Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 30 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 294
  1. #191
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Миналата пролет при силната буря в Габрово имам няколко загинали семейства, но вятъра беше разпилял рамките по поляната. Сега в Ловеч кошерите също бяха паднали, но рамкикте си стояха вътре в тях непокътнати. И семействата оцеляха. Според мене студа или интензивния поток вятър през кошера в никакъв случай не могат да бъдат причина за разпадане на кълбото и умирането на семейството.

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ако не умират от студ каква е пречената за загиването на слаби семейства при първото застудяване.
    Колеги правиха августови отводки и не можаха да ги направя силни до зимата, говорих с 4ма и на всчиките са има загинали.
    Отводка на 2-3 рамки трудно изкарва зимата.

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не умират от студ нормално развити семейства, а не изтърсаци които няма достатъчно брой пчели за да функционират като нормален организъм. И аз имам късни отводки и сега ги гледам едни малки кълбенца въпреки, че ги подпомогнах с доста пило, но явно не е било достатъчно. Ще видим какво ще стане.

  4. #194
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не умират от студ нормално развити семейства.
    Това е точно казано.
    Добре че не ги разцепих и аз по време на слънчогледа, че ми мина през главата.

  5. #195
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Добре де от 20 страници тема, на 2 години и половина, какво още трябва да се напише ?? Вземаш решение и няма на кого да се сърдиш, това е.
    Тогава т-рси нјакој фургон или хладилен камион и прекарвај.
    в кошерите не смее да се осети движение на в-здуха вопште.

  6. #196
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    И аз да си кажа моето мнение:
    Напук на всички твърдения във форума, миналата пролет аз местих много кошери на стотици километри при температури по-ниски от 12 градуса по Целзий. Предполагам никак не им е било приято на пчелите, но оцеляха всичките.

    Какво знаем за пчелите?
    Ами знаем, че под 12 градуса по Целзий те свиват кълбо. Дали обаче това кълбо е така безпомощно, както всички го представят във форума? Всички в един глас казват "Неееееее......, не отваряй кошера, не мести кошера и т.н.". Но това е така, защото ги е страх и треперят за кошерите си. Но може ли поне един от тях да каже - "Аз направих това и това и пчелите умряха?". Май не........
    Високопарни изречения. Г-н Матеев, аз лично съжалявам, че психологията, в частност социалната психология, не е от силните ви науки. Няма страхлив Пчелар. Няма Пчелар, който да не може да отвори кошерите Си по всяко време. Няма Пчелар, който да не може да ги премести, ако се налага, по всяко време. Това е вярно както е вярно, че 99% от Пчеларите във форума ще се въздържат да дават съвети за такава дейност, без да знаят какъв е опита на питащия и каква е способността му да понася неуспехи. Щото както казва и Доктора от Холандия - не е нормално сега да се карат кошери на такива разстояния. Всички знаем, че едно добро семейство може да презимува в кошер без дъно, че и без капак даже, е и ? Какво от това. Има теми у форума, където на десетки страници в много мнения колегите са споделяли собствен опит и резултати, пък който може да чете и да асимилира има какво да научи. Хубаво е че отвреме навреме се намесвате, г-н Матеев, и обобщавате всичко под формата на лекция, обогатена с ваши разсъждения и наблюдения. Не е хубаво, че обикновено изказът Ви е като на професор по "История на БКП" от преди 30 години.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #197
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ха-ха...... Благодаря за сравнението. Аз и Професор по История на БКП. Ха-ха..

    Понеже ме развесели, ще ти разкажа малко история, но от моята личната. Та като студент първата ми оценка в студентската ми книжка беше 2-ка и то точно по История на БКП. Следващите семестри неотклонно имах двойки или тройки (по милост) по всички политически предмети (Филосовия, Политикономия, Марксизъм и т.н.). Иначе бях добър студент с преобладаващи 5-тици и 6-тици, особенно по техническите предмети. И най-накрая най-интересното - по него време за завършване на висшето образование имахме 2 държавни изпита - единия е защита на дипломната работа - там лесно вързах 6-цата, и втория - Държавен изпит по Марксизъм-Ленинизъм. На него ме късаха 5 поредни пъти. Взех диплома с 1 година закъснение именно заради това. И сега ти ме провъзгласяваш за Професор именно по най-омразния ми предмет..... Ха-ха.... Благодаря.....

  8. #198
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Еее, то толкова късания, явявания и респективно(предполагаемо) учене са ги превърнали тези науки във Ваши "любими" на подсъзнателно ниво, или поне са довели до изкусното им овладяване от Ваша страна...

    ;-)

  9. #199
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ха хаха аа веселбата е истинска значи ! Колегата iskren май е чел Фройд и Адлер, поздравления!
    Г-н Матеев, на 90% бях сигурен че някога сте били двойкаджия в "ония" науки, вече съм на 100. Компенсаторна реакция ли имаме?

    Весела Нова Година !

    П.п. Моята първа оценка беше петица. Шест Професорът можеше да пише само на себе си
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #200
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Това което съм чел са пчеарски книги на д-ри, доц. на знайни и незнайни автори но, както с многобройните си примери тоя форум само доказва - то пчеларството се учи с интензивна практика, теоретичните знания са само един малък плюс...

 

 
Страница 20 от 30 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •