Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 31 ПърваПърва ... 21293031
Резултати от 301 до 306 от общо 306
  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    По добре изведи старата майка в отводка по този начин ще избегнеш и евентуално роене на дадения кошер през този сезон,5 дни след като си извел отводката отваряш основния кошер и отстраняваш всички запечатани маточници, оставяш само най едрите незапечатани,в по късен етап можеш да си направиш и други отводки от други кошери като ползваш вече узрелите маточници а на кошера отглеждач оставиш 2.Получените майки не са от най добрите но стават ,дано съм бил полезен с нещо.
    Ако ти е последна паша съм съгласен с тая теза.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Това е добре и съм съгласен с вас, но ще ми обясните ли как стават нещата с голия рой (където остава майката с летящата пчела) и отводката/те (където остават само младите пчели, които си правят маточниците)?

    За голия си трябва време,по думите на Жорката1974 .По всяко време гол рой не може,освен ако не искаш да се оголи кошера да разбереш какво е гол рой.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #303
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Ето един вариант по въпроса.
    http://pcheli.bg/metod-za-estestveno...izkustven-pat/
    Това много ми хареса, остава да е вярно и да се получи. Преводача е забравил да преведе кога точно се почва операцията, после е написал за следващите ходове - следобяд, вечерта, сутринта, ама за началото нищо не се споменава. Даже мисля майка да не им слагам, за никъде не бързам, рамката с пилото ще им я оставя, майната му на акара, от него отърване няма.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #304
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това много ми хареса, остава да е вярно и да се получи. Преводача е забравил да преведе кога точно се почва операцията, после е написал за следващите ходове - следобяд, вечерта, сутринта, ама за началото нищо не се споменава. Даже мисля майка да не им слагам, за никъде не бързам, рамката с пилото ще им я оставя, майната му на акара, от него отърване няма.
    Вярно е,но да ли е истина се пита?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #305
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Оставянето на пълни магазинни корпуси отгоре, отделени с преграда от семейството и останали без пчели не е ли предпоставка за кражби? Пише да се приберат на другия ден, но, когато кошерите са повече, ще мине целия ден. Ако няма паша, няма ли да ги надушат съседните кошери?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #306
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Вярно е,но да ли е истина се пита?
    Имам колега с дадани и го практикува от години.Препоръчва го горещо,мисля да пробвам.

 

 
Страница 31 от 31 ПърваПърва ... 21293031

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •