кошер и презареждане.....много-много - 10-12 кошера на час....не ми харесва начина на работа и идеята за спъване из кабели или влачене на акумулатор ......мисля по нов вариант, до Февруари ще съм готов....

  9. #19

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    Здравейте колеги!За първи път пиша във форума.Почти година само чета мненията на колегите.Имам въпроси към Румен Димитров за изработката на ел.нож.Дайте данни за нагревателя–дължина,съпро тивление,диаметър,ако обичате,разбира се.Благодаря Ви предварително.

 

 
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •