Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 26 от общо 26
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2013
    Мнения
    45
    Пчеларски район
    Драгалевци
    При мен не е суша в планината съм последните 2 седмици вали през три дни по малко.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2013
    Мнения
    19
    Привет колеги.
    При 10 нови кошера ДБ с отводки от по 4 рамки. В събота вечерта им сложих по една рамка с основа за изграждане. На 6-те сложих хранилки със сироп(за другите нямах хранилки). Тази сутрин (понеделник)слагам хранилки със сироп на останалите и констатирам следното: Кошерите които са захранени от събота изобщо не са започнали да градя, а тези които не са подхранвани са започнали градежа. Може ли да дадете мнения на какво се дължи това?

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Захар менте или слаби сем-ва.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Какво ще рече захар менте?

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    многокорпусни гледам аз.
    Ползвам тази година да храня 20 отводки с Апиинверт (ако се приема като реклама на марката го редактирайте)
    Миналата година със захар изградиха от 4 до 10 рамки (т.е. 6) за месец. Със 800мл от този сироп на всеки 3-4 дни за седмица и 3 дни станаха на 10 рамки. Въпреки, че е по-скъп от захар излиза доооооооооооооста по-евтино.
    За един месец със захар храня 10 пъти, а досега със храната съм хранил 3-4. Слагам по 2 основи на ходене силата която им дава е огромна защото е до такава степен сходна с меда, че я прибират в този и вид и в питите! Сметни си и горивото за колата и ти излиза още по-евтино със скъпата храна. Най-богатите хора казват - "Не съм толкова богат за да си позволя евтиното!" Забрави ги тия захарни разтвори и щурутии излиза по-скъпо и тормозиш пчелите!
    Квото и да ти кажат аз съм на 22 години, още не съм се побъркал - действай с храна за пчели!

    И не си взимай разни балкански измислици защото поради по-ниската цена на киселините за инвертиране на захарните си сиропи ползват киселини вместо ензими и по този начин нивата на хидрокси-метил-фурфурол стават по-големи киселинността на меда по-голяма и пчелите измират. И да не навлизам в още подробности... УСПЕХ!

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    При градене на нови пити е хубаво да се ползва сироп за стимулиране от захар която да има поне 394 килокалории за 100 грама.На някои пакети е изписано 340,а на тези които не е обозначено е едва 310 килокалории/говоря за по евтината/.Така за килограм се губят около 800 килокалории и това е една от причините за по слаб градеж.Другото е че трябва да се пускат новите пити през магазин и то на поне трета позиция/за да имат контакт с прясното пило в плодника/От друга страна се повдига и центъра за градеж и там температурата е по благоприятна за градеж.От друга страна хранилката трябва да е близо до пуснатата през магазина плодникова пита и да способства повече пчели да се увличат да ползват питата като ескаватор за качване в магазина.Друго нещо е и при граденето да се отвори с поне още 2 см. прелката за да постъпва повече кислород за стимулиране.След като изгради на 3 мм.на сем. се подава следваща пита без да се изчаква пълен градеж и осеменяване от долната част на питата.Така не се губи енергия и време.Още по добър ефект има ако се постави и малко запечатка по горния ръбна новата пита,но това е за колеги с по малък брой кошери и когато са по слаби/на по малко от 6 пити прясно пило/А когато кошера е силен тези неща са излишни и даже не е задължително да се поставя основа/метод на Плевенската група на доктор Лазар Бараков/Метода е известен с мокрите ръце и вързани очи.Но той се прилага при усилена паша или стимулация чрез подхранване.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •