Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 47
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А някой с такива проблеми пробвал ли е да сложи магазинна рамка долу в плодника и след като я осемени майката да я качи в магазина?
    Качвах дълга с пило горе, свалях къси долу. По едно време по две местих. Писна ми да се занимавам с далаци. Така ги изградиха почти всичките, но мед... Е имаше по една длан на няколко пити, но не е работа. В същото време напълниха почит целия втори корпус. Бях сложил и втори магазин, защото брадясваха по нощите. Прибраха се но не заработиха горе. Просто не случих с пчели при опита.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    При мен пък друго - на акацията напълниха магазинния корпус и го запечатаха. Като започнах да вадя, какво виждам - най-отдолу на медовите пити нацвъкано запечатано търтеево пило колкото 2-3 кибритени кутии. Това на поне 1/3 от кошерите. Та вадих търтеи с вилицата преди да разпечатам. Поне видях и колко акар имам.
    Това е нормално, затова е ХР.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    При мен има доста такива семейства. Плодниците пълни с мед и пило, а в магазините няма почти никой. Надявам се като цъфне слънчогледа и видят зора с големият приток на нектар да започнат да работят и в магазините.
    Мрежестото дъно решава проблема.Пчелите вдигат меда в магазина по далеко от входа,защото се страхуват от кражби.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Мрежестото дъно решава проблема.Пчелите вдигат меда в магазина по далеко от входа,защото се страхуват от кражби.

    Напълно съм съгласен с теб.Аз имах един който седеше на прелката и нещеше да да се качва.След пускане на дъното искаше втори магазин да работи.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Мрежестото дъно решава проблема.Пчелите вдигат меда в магазина по далеко от входа,защото се страхуват от кражби.
    Здравейте колеги!
    Искам нещо да попитам от по опитни пчелари. Моите дъна мрежести. Подредих пило в 2-я корпус (ДБ), а майки, под ХР, в 1-я (като обикновено). Обаче оставих (за първи път) отворена НЕ долна, а само горна прелка. След малко, искам да сложа по един полу изграден магазин (направо на 2-я корпус)
    Как мислите, не направих ли аз грешка?
    Благодаря.
    https://youtu.be/ruAq6sVJ5-k


  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Според мен по добре да влизат пчелите с прашеца от долната прелка направо при майката.Ако искаш отвори прелките и на двата корпуса,сега е топло,да влизат коя където и харесва.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Здравейте колеги!
    Искам нещо да попитам от по опитни пчелари. Моите дъна мрежести. Подредих пило в 2-я корпус (ДБ), а майки, под ХР, в 1-я (като обикновено). Обаче оставих (за първи път) отворена НЕ долна, а само горна прелка. След малко, искам да сложа по един полу изграден магазин (направо на 2-я корпус)
    Как мислите, не направих ли аз грешка?
    Благодаря.
    https://youtu.be/ruAq6sVJ5-k

    Не съм по-опитен, но на видеото не се вижда отворена ли е прелка на дъното. Това са много пчели. Според мен само тази горна прелка е малко. Забавянето е малко, но умножено на милиони полети.... Ако ханемановта е обрамчена и с широка прелка, част от излюпеното пило над нея облита от там и тя става основна прелка за него. При мен така се получава. Държа ги на изцяло мрежесто дъно с отворена прелка + горна.

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Мисля си, че горе ще започнат да правят маточници.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    Мисля си, че горе ще започнат да правят маточници.
    Да залагат, прави се една проверка след седмица и ги оставяш да действат.

  10. #40
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    В горния корпус се слагат питите с предимно запечатено пило и медови. След няколко дни като излезе пилото се маха ханемановата и плодниците се разделят с магазин. То зависи и от пашата. Но в слънчогледа действа перфектно. Преди дъждовете Разделих плодниците на две семейства. Като напъне слънчогледа ще им подавам магазини.
    Преди години тук имаше един.........дето ми викаше - тоя ДБ плодник мноооооооооого тежък. Ха хааааа. Сега не смее да го каже на Бързия.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •