Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 45 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 448
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138

    НАПРАВИ СИ САМ

    Зравейте на всички колеги, нуждая се от вашите компетентни мнения за което благодаря предварително.Правя си центрофуга щях да я правя с ръчно задвижване но прецених че ще е по добре да се задвижва от ел. двигател.На едно изложение в гр.Добрич имаше центрофуги задвижване от ел.двигател на 12 волта,двигателят бе приспособен от динамо или стартер на някакъв камион не си спомням точно.Някой запознат ли е с подобен двигател с регулиране на оборотите задвижващ центрофугата.Има ли ел.двигател на 220 волта на който да се регулират оборотите.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    Продават се в магазините само регулатори на оборотите около 30 лв. за 220 волта. Изпробвано е работи добре. По отношение на двигателя можеш да използуваш такъв от стара пералня. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    21.10.2010
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    n.zagora
    За двигател става динамо от москвич 408 оборотите се намалят с реостат на електрожен.Обаче трансформатора е доста сложна работа подава се 24 волта 50 ампера. В момента правя моята така.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    Колега,
    Продават се в магазините само регулатори на оборотите около 30 лв. за 220 волта. Изпробвано е работи добре. По отношение на двигателя можеш да използуваш такъв от стара пералня. Успех.
    Но не всякаква. Трябва да е с четков двигател. А това ще рече, че не много стара. Другия вариант, който съм изпробвал и работи е с нискооборотна бормашина от типа бъркалка за боя. Има ги в Практикер. те са на 900 оборота. За редуктор използвам глава на стар ъглошлайф. Така на оста на центрофугата можеш да получиш от 0 до 320 -350 оборота, което е достатъчно.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от jako_r
    За двигател става динамо от москвич 408 оборотите се намалят с реостат на електрожен.Обаче трансформатора е доста сложна работа подава се 24 волта 50 ампера. В момента правя моята така.

    Динамото го имам, сега остава трансформаторът, колега вие от къде се сдобихте с такъв продава ли се някъде

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ ЗА ИНФОРМАЦИЯТА КОЯТО МИ ДАДОХА И ЗА БЪРЗАТА НАМЕСА, ЩЕ ОБМИСЛЯ ВСЕКИ ВАРИАНТ И ЩЕ ВИДЯ КОЙ Е НАЙ ПОДХОДЯЩ ЗА МЕН.

    НЯКОЙ ДРУГ АКО ИМА НЯКОЕ ДРУГО ПРЕДЛОЖЕНИЕ МОЛЯ ДА СЕ ОТЗОВЕ НА ПОМОЩ


    РАДВАМ СЕ ЧЕ СЕ РЕГИСТРИРАХ ТУК И АЗ ЩЕ ПОМАГАМ С КАКВОТО МОГА

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    между другото двигателче за чистачки от мосвич дали ще издържи на напънът

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    Колега,
    Продават се в магазините само регулатори на оборотите около 30 лв. за 220 волта. Изпробвано е работи добре. По отношение на двигателя можеш да използуваш такъв от стара пералня. Успех.
    ще проверя за такъв регулатор а за двигател май мога да намеря само че не знам дали е четков

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Както каза donboneti четков мотор от пералня. Регулирането става с димер за осветление. С ключ и разменване изводите на четките и статора става обръщането на посоката. Общо 40 лв. мотор, 15 лв. димер и 2лв. ключ. Всичко останало излиза много по-скъпо и нездраво, ако го нямаш в наличност.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Габрово

 

 
Страница 1 от 45 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •