Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 30 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 294
  1. #131
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    "Докато умните се наумуват,лудити се налудуват"
    Който има кошери за местене да го прави и да спре да пита и се притеснява.От това по-подходящо време няма.

  2. #132
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от buci59
    "От това по-подходящо време няма.
    бих добавил: най-подходящо време за преместване на по малко от три км!При местене на повече от три км,изобщо не е подходящият момент!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  3. #133
    Юри и Буци прави сте и аз така го осещам от това време по подходящо няма и да се разбута кълбото не е минусова температурата и кълбото пак ще се събере поне според мен. Днеска минах да вида как е положението температурата въпреки че според прогнозата трябваше да е 12 градуса не мина 9 а като гледам такава ще е и за напред и една пчела не видях на старото място. Иначе колега Ганев не всеки има възможност да ги закара някъде на 3-4 км без да ги откраднат ако имах възможност още след Липата щях да съм ги закарал!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #134
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Единственния риск след това преместване,е че семействата са на кълбо!Другия риск,който съществува при всяко преместване е някакъв проблем с майката,като претискане примерно!Ако сега семейството загуби майка,може да не се брои,а ако е края на април или май-не е така!Това имах в предвид,но в твоя случай няма как!Дано всичко е минало добре!Успех
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #135
    Пламене прав си, но предполагам, че колегата не ги е търкалял до новото място, а е внимавал до колкото е възможно. Питите най-вероятно са заклеени и едва ли са се разместили. Разбира се 100% гаранция няма, но щом се налага, сега времето е много подходящо.

  6. #136
    На мен пи предстои да местя но трябва да мина по много лош черен път с наклон и малко ме е страх че в джипа ще се раздрусат яко.Дано всичко мине както трябва.
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  7. #137
    Цитат Първоначално публикувано от Атанас Воденичаров
    На мен пи предстои да местя но трябва да мина по много лош черен път с наклон и малко ме е страх че в джипа ще се раздрусат яко.Дано всичко мине както трябва.
    Ако го направиш при външна температура около 10 градуса, мисля, че всичко ще е наред. Само предварително напълни кошера с рамки (макар и празни) за да не се разместват другите и да смачкаш майката. И внимавай до колкото е възможно.

  8. #138
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Грижливо подготвени кошери. Подредени съобразно профила на трасето. Възможно най-ниска скорост на движение.

    В съботата разхождах 2 бр. ДБ из двора, на 10ина метра. Бяха по-леки от други години по това време.

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Нищо Чудно. Топлата есен съкрати доста от запасите. Подготви се да подхранваш.

  10. #140
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е да, аз знам какво е станало и какво да правя. Нали не съм догматик , нямам скрупули и за зимно хранене. Споделям информация, евентуално да заостря внимание.

 

 
Страница 14 от 30 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •