Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 107
  1. #11
    ANIBAL
    Guest
    Ще споделя направо идеята!
    Имам на аванта мрежа от капронови нишки.И смятам да я ползвам като ХР.Значи за нейното укрепване,мисля да я намажа с Лак-Смола.Нещо такова.И така тя ще се втвърди.Може и тогава отворите да се намалят малко.Затова питам.Още коментари?
    Как ви се струва идеята?

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Това е много интересно, но не мога да си го представя как ще стане на практика. А и лакът - смола трябва да е такъв, че да се използва в хранителната промишленост! Има ли някъде такова производство?
    Working....

  3. #13
    ANIBAL
    Guest
    Има водоразтворим лак.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Само Сикенс или Сократес могат да направят такъв, според мен! Лакпром и Оргахим не ги търси!
    Working....

  5. #15
    ANIBAL
    Guest
    Те и последните два производителя се стремят към конкуренция.Може и да са вече на пазара.С подобен продукт.Кой знае?Но за мрежата и аз мисля,че е по-добрия вариант за ХР.Затова се мъча да намеря решение на въпроса.Скъпички са тези ХР.За голям пчелин си е инвестиция.Затова!.....

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Абе то и капроновата мрежа май не е евтина, но поне може да се намери "по така". А пък и такъв продукт като лак-смола докато се утвърди на пазара ще държи "добра" цена!
    Working....

  7. #17
    ANIBAL
    Guest
    Водоразтворимия лак е много скъп.Може и с обикновен да се направи.Пластмасата и тя не е екологична,ако имаш това пред вид.Хранилките, които ползваме и те също.Не е пречка да го направя с обикновен лак.Пчелите измиват всичко.Мисля,че знаеш това.Макар, че темата е друга, хранилките рамки от Дърво са вече наистина еко.Какво мислиш за тях?Но ХР от дърво не става.Някаква химия за втвърдител?Предложения.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Колеги,не си хабете времето и средствата,защото нищо няма да се получи.Аз отдавна пробвах това.Майката преминава спокойно а и пчелите прегризват мрежата.Вярно е,че с епоксидна смола не съм пробвал,но то ако ставаше,отдавна да бяха на пазара.Все пак избора е ваш и "нека око да види,ръка да пипне".

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Дали няма да стане с този лак, с който лакират тенекиите за мед? Ако става с него - няма никакъв проблем - няма да се мъчат и пчелите да мият, а никой нищо не може да ти каже тогава - използва се при съхранение на хранит. продукти и точка!
    Working....

  10. #20
    ANIBAL
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от buci59
    Колеги,не си хабете времето и средствата,защото нищо няма да се получи.Аз отдавна пробвах това.Майката преминава спокойно а и пчелите прегризват мрежата.Вярно е,че с епоксидна смола не съм пробвал,но то ако ставаше,отдавна да бяха на пазара.Все пак избора е ваш и "нека око да види,ръка да пипне".
    Аз ще пробвам.Моите може да не искат да минат.Особено след лака.Каква е цената на ХР?

 

 
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •