Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 37

Тема: ДОБИВИ

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675

    ДОБИВИ

    Колеги,нека споделим какви са добивите в нашия край.
    При мен от кориандъра средно по магазин и половина от работещите кошери.От 10ДБ,от 12ДБ малко по малко.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    При мен кориандъра няма нищо.
    Но слънчогледа дава като за световно,всичко е готово за вадене.

  3. #3
    Здравейте. При мен пчеличките са си свършили работата и от 15 семейства извадих 250 кг мед като остана още незапечатан за следващото вадене . Както казва колегата Йорданов в разговорите с пчеличките е ключа към успеха :D
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ха ха ае Младши, тия твойте пчели вече те боготворят бе, я виж каква картичка са ти нагласили :D Ама е много сладко да си ближеш собствен мед от пръстите, нали ? Особено пък ако преди това ти е падала потта в кошера. Сега строяваш фамилията и почвате да викате сутрин и вечер "Дай Боже дъжд", че след три седмици да докладваш за половин тон wink;.

  5. #5
    A дано че тогава и на ресторант ще трябва да ги водя заедно с пчеличките :D
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    По-мин седмица и от мене има по магазин и половина.
    Тази събота пак ще се въртят по два магазина

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    От миналата и тази събота паднаха 25 тенекии. Живот и здраве сега летят усилено към слънчогледа, дано даде.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Аз врътнах само 1 магазин, от 8 рамки 14кг. 9-та ми е строителна я оставих за да доизградят и напълнят единия ъгал.
    Всички останали са с по 2 пълни магазина започнали да запечатват и 3-ти за градене и пълнене

  9. #9
    Браво. Но ако не падне малко дъждец това ще ни е. Днеска забелязвам повечко се въртят на водата което за мен е сигнал за по малко принос на нектар а и слънчогледа вече прецъфтява....
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    + 11 тенекии и малко от вчера

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •