Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 30 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 294
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Най лесно се смята с GOOGLE EARTH - ГУГЪЛ ЗЕМЯ - много лесно става, маркираш от точка до точка и намираш разстоянието по въздушен път.
    Аз това съм го пробвал - от точка А до точка Б са 3 км по въздушна линия и съм премествал кошерите и не съм имал проблем с връщащи се пчели. Това е от личен опит и съм го правил по време на активния сезон.
    Обаче като се замисля, може би има значение и каква е пашата в района и на какво разстояние летят пчелите, ако пашата е добра в района на пчелите, то те не летят на по големи разстояния и тогава е възможно да се преместят и на по кратки от 3 км разстояния. Сега ако има много овошки цъфнали в района, може и да мине всичко благополучно.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от perdeee
    А освен с трева на прелките предложете и някакъв друг начин защото ми предстои след около 30 дни да местя пчелина на 1.6 км от сегашното му място а нямам възможност първо да ги закарам на друго по далечно място и след това да ги връщам.
    Проблем си е, пробвай първо с 1-2 кошера и ще разбереш. Ако на старите места на кошерите няма пчели накуп, значи няма да имаш проблем. Или мести ги на порции и приближавай съседни кошери към празните места, за да може върналите се пчели да влязат в съседен кошер, те се връщат с пълни гушки и ще бъдат приети.
    Не зная как са ти подредени кошерите и колко са на брой.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    защото това го пише по всички книги дето съм чел и мисля , че е написано от интелигентни и добри пчелари.
    Написано е от интелигентни хора, но тогава не е имало интернет и GPS навигационни устройства. Много неща се променят и митове се разбиват.

  4. #24
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    защото това го пише по всички книги дето съм чел и мисля , че е написано от интелигентни и добри пчелари.
    Написано е от интелигентни хора, но тогава не е имало интернет и GPS навигационни устройства. Много неща се променят и митове се разбиват.
    Така е. Аз най-напред ще пробвам и после ще споделя.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    защото това го пише по всички книги дето съм чел и мисля , че е написано от интелигентни и добри пчелари.
    Написано е от интелигентни хора, но тогава не е имало интернет и GPS навигационни устройства. Много неща се променят и митове се разбиват.
    Какво общо има GPS-a!? И едно време е имало карти с мащаб и сега има.. Единственото предимство на GPS-a е че и не толкова интелигентни хора могат да работят с него. Все пак при работа с карта се изискват някои елементарни познания за мащабирането
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Кошерите са ми подредени шахматно и са 25 на брои.А причината за местенето е че досега бяха в чужд двор а сега си купих и искам да си ги пренеса.Ако наистина е толкова опасно съм склонен да изчакам до наесен ако тогава е по добре.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Тогава изчакай есента, ако не е толкова зор. Използвай новото място да го подготвиш и да засадиш разни неща.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ако до пашата има още месец аз бих ги изместил още сега.На старото място може да останат 3-4 от слабите семейства.За силните семейства ще бъде противороево мероприятие,а за слабаците подсилване.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    Ако до пашата има още месец аз бих ги изместил още сега.На старото място може да останат 3-4 от слабите семейства.За силните семейства ще бъде противороево мероприятие,а за слабаците подсилване.
    И за мен това е правилното решение!

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2012
    Мнения
    34
    Успешно преместих новозакупените кошери на разстояние 2200м.Сложих пред прелките клончета.

 

 
Страница 3 от 30 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •