Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 170
  1. #61
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    Направих ги когато преминавах от Дадан-блат към многокоркусен(рутов). Сега ги използвам за подхранване основно на основните семейства над, които има отводка. Как точно? Описвал съм го в форума, с помоща на черни торби (20-35л) за боклук. Има клипче от един руснак и него съм качвал.
    Някой ако му е интересно, задавайте ТОЧНИ въпроси.
    Във връзка с тези черни торби,пчелите сами ли си ги пробиват?...гледах филма преди време но не разбрах,а описанието ти май съм го изпуснал.

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    Направих ги когато преминавах от Дадан-блат към многокоркусен(рутов). Сега ги използвам за подхранване основно на основните семейства над, които има отводка. Как точно? Описвал съм го в форума, с помоща на черни торби (20-35л) за боклук. Има клипче от един руснак и него съм качвал.
    Някой ако му е интересно, задавайте ТОЧНИ въпроси.
    А възможно ли е тези надставки да се слагат върху дъната /когато не са дълбоки/ и нагоре корпусите, с цел подхранване.

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Много лесно се получава при някого.https://www.youtube.com/watch?v=3AKW...yer_detailpage

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Във връзка с тези черни торби,пчелите сами ли си ги пробиват?...гледах филма преди време но не разбрах,а описанието ти май съм го изпуснал.
    Да сами си ги пробиват само трябва след 1-2 дни да ги махнеш, че започват да ги гризят и мъкнат да ги изхвърлят.

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от kacone Виж публикацията
    А възможно ли е тези надставки да се слагат върху дъната /когато не са дълбоки/ и нагоре корпусите, с цел подхранване.
    Да разбира се, може да се слагат и отдолу. Така се побира рамка дадан-блат.

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    03.09.2014
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    болярово ямболска обл,
    Аз работя така.корпус над него магазин.снелгова дъска с мрежа за миризмата,корпус над него магазин.преди рапицата правя ротация за изравнявяне на семействата.след 15 20 дни поверявам за маточници и правя налет от горното семейство.подреждам така,корпус,ханем.рештка два,а може и 3 магазина.най отгоре корпуса донор.при залагане на маточници донора отива най отдолу а долния корпус най отгоре,отново се прави налет след седмица още веднъж.юни подреждам така.корпус,ханем.решетка,к орпус ханем.рештка 4 магазина

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    До сега никога не съм работил с две майки. Само съм чел статии. книги и мнения по въпроса. Тази година мисля да опитам следното: При ЛР кошер, след центрофугиране меда от акацията, поставям празните пити в корпус на дъното и майка в клетка, отгоре снелгрова табла, корпуса с основното семейство и отгоре магазините. Летящите пчели налитат в корпуса с новата майка и я приемат. След седмица или две, когато майката в долния корпус е приета, сменям таблата с ХР и пчелите ще имат две майки. Към края на пашата махам ХР и обединявам семействата. Так за зимата ще остане силно семейство с по-добрата майка. Този начин на гледане на двумайчино семейство няма да е трудоемък. Бъдещето ще покаже дали е удачен.

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от георги марчев Виж публикацията
    Аз работя така.корпус над него магазин.снелгова дъска с мрежа за миризмата,корпус над него магазин.преди рапицата правя ротация за изравнявяне на семействата.след 15 20 дни поверявам за маточници и правя налет от горното семейство.подреждам така,корпус,ханем.рештка два,а може и 3 магазина.най отгоре корпуса донор.при залагане на маточници донора отива най отдолу а долния корпус най отгоре,отново се прави налет след седмица още веднъж.юни подреждам така.корпус,ханем.решетка,к орпус ханем.рештка 4 магазина
    Отводки след Акацията как правиш не изпадат ли в роево състояние семействата
    Милен Михов

  9. #69
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Отводки след Акацията как правиш не изпадат ли в роево състояние семействата
    Може би имаш предвид за да не изпаднат в роево.

  10. #70
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Малко снимки от създаването на отводките над основните семейства.Отваряне след 10 дни за проверка дали е ополодена майката, и какво да видя май съм закъснял поставянето на восъчните основи. На третата снимка поредната порция маточници.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20150712_09_50_40_Pro.jpg
Прегледи:      700
Размер:	161.7 KB
ID:	4664Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20150712_09_50_58_Pro.jpg
Прегледи:      695
Размер:	205.5 KB
ID:	4665Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20150709_19_13_01_Pro.jpg
Прегледи:      698
Размер:	196.0 KB
ID:	4666

 

 
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •