Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 30 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 294
  1. #1

    ВЪПРОС ЗА ПРЕМЕСТВАНЕ НА ПЧЕЛИНА

    Искам да ги преместя на 700-800 метра от сегашното им място най много километър да е растоянието. Та въпроса ми е следния чул съм от колеги че растоянието е малко и ще се върнат на старото си място какво ще ме посъветвате да направя да е най безболезнено за пчелите. Налага ми се защото сегашното място не е мое а искам вече да са си на моето място където спокойно да си се развивам благодаря предварително

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Премести ги някъде на 5-6 км. Нека постоят там поне месец. После ги носи на новото място. Иначе няма да стане добре.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #3
    то хубаво ама няма как да стане няма къде да ги сложа ще ги окрадат освен да чакам зимата ноември или декември месец

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    сандански
    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    то хубаво ама няма как да стане няма къде да ги сложа ще ги окрадат освен да чакам зимата ноември или декември месец
    На колега от друг форум му се беше наложило да го прави и беше сложил треви пред прелките с цел пчелите като излетят от новото място да се огледат.Почти не са се върнали пчели на старото място .

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Освен това да ги принудим да се облетят на новото място - слагането на треви е с тази цел, на старото място трябва да се махнат всички ориентири на пчелите, които могат да се махнат /примерно стойки на кошери, празни кошери или други подобни/.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Август месец е ! Каквото и да направи , директно да не мести !Сега не е момента да отслабва семействата...
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  7. #7
    Аз нямам и намерение да го правя август след като махна магазините тогава октомври ноември месец

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ами щом няма да ги местиш сега що не си задаваш въпроса коректно ? За два дена две теми направи колкото да си чешем езиците май . Вземи прочети Календарния справочник от Л. Радоев и изчети форума открай докрай и тогава ако имаш въпрос - задай го в съответната тема , че се напълни форума вече с плява.

  9. #9
    колега jordanov нали за това питам кога е най подходящо пък щом съм те засегнал или те е заболял езика от чесане повече нищо няма да питам аиде със здраве и успех

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Ами не си уточнил, че нямаш срокове - и аз криво разбрах, че трябва да ги изместиш възможно най-скоро.

    Щом е така, чакаш най-добре в края на зимата или ранна пролет - сега в момента, наистина е силно вероятно да ги заслабиш рисково.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 1 от 30 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •