продавам: пчелни майки
описание: Продавам качествени плодни пчелни майки на цена 18 лв. за брой. Изпращам ги с куриер до удобен за Вас град.Заявки на телефони 0887250979, 0894375346 и 0878144757
цена: 18 лв. за бр. дата: 19-06-12 10:19
email: ves_velev@abv.bg GSM: 0887250979

Тази обява се върти от извесно време в обявите продава на сайта.Вероятно доста хора са изгорели,ама нека аз да пиша че да се пазят останалите.
На 14/06 купих от тях 5 майки за проба.Майките са 100% неоплодени и са по дребни от обикновенните пчели.В кутийката ако не беше маркировката бих казал че са пратили някакви пчели мутанти вместо майки.След 3-тия ден отворих и бяха приети всичките.На 6-тия ден им прибавих по една пита пило.Сега е ден 11-ти,4 от тях ги няма,като на питите с пило са заложили маточници,а последната си е там но така и не е пронесла.
Питам се по какви стандарти и критерии се продават оплодени майки!?Има ли някакъв контрол над тази дейност или трябва да разчитаме само на добрата съвест на търговеца?
Чесно казано писна ми вече от измамници и мошенници и едва ли ще купя вече нещо от търговците.Не ми е за 100-те лева ами ми тежи разочарованието че не може да се има доверие и при най-елементарна сделка и от този така типичен за България селски тарикатлък.