Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6141516
Резултати от 151 до 156 от общо 156
  1. #151
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    674
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Слагам еднокилограмова питка отгоре на питите за мое успокоение , не мога да сложа пет-шест килограмова, понеже нямам достатъчна височина между питите и дъските под капака, аз зазимявам без магазина от горе, работя с ДБ12 рамков, не смея да ги оставя само на мед, че ако стегне зимата с много ниски температури, ще имат храна над главите, до сега винаги са ми ги изяждали питките на 80-90%, а останалата храна я събирам и им я връщам на сироп през пролетта, дали го правя правилно, не знам, за това и питам.
    Аз точно това се чудя, кога консумацията на мед е по-голяма. Всъщност когато е студено продължително време или обратното, с тези вече почти никакви зими, когато става супер топло и пчелите започват да движат или да гледат по отрано пило.

  2. #152
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Слагам еднокилограмова питка отгоре на питите за мое успокоение , не мога да сложа пет-шест килограмова, понеже нямам достатъчна височина между питите и дъските под капака, аз зазимявам без магазина от горе, работя с ДБ12 рамков, не смея да ги оставя само на мед, че ако стегне зимата с много ниски температури, ще имат храна над главите, до сега винаги са ми ги изяждали питките на 80-90%, а останалата храна я събирам и им я връщам на сироп през пролетта, дали го правя правилно, не знам, за това и питам.
    Ти си човека, който преценя дали е правилно или не. Ти си най-наясно с условията в твоя район и със състоянието на семействата. Щом презимуват успешно, без умрели от глад, всичко е ок. Какво като си дал малко повечко храна от колкото им е нужно, ти да не си ясновидец, та да знаеш каква ще е зимата и колко ще изконсумират?!

  3. #153
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз точно това се чудя, кога консумацията на мед е по-голяма. Всъщност когато е студено продължително време или обратното, с тези вече почти никакви зими, когато става супер топло и пчелите започват да движат или да гледат по отрано пило.
    Ти сериозно ли го задаваш този въпрос?!

  4. #154
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    674
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Ти сериозно ли го задаваш този въпрос?!
    Мда, напълно сериозно.

  5. #155
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Ти сериозно ли го задаваш този въпрос?!
    Ти виж,кое време е и виж заглавието на темата.......и си отговори сам!

  6. #156
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ако са на закрито и не са на минус градуса разхода е 8кг.Ако е на открито при минус 20 разхода е 13кг.При по- ниска температура е по голям разхода.

 

 
Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6141516

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •