Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 112
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    18.06.2012
    Мнения
    5
    Цитат Първоначално публикувано от Ruslan
    Пробвах да получа информация от фонд Земеделие Русе, но никой не ми вдига :D .Влязох в сайта и там по аналогия с помощите за други въдства, става ясно, че си трябва регистрация като ЗП.
    Така, че регистрираните колеги-напред!
    И на кой телефон звъня че не ти вдигаха?

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Регистрационната карта за ЗП и ветеринарномедецинския дневник на пчелина. Това са казали от ДФЗ че са необходимите документи.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Истината е, че тези т.н. субсидии беше редно да се дават на всички. Стига кошерите да са надлежно регистрирани и да е подържана съответната документация. Истината е, че тези средства трябва да се отпускат само след проверка на пчелина. Най-малкото за да няма злоупотреби(както е при програмите). Средствата така както са планирани при всички положения ще останат неусвоени. Не за друго, а заради предварителните условия. В България в момента има регистрирани около 350 000 пчелни семейства. не е ясно обаче след голямата зимна смъртност, колко от тях са заявени на пролет. Освен това до колкото знам като ЗП са регистрирани едва около2500 пчелари или около 150 000 пчелни семейства. Така че ако не бъдат откраднати част от парите ще останат неусвоени. За догодина евентуално ще има бум в кухата регистрация на пчелни семейства, особено заради очакваната директна субсидия на кошер от ЕС, но и тук ЕК се е погрижила. Ще се субсидират само стопанства регистрирани преди октомври 2011г. Новите ще трябва да почакат поне до 2017. От тук нататък всеки трябва да си направи сметката. Дали си струва да плаща допълнително данъци и осигуровки за да получава субсидии или да разчита само на приходи от продукция. Вярно е, че тези, които няма да могат да получат субсидии са дискриминирани, но със същите доводи могат да излязат и тези, които съвестно си плащат осигуровки и данъци. Те също могат да кажат, че са дискриминирани, ако се даде на всички. Линията е много тънка.
    Ако това наистина стане така,ще е показателно че няма желание за помощ на отрасъла.Регистрацията на ЗП е година за година.На пчелните с-ва също.Къде е логиката?Другите които получиха субсидии искаха ли им подобна глупост-5г стаж един вид?Хората които ползват пчелите като допълнитен доход са много повече от тези които им е основен доход,а основно те ще загубят.Нали в края на краищата всички гледаме пчели и от 2010г искаме-неискаме и данъците си плащаме.Абе ние да сме живи и здрави да си работим,както и пчеличките ни,па плодородната ни земя няма да ни остави.Няма смисъл от нерви!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    18.06.2012
    Мнения
    5
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    Ако това наистина стане така,ще е показателно че няма желание за помощ на отрасъла.Регистрацията на ЗП е година за година.На пчелните с-ва също.Къде е логиката?Другите които получиха субсидии искаха ли им подобна глупост-5г стаж един вид?Хората които ползват пчелите като допълнитен доход са много повече от тези които им е основен доход,а основно те ще загубят.Нали в края на краищата всички гледаме пчели и от 2010г искаме-неискаме и данъците си плащаме.Абе ние да сме живи и здрави да си работим,както и пчеличките ни,па плодородната ни земя няма да ни остави.Няма смисъл от нерви!
    Участията по схемите de minimis винаги са обвързани с регистрация като ЗП и регистрация във ВетИС. Така, че иска се, щом си земеделски производител да си в час и на книга. Стига сте хленчили ами си вдигнете задниците и си влезте в час.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от prost_pchelar
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    Ако това наистина стане така,ще е показателно че няма желание за помощ на отрасъла.Регистрацията на ЗП е година за година.На пчелните с-ва също.Къде е логиката?Другите които получиха субсидии искаха ли им подобна глупост-5г стаж един вид?Хората които ползват пчелите като допълнитен доход са много повече от тези които им е основен доход,а основно те ще загубят.Нали в края на краищата всички гледаме пчели и от 2010г искаме-неискаме и данъците си плащаме.Абе ние да сме живи и здрави да си работим,както и пчеличките ни,па плодородната ни земя няма да ни остави.Няма смисъл от нерви!
    Участията по схемите de minimis винаги са обвързани с регистрация като ЗП и регистрация във ВетИС. Така, че иска се, щом си земеделски производител да си в час и на книга. Стига сте хленчили ами си вдигнете задниците и си влезте в час.
    Ние сме отдавна в час колега!Пука ми за тия мизерийки на които се радвате.Най важното за мен е да се увуличава добива!Не да чакам стотинки.До този момент и без тях изкарвахме,така че изобщо не ми дреме cool;
    1000 пчелари - 1000 технологии

  6. #26
    prost_pchelar айде по полека става ли? Колкото до вдигането на задниците на повечето хора им е писнало от бумаги навсякъде в България е само бюрокрация. Това никъде го няма в такава степен взесто всичко да е улеснено и да става по най бързия начин както е в Европа. Защото преди всичко пчелари, животновъди, земеделци и на последно място Книжни плъхове!

    И за какво му е на човек да е ЗП още едни осигуровки. A повечето колеги работят и пчелите са им като допълнителен доход и като работят съответно си плащат осигуровки. Аз като не съм регистриран ЗП какво пречи да взимам субсидия нима гледам нещо по различно от регистрираните колеги и разходите са ни горе доло еднакви разликата е само в големината на всяко стопанство. Общо взето дискриминация.

    И като завършек държавата нищо не дава тя само взима за това повечето колеги не са ЗП и разширяват стопанствата си лека по лека всяка година със средствата изкарани с много труд (АЗ СЪМ ЕДИН ОТ ТЯХ) не от Министерство на земеделието и храните!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    18.06.2012
    Мнения
    5
    И като не са ЗП как си продават меда на търговците? Или изкарват толкова колкото да го продават на дребно. Айде да не плачем, че е много бумащина. Технологиите навлязоха до такава степен, че може човек да си прави парични преводи докато си пие сутрешното кафе. НАП имат услуги с електронен подпис. Хора които си вадят хляба със земеделие трябва да се регистрират като ЗП. Освен това по de minimis не е чак толкова сложна процедурата. Въпросът е горе да се отстояват интересите на производителите. Ама като гледам кои отстояват интересите, до производителите винаги ще стигат трохите под формата на субсидии. И за мен по удачно е да не се обвързвам с помощи и тем подобни при добра година. Един уважаващ себе си пчелар работи всеки ден в пчелина си, а не от дъжд на вятър. Може да е объркващо моето изложение, но това е моята теза. А относно вдигането на задниците просто трябва кандидатът да е активната страна. Няма кой да дойде лично при него и да го хване за ръчичка и да му даде помощи.

  8. #28
    Цитат Първоначално публикувано от prost_pchelar
    А относно вдигането на задниците просто трябва кандидатът да е активната страна. Няма кой да дойде лично при него и да го хване за ръчичка и да му даде помощи.
    То дори и така да стане, българина пак ще каже, ама само толкова ли, или сега не ме занимавай ела утре или нещо от сорта.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Имам 2 въпроса към yuri : Според теб,тъп български манталитет ли ще е,ако някой пчелар ти каже че това е супер мизерия и подигравка с българското пчеларство?От тази пролет субсидията за една коза е 10лв годишно.Ние как да се радваме на 10-15лв за 3г?Мислиш ли ,че една коза може да се сравнява с един кошер по стопанска стойност?
    1000 пчелари - 1000 технологии

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    А ти мислиш ли,че за един козар твоята ст. еденица е нещо повече от неговото яре,или за един кравар телето,но зада имат тази ст.еденица-спазват изискванията и вземат по някой лев-добре дошъл казват старите хора.Лично за мен спазването на законите и изискванията си е инваестиция и то мн.добра,айде сега
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •