Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 72 ПърваПърва ... 14546263646566 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 718
  1. #631
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Вече 8 ма година пчеларствам и всяка следваща година се усещам, че все по-малко разбирам от пчеларство....
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #632
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами не знам какво да кажа то тези насекоми непрекъснато ме изумяват тъкмо си помисля че съм научил А-Б-В-то за тях и ще мина 1 клас и те вземат че направят нещо и ме върнат на поправителен и айде пак в 1 клас.
    Абе голями калпазани са и като си наумят нещо твърдо си действат по въпроса и ако човек е по лабав като мен няма управия.
    Побелях и остарявам, но в сърце те нося!
    Цял живот аз твой оставам па макар и просяк!
    Такива ги пее Сашката. Да не е и пчелар тоя чиляк!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #633
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами не знам какво да кажа то тези насекоми непрекъснато ме изумяват тъкмо си помисля че съм научил А-Б-В-то за тях и ще мина 1 клас и те вземат че направят нещо и ме върнат на поправителен и айде пак в 1 клас.
    Абе голями калпазани са и като си наумят нещо твърдо си действат по въпроса и ако човек е по лабав като мен няма управия.
    Аз Георги се засилвам и ритам едно воле но пуста паша все се изплъзва в последния момент и хоп на врат ставам отръсквам се и се оглеждам за нова и те така. Акъла идва бавно и болезнено и когато не дойде остава само болката / във врата / :-)
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #634
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Тактиката която се избира за работа с пчелите трябва да е съобразена с възможностите (ако правиш висш пилотаж трябва да са ти на близко да нямаш транспортни физически и др. разходи).Аз съм съботно неделен пчелар и от там доста неволи но това ми е нещо като хоби и ако може да изкарам някой лев (ама засега съм вътре)добре ало не здраве да е.
    Имам роднина пчелар в Канада който казва че в неговата провинция най големия пчелар е с 16 000хил. семейства слага само един корпус на тези който са за мед тоест 2+1 и от там нататък рои ли се не се ли рой какво иска да прави и те тека и казва че още не е фалирал.

  5. #635
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    А, у нас някои са фалирали още на старта! Само че, не го осъзнават. Аз наливам от пет години средства, а някои се надяват още първата да изкарат нещо. Симпатяги! Сега Господ ни дава рояци, а ние мед та мед, че и от слънчоглед. Може, хаирлия да! Да не стане като рапицата, акацията и де да знам още какво?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #636
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Някъде бях писал за използването на лък и стрели за хващане на рояци. Някои не ми повярваха. Гледайте.

  7. #637
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    DSC_9413.jpg
    Едно ройче ми излезе миналата г. на 30-ти август!!! в 18ч. Бях на двора, като чух да бръмчат много пчели и помислих, че е нападение, хукнах към кошерите, и виждам как кълбото вече се захваща полека-лека на един клон на ябълката. На другата сутрин го смъкнах - едвам 3 ЛР рамки, и е живо и здраво в момента - оцеля напук на всичко!!!

  8. #638
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    Привет и от мен, прочетох цялата тема и накрая разбрах, че нищо не схванах , т,е ние можем да направим две три неща и да се надяваме, че няма да се роят, в този случай при мен е малко вероятно да предотвратя роенето, при условие че ще съм абсолютно начинаещ събото-неделен кандидат пчелар

  9. #639
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740


    След минута 39 - за борбата с роенето. Звучи добре, харесва ми, какво казват опитните пчелари за такъв метод?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #640
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Зависи , каква паша искам да хвана .
    Все пак той работи с 8 ДБ , а в клипчето говори за 10 и 12 .

 

 
Страница 64 от 72 ПърваПърва ... 14546263646566 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •