Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1

    ПРЕГРАДНА ДЪСКА

    Задължетелно ли е преградната дъска да опира в дъното плътно.Питам защото съм дал един корпус дъно и капак да ми правят отводка но дъното е дълбоко и разстоянието до входа е по голямо но не си спомням с колко точно.Затова мисля да направя преградна дъска с 3см по дълга от корпуса и отдолу няма да опира плътно.Дали ще е проблем.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Направия колкото корпуса - нее проблем !
    Невсичко с две бузи е лице !

  3. #3
    Благодаря ти ,веднага се захващам.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2013
    Мнения
    43
    мога ли да прикова фазера напряво за готови рамки и по средата фибран и да получа преградна дъска...

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Да можеш,всички преградни дъски са ми направени така.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2013
    Мнения
    43
    а това че отдоло стърчи 2-3 см фазера след летвичката не е проблем нали... да не прегризат фазера

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    по добре не слагай фибран, защото като сложиш преградната с фазера към гнездото, и ако се забавиш с разширението, пчелите ще си направят далак от другата страна в празното пространство на дъската. Това ще ти е сигнал, че трябва да разширяваш гнездото. Фибрана го гризат.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2013
    Мнения
    43
    само да кажа че фибрана е скрит от двете страни с фазер...а къде има размери колко трябва да бъде преградната дъска да видя отдоло колко разстояние се остава, че направихедна плътна и незнам дали е редно така...

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Плътна можеш да слагаш на семейство, което искаш максимално да стесниш и да затоплиш. За другите семейства не е нужно, защото зад преградната можеш да слагаш стари рамки за дообиране, макар че отгоре пак могат да минават пчелите. Тук както ти е удобно можеш да процедираш. Според мен не е нужно да са плътни.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #10
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Това са преградните които правя в момента. Пълни са със стиропор и е залепен вътре. Мисля за вариант да се изважда стиропора и да се ползват като вътрешни хранилки. Може би трябва да се направят от пенопвц. Същите ще са удобни и за капани, защото направо се пренасят в кошери, без излишни главоболия. Засега остават само за преградни Ето това е предимството на големия сандък Кеф ти 1 рамка, кеф ти 12 рамки Разширяваш според силата на семейството, а изолацията е перфектна.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •