Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 30 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 294
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колега най хубаво ги премести март месец когато вече има пило и да убиеш майка при преместването да си произведат.Изчакваш да има поне 5 дена да са студени и да не са излизали пчелите и ги преместваш на новото място спокоен бъди няма да се върнат повече от 10-20 пчели.Ако си на зор сега да ги преместиш трябша да ги преместш на 5 км. поне за 10 дена и да ги върнеш на новото място.Ако няма къде да ги сложиш на 5 км. ги премести на новото място , на старото сложи един кошер с празни пити да съберш върналите се пчели на другия де им придай майка и ще си направиш и отводка която ще я преместш зимата,он тртия вариант ще ти отслаби кошерите.И питай каквото те интересува ,има хора който ще ти отговорим,а остави другите като им неизнаса да не четът и да не отговарят ,на сила никой ги некара.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2012
    Мнения
    34
    Какво е разстоянието,при което е сигурно,че пчелите няма да се върнат/минимално/.Трябва да закупя пчели,но се намират на 8км,дали ще имам проблеми?

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от Змея
    Трябва да закупя пчели,но се намират на 8км,дали ще имам проблеми?
    Не

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Минималното растояние за преместване на кошери е 5 км. въздушно.Твоите със сигурност няма да се върнат на старото място.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз съм ги местил на 3 км въздушно по права линия и не са се връщали.

  6. #16
    Минималното растояние за преместване на кошери е 5 км. въздушно.Твоите със сигурност няма да се върнат на старото място.
    Аз съм ги местил на 3 км въздушно по права линия и не са се връщали.
    Kak ги мерите тези разстояния......особено въздушните ?
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Влад растоянията ги мерим на око по лична предценка и смятам, че е нормално един пчелар да предцени на какво минимално растояние да си премести кошерите така, че пчелите да не се върнат на старото място.
    Евгени става и на по малко растояние да преместиш кошерите, но трябва да е рано на пролет когато пчелите не са имали много дни на летеж, казах на колегата минимум 5 км. защото това го пише по всички книги дето съм чел и мисля , че е написано от интелигентни и добри пчелари.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Цитат Първоначално публикувано от Влад
    Kak ги мерите тези разстояния......особено въздушните ?
    С GPS ако има тази опция, на сателитна карта през компютър или друга интелигентна измишлльотина :D

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    А освен с трева на прелките предложете и някакъв друг начин защото ми предстои след около 30 дни да местя пчелина на 1.6 км от сегашното му място а нямам възможност първо да ги закарам на друго по далечно място и след това да ги връщам.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от perdeee
    А
    Явно си решил да ги местиш по една или друга причина така че,гледай до 6.30 сутринта най късно да си ги разположил вече,спазвай редиците и номерацията и след 9.30 отвори прелките не по рано
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 2 от 30 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •