Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1

    Подсилване на отводка чрез демариране и подхранване

    Колеги, преди седмица се сдобих, с 5 отводки.Бяха на 3 рамки, веднага им сложих по една основа, и по една пита люпещо се пило.За сега се развиват нормално, след 10 дена ще повторя процедурата, отново ще им дам по основа и люпещо се пило.Всичко това, е придружено с подхранване със сироп.Сиропа е 2 към 1, вода и захар.Храня през ден, с по 200-250 мл.Та сега да споделя какво искам, да направя, и да кажете дали не бъркам някъде.Идеята ми е някъде около 17,18 юли да им разменя местата, с основните семейства.Тогава би трябвало отводките да са, на по 6-7 и 8 рамки.Целта е да развия отводките, в силни семейства, както и основните семейства, след размяната да се развият и те силни, и да посрещна есента и зазимяването само със силна армия пчели.Всичко това ще е подкрепено, отново с хранене, като роля ще вземе и стартовита.Ако имате, идеи, насоки, препоръки и каквото ви дойде на ум, с радост ще ви изслушам.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Свърши ли ти пашата, на нещо друго разчиташ ли ?
    Според мен по добре не го прави, а продължавай по същия начин, подпомагай с пило и храни. Има доста време до зазимяването, така че ще се развият.
    Демарирането е съвсем друга техника и се прилага по съвсем друго време.

  3. #3
    преди 3 дена извадих меда, днес правих прегледи, и с интерес открих че в магазините има пресен нектар.Предполагам че е от ливадите и билките.Но колко ще хвана от него не ме бърка много, идеята ми беше, хем да са силни семействата, хем да са и изравнени.тази година се убедих, колко по лесно и по бързо се работи, когато семействата са с еднаква сила, и да не мисля за всяко по отделно какво да правя.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Тогава няма от какво да се притесняваш, при вас има много паша още. Силните семейства ще станат още по силни и ще имаш още мед, средните ще станат силни.
    Изравняването се прави пролетта.

  5. #5
    да съгласен съм, но постоянно ме гложди една мисъл... и тя е че го дават един месец да не вали, пашата ще секне в най скоро време

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Не е разумно да се храни докато има добър принос!Юли е все пак!То и сега ако се храни?!Ще имаш достатъчно време да ги храниш колега.Подкарвай ги още от началото на август на три дни веднъж до края на месеца.Стартовита,аз не виждам ефект от него!Виждам ключа за успеха в майките.Третирай ги още първата деседневка на август за акарите.Успех
    1000 пчелари - 1000 технологии

  7. #7
    благодаря колега, и аз мисля още в началото на Август да третирам.Ако намеря изпарител, ще ги третирам и с оксалова киселина след лентите.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    В началото на следващата седмица ще има валежи, така че не сваляйте магазините.
    А оксаловата киселина - октомври месец - като спре пилото.

  9. #9
    чул те господ за валежите

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Очаквай ги в Берковица - на 10 ти и 11 ти юли, а иначе и сега в неделя преди обяд ще валне лекичко.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •