Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 107
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Наскоро четох, че някой ги предлага - от 3.50 до 5.50(не съм сигурен, но долу горе в тези граници)
    Working....

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Абе хора,моля,ви пишете нещо по темата,та да може такива като мене с малко опит да научт нещо.Съвсем бягате от първозамисъла.Весели празници!

  3. #23
    ANIBAL
    Guest
    Една кутия лак струва точно в тези граници.Дето ги посочи.Представи си колко площ ще обработя с нея.Затова си струва опита.Все пак ще му видя ефекта.

    Сега на нашия колега!!Колега решетката служи да ограничи майката някъде.Къде е това може и да се напънеш да прочетеш.Но в най-добрия случай се явява много добър помощник на пчеларя.Затова толкова се стремим за нея.Аз например досега не съм работил с ХР.Използвам друг подход.Но Решетката е необходима,защото опростява нещата.Питай нещо конкретно.Не можем да чурулекаме без цел.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    А капроновата мрежа, която имаш ще ти стигне ли? Ако работиш с двойни семейства, ще ти трябват повече ХР !
    Working....

  5. #25
    ANIBAL
    Guest
    Тя като площ,може би няма да стигне.Защото имам повечко кошери.Но и като прибавиш двумайчините,значи Работата отива на много.Ако си ги закупя ,като всички други,добре.Но инвестицията е голяма.Може би ще използвам тези пари да закупя нещо като ламарина.Тя е също важна.За покривите де.Обновявам пчелина.Освен плаките,може ли някой да посочи друг материал за покриви?Това е пчеларството-много инвестиция.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Ами и тази ламарина от тенекиите става, а в складовете за профили за дограма има каквато искаш!
    Working....

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    43
    Ами можеш да използваш поцинкована ламарина.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    43
    Така е колега ,всяко нещо си иска своето,а в пчеларство инвестициите са си големи.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Желев,знам какво е ханеманова решетка,не съм чак толкова изостанал.Знаеш-колкото пчелари,толкова технологии.Просто колегите които я използват,нека да споделят някоя хитринка,проблеми и т.н.

  10. #30
    ANIBAL
    Guest
    Тук говорим за МК система,а тя е подвластна на ХР.Изчакайте малко и ще стигнем до нея.Много сте нетърпеливи.Нищо не става насила.Дали се използва такава решетка и при тези кошери?Кога е изобретена ХР?Коя година?Вземете и препишете един учебник и това е.Ето ви темата изчерпана.
    Колега начинаещ,преди да се внедри ХР,се е използвало едно платно,но по късо от размерите на плодника.Когато това се прави пашата е във върха си.
    Слага се точно над пилото с надеждата майката да не се качи нагоре.Майката се ограничава само там.Но това е първобитен начин.Резултата е плачевен.Затова е измислена и ХР.Тя ограничава майката известно време.Това време се знае от опит.Какви тънкости искаш с една преграда?Тя е само такава.Както си прочел и две ХР трябват.Това е друго положение.Това касае и работа с Две майки.Нали разбра.Две майки.Ти се научи с една.То другото ще го разбереш.

 

 
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •