Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 170
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Petermar, трябваше да снимаш до кошера и какво ползваш за катерене. Сигурно само стойката е 30 см висока.

  2. #42
    Потребител
    Регистриран
    15.02.2011
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    Чирпан, Ст.Загора
    wink; наистина си е високо /до рамото ми е високо/ но Ирис тази конфигурация е временна преди замяна на семействата /горното става основно долу а долното семейство отделям в отводка на отделно дъно без летяща пчела или го разделям за подсилване на други семейства/. Не си мисли че целогодишно стои така. Имам и верен помощник
    Nil satis nisi optimum

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Благодаря.

    Не съм си представяла, че са така целогодишно.
    Понеже и аз ги качуля, така просто исках да разбера какво ползваш за тази цел.
    А помощник нямам.

    Сега се сетих - Годжито се беше снимал на стол до кошерите, той също ползва две майки, но по-продължително, мисля - целогодишно.

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Gogo
    kando, при положение, че не си съгласен, вероятно ще бъде интересно да разберем и ние защо не си съгласен.
    защото съм пробвал с различните системи и не напразно съм се спрял на лежака.
    В обща сметка, някакви фрапиращи разлики относно самото отглеждане на две майки при различните системи няма, но има няколко съществени за мен плюса на лежака пред многокорпусните системи относно манипулациите при работа. При многокорпусните няма как да подхранваш и двете семейства, за да подадеш примерно основи за градеж или пило, или за да дръпнеш пило, или просто за да хвърлиш един поглед на долното семейство, трябва да местиш горното, което при 10-20 семейства как да е, но я се замисли при 150-200 бройки .... ще умалееш само от сваляне на корпуси/ плодници, а при лежака тези особености ги няма, нямаш нужда и от помощник, можеш да подхранваш и двете семейства едновременно, което, когато искаш си отваряш, преглеждаш и правиш каквото сметнеш за нужно. Лежака си е роден за двумайчино отглеждане, дори може да се каже, че е грехота, ако го работиш едномайчино.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #45
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    блгагодаря,
    само да вметна, че при многокорпусните кошери, някои ползват дълбоки дъна, за да може долното семейство да хранят през него.

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    Оттук черпих инфо относно двумайчиното отглеждане, откъдето се явиха и въпросите ми:

    http://makros.net/temp/dvumaichino.pdf

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Имали някой който пчеларства двумайчино с МК система целогодишно,имам доста неясни мисли и бих искал да го попитам за някой неща.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Здравейте колеги бях обещал да пиша за моята система на работа, но като почнах стана доста дълго и затова написах тази статия.
    http://pcheli.bg/dvusemejno-dvumajch...jstva-chast-1/ нека раздвижим малко тази тема. Всичко описано там е приложено и работи на 100%. Някой ако има въпроси може да ги зададе и да ги дикутираме.

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    Здравейте колеги бях обещал да пиша за моята система на работа, но като почнах стана доста дълго и затова написах тази статия.
    http://pcheli.bg/dvusemejno-dvumajch...jstva-chast-1/ нека раздвижим малко тази тема. Всичко описано там е приложено и работи на 100%. Някой ако има въпроси може да ги зададе и да ги дикутираме.
    Браво това е полезно

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    Здравейте колеги бях обещал да пиша за моята система на работа, но като почнах стана доста дълго и затова написах тази статия.
    http://pcheli.bg/dvusemejno-dvumajch...jstva-chast-1/ нека раздвижим малко тази тема. Всичко описано там е приложено и работи на 100%. Някой ако има въпроси може да ги зададе и да ги дикутираме.
    Когато знаеш какво работиш,
    успеха е не миновен.

 

 
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •