Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 30 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 294
  1. #241
    Наблюдател
    Регистриран
    26.10.2013
    Мнения
    31
    Е просто нямам думи.Отново благодарности за точния ясен отговор.Стриктно ще спазвам указанията и ще пиша.И успоредно с това ще дам жега на теорията.

  2. #242
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    Здравейте колеги,само не разбрах по кое време на деня е най-удачно.

  3. #243
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Здравеите колеги! Налага ми се да преместя няколко кошера на разстояние от 3,8 км. На мястото на което са в момента няма паша, а там кьдето ще ги закарам сльн4огледа е в разгара си. Каква е според вас вероятността летящата п4ела да се вьрне на старото място
    Keep Walking...

  4. #244
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2014
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Дадан–блат рамките винаги пчелите ги градят трудно дори и да ги проядат единственото което ще загубиш е 1 или 2 основи.Ако семейството е силно и с много млади пчели и храниш една рамка бива изградена за ден максимум два, аз ти препоръчвам след два дена погледни рамките и тази която е най добре изградена я напълни с сироп това става лесно с пръскачка или пулверизатор след още два/три дена тази рамка цялата трябва да е снесена от майката и слагаш до нея следваща рамка за градеж и така докато запълниш плодника.
    имаш предвид всички килийки да се запълнят със сироп,или само да се напръскат като примамка да се качат пчелите на нея?

  5. #245
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Здравейте, колеги. Предстои ми преместване на кошерите на 1,6км. права линия /гугъла/. Интересува ме, как мога да го направя най безопасно. В смисъл, наясно съм, че трябва да го направя преди първото облитане, и когато пчелите не са на кълбо. Но ми се ще да го направя преди да им сложа питките и преди да започнат с пилото /по - масово/. Възможно ли е да го направя, януари или февруари, при по-топло време? Ако през деня кълбото се разпуска, то вечерта пак се стяга и точно това ме притеснява - нали трябва да ги местя вечерта?

  6. #246
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kacone Виж публикацията
    Здравейте, колеги. Предстои ми преместване на кошерите на 1,6км. права линия /гугъла/. Интересува ме, как мога да го направя най безопасно. В смисъл, наясно съм, че трябва да го направя преди първото облитане, и когато пчелите не са на кълбо. Но ми се ще да го направя преди да им сложа питките и преди да започнат с пилото /по - масово/. Възможно ли е да го направя, януари или февруари, при по-топло време? Ако през деня кълбото се разпуска, то вечерта пак се стяга и точно това ме притеснява - нали трябва да ги местя вечерта?
    Това пък за местенето вечерта от къде го измисли?!? - да не би да е сред новоприетите на тъмно изменения в Закона за пчеларството?!?
    Най-важното е да следиш прогнозата за времето. Избираш си един ден за който прогнозата е температурата да е над 10 градуса(даже и към 15 е още по-добре), а ако това е първият ден след студеното време би било най-добре. Процедурата можеш да извършиш по следният начин: сутринта ги затваряш пчелите, ичзакваш до към малко преди обяд, когато температурата вече е започнала да се покачва, местиш ги на новото място и там вече си ги отваряш... ...и успех!

  7. #247
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И аз има да пренареждам пчелина, но те се облитат много често и все изпускам момента.

  8. #248
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Пишеш, сутринта ги затваряш. Не може ли вечерта? Това за Искрен. Аз смятам, че за предпочитане е вечер по-късно, когато всички пчели са се прибрали. При сегашната ситуация т.е. местене преди пролетното развитие, може да се затворят, и по-рано на свечеряване когато температурите са паднали и всички пчели са се прибрали.
    Ник, няма ли как да ги затвориш вечерта и на другият ден да си ги подредиш.

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #249
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Пишеш, сутринта ги затваряш. Не може ли вечерта? Това за Искрен. Аз смятам, че за предпочитане е вечер по-късно, когато всички пчели са се прибрали. При сегашната ситуация т.е. местене преди пролетното развитие, може да се затворят, и по-рано на свечеряване когато температурите са паднали и всички пчели са се прибрали.
    Ник, няма ли как да ги затвориш вечерта и на другият ден да си ги подредиш.

    Поздрави, Г. Георгиев
    Ти май четеш през ред, през два, или през мнение - разбира се че може да се затворят вечер, дори и след обед може ако денят е студен(под 5 градуса), ставаше въпрос за местене когто кълбото се разпуска и е достатачно топло за да могат евентуално изпадналите от кълбото пчели да могата да се качат нагоре и пак да си сформират кълбо.

  10. #250
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    10 дена не са излизали, дали ще направят облитане при първото затопляне за да може да разместя кошерите?

 

 
Страница 25 от 30 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •