Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011
Резултати от 101 до 107 от общо 107
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Хубаво е да ползваш ХР,но при самосмени,роене или др.,може да си вкараш автогол.Ачката преди време беше писал за това,оказа се прав.Младите майки минават през ХР.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Агро, аз ти казах, майката винаги е в корпуса с прясно пило, а той по принцип е най горния :-):-):-)

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от laskov Виж публикацията
    Офф, казаха ми, ама проявих инат!

    Реших да пробвам тези решетки поради следната причина: Решил съм да си правя отводка. Проблем ми е намирането на майката. Една любезна госпожа-пчелар, ми каза как го прави тя: "Избирам и изваждам питите, които ще са отводка. С рязко тръсване изтръсквам пчелите от тях обратно в сандъка. Целта е майката, ако е на тях, да падне в плодника. Поставям ханеманова решетка и нов плодник отгоре, в който поставям питите за отводката и затварям кошера. След 2-3 часа взимам горния плодник. През това време част от пчелите са се качили през решетката върху питите за отводката."
    На мен ми се вижда изпълнимо
    Аз така си „скубя„ кошерите с по 1-2 пити (системата ми е дадан блат, ползвам половинка ХР за 10 рамков кошер обрамчена с найлон / да става на всички модели кошери 8-10 -12 рамкови/). Стръсквам питите които ще взема от плодника като предварително на тяхното място съм поставил основи за градеж, слагам ХР с найлона, слагам празен магазин в него полегнали изтръсканите пити, отгоре друга ХР с найлон и върху тях магазина. След подобна манипулация на около 50 кошера (около 3-4 часа) и кратка почивка около един час, тръгвам и прибирам изтръсканите пити от магазините(те са бъкани от пчели) прибирам ХР и другите цигании и приключвам със „скубането“. На другия ден продължавам с другите кошери и така до края. Имам снимки но са на телефона и ми е трудно да ги кача тука...

  4. #104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Здравей Ласков,и аз имах същия проблем със ханемановата масово опират рамките.Имаш два варианта
    1.Магазина да му заковеш по една летвичка отдолу 5-7мм.да не опират рамките.И си готов със проблема.
    2 Не знам от кой Район си но аз намерих и купих две ХР-пластмасови със борд отстрани 5мм и ги сложих да пробвам рамките не опират доволен съм от тях.
    Тази ХР-струва 5лв.със този борд отстрани не се огъва и е доста по-добра от обикновената пластмасова.Дано съм ти помогнал.

    Относно писането на колегата Друмев за младите майки-да минават през ханемановата в това съм сигурен намерих я в магазина.Млада таз годишна майка.
    Този пост е редактиран от Rado76; 30.05.2017 в 06:42. Причина: допълнение

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз използвам ХР при дву семейните с общ магазин.Тая седмица разбрах,че младата майка е в магазина.За мен това е добре защото магазина е 16 големи рамки,но при малките става мазало..На 8те слагах преди но я ковях с габари към магазина така ми беше по лесно.
    Този пост е редактиран от jdrumev; 30.05.2017 в 10:33. Причина: допълване

  6. #106
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2023
    Мнения
    30
    Балмина (а и другите) продават ХР с крачета. За какво помагат тези крачета... освен ако тръгнат да бягат нанякъде

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от meduza Виж публикацията
    Балмина (а и другите) продават ХР с крачета. За какво помагат тези крачета... освен ако тръгнат да бягат нанякъде
    С тези крачета прескача от кошер на кошер. С една ХР обслужваш 20 кошера. Ако вземеш бонус и крилца, вече 100 кошера. Ако питаш сериозно, да не ляга на рамките, така с крчета не затруднява пчелите при преминаването през нея. Много по добри са от другите, работи като обрамчена ХР.

 

 
Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •