Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 112
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Информация трябва да се получи от фонд Земеделие за условията за кандидатстване
    Новината е публикувана в страницата на фонд земеделие. И там ясно е казано, че основните изисквания са регистрация по наредба 3 за зем производител и регистрация на пчелните семейства в БАБХ. Аз обаче прерових последните броеве на държавен вестник и не намерих никаква наредба за тази субсидия. Може би още не е обнародвана.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Пробвах да получа информация от фонд Земеделие Русе, но никой не ми вдига :D .Влязох в сайта и там по аналогия с помощите за други въдства, става ясно, че си трябва регистрация като ЗП.
    Така, че регистрираните колеги-напред!

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    "Земеделските производители, които отглеждат пчелни семейства, могат да подават заявления от 25 юни до 6 юли 2012 г. във всички областни дирекции на фонд „Земеделие”. "

    По ясно от това написано не виждам, как може да бъде..
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Извинявайте ама вие как искате хем да не сте регистрирани ЗП, хем пчелините ви да не са регистрирани, да не плащате осигуровки и данъци но да получавате субсидии е точно това го няма никъде... дори и в Монголия
    Извинен си. А това да получаваш пари без да знаеш какво е отводка, как ще го коментираш? Дали го има в Монголия? И за чий ..... има ограничение да си регистриран преди март месец?
    КОЛЕГА,предупреждавам те,че следващия път,когато използваш цинизми ще трия без обяснения!
    Модератор
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Ограничението е наложено защото когато се заговори март-април за тия пари не малко хора тръгнаха да се регистрирват като ЗП понеже тогава се говореше за по 20 лв на кошер и потриваха доволно ръце като смятаха колко пари ще им паднат ей така... То ако става дума аз познавам хора които не могат да различат пчела от оса щото за тях е все същото но това не им попречи да кандидастват и по Млад фермер и по пчеларската програма важното е далаверата...
    Да де ама точно тия хора прибират парите. Те кандидатстват, защото имат връзки.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Извинявайте ама вие как искате хем да не сте регистрирани ЗП, хем пчелините ви да не са регистрирани, да не плащате осигуровки и данъци но да получавате субсидии е точно това го няма никъде... дори и в Монголия
    Ами, условието да си регистриран ЗП е едно от нещата, които смятам да атакувам пред Административен съд - Пловдив. Данъци плаща всеки, при това - всеки ден, а най-голямо перо в бюджета дава ДДС. Осигуровките според Конституцията са доброволни, а не задължителни. Отделен въпрос е, че системата на осигуряване е изградена пирамидално и е въпрос на време да рухне. Не разбрах - защо да не получаваме субсидии, след като земеделието виси на конец без пчела?

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Всеки има право на мнение, включително Европейският парламент и Европейският съвет. Но право на последна дума има Европейският съд. След като имам гарантирано право на труд, аз решавам кога, как и в каква форма да го упражнявам. След като за същия труд някой получава субсидии, които аз не получавам, сме поставени в неравни условия, нарушено е правото ми на труд. Защо няма легална дефиниция кой е и кой не е ЗП, имащ право на субсидии, а се приема за критерий регистрацията? Явно законодателят не счита за съществен обема на работа, а прави разграничение въз основа на административен принцип, а тези принципи най-лесно падат. Никой не може да каже кога една дейност е хоби и кога - занятие/професия. Щом като има стопански измерения, тази работа следва да се третира като занятие, независимо дали човекът работи другаде или не. Ако имам 1 кошер и наема един пчелар да ми гледа кошера, това за него хоби ли е или е работа? Работа е. Аз работодател ли съм? Работодател съм. Длъжен ли съм да се регистрирам като ЗП? Не съм. Мога ли да си продавам меда? Мога. Има ли стопански измерения работата? Има. И кой е разграничителният критерий? Една папка, един файл, един подпис и един печат... Всеки има право на мнение, включително аз. Но право на последна дума има Европейският съд.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Извинявайте ама вие как искате хем да не сте регистрирани ЗП, хем пчелините ви да не са регистрирани, да не плащате осигуровки и данъци но да получавате субсидии е точно това го няма никъде... дори и в Монголия
    Не е точно така!Вече не съм регистриран земеделски производител,но пчелина ми е регистриран и си плащам данъците.Щом си редовен данъкоплатец,какво те различава от регистрирания ЗП?Вземат се проби при всяка продажба.Фирмата не те пита дали си регистриран ЗП,а гледа продукта.Пак ни правят супер изнасилване с цел да има много балами заради мизерните им няколко лв да се регистрират ЗП и после да се ударят в гърдите - безработицата пада.Ако искаха да помогнат на пчеларството щяха да кажат: по 5-7-10лв/примерно/ за всяко отглеждано пчелно с-во,но не е това целта!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от павликянин
    Една папка, един файл, един подпис и един печат...
    че то нали това е номера с тези субсидии - не да ти дадът, а да ти вземат, просто става малко по-акуратно и уж незабележимо.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Истината е, че тези т.н. субсидии беше редно да се дават на всички. Стига кошерите да са надлежно регистрирани и да е подържана съответната документация. Истината е, че тези средства трябва да се отпускат само след проверка на пчелина. Най-малкото за да няма злоупотреби(както е при програмите). Средствата така както са планирани при всички положения ще останат неусвоени. Не за друго, а заради предварителните условия. В България в момента има регистрирани около 350 000 пчелни семейства. не е ясно обаче след голямата зимна смъртност, колко от тях са заявени на пролет. Освен това до колкото знам като ЗП са регистрирани едва около2500 пчелари или около 150 000 пчелни семейства. Така че ако не бъдат откраднати част от парите ще останат неусвоени. За догодина евентуално ще има бум в кухата регистрация на пчелни семейства, особено заради очакваната директна субсидия на кошер от ЕС, но и тук ЕК се е погрижила. Ще се субсидират само стопанства регистрирани преди октомври 2011г. Новите ще трябва да почакат поне до 2017. От тук нататък всеки трябва да си направи сметката. Дали си струва да плаща допълнително данъци и осигуровки за да получава субсидии или да разчита само на приходи от продукция. Вярно е, че тези, които няма да могат да получат субсидии са дискриминирани, но със същите доводи могат да излязат и тези, които съвестно си плащат осигуровки и данъци. Те също могат да кажат, че са дискриминирани, ако се даде на всички. Линията е много тънка.

 

 
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •