Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 45 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 448
  1. #51
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    ....и все пак, mityo79, не забравяй, че за да работи функционално тази "лястовица", питите, трябва да са надградени......
    За надграждането на питите е достатъчно по голяма разстояние между питите в магазина, а където няма надграждане ще играе вилицата няма начин, но трябва да се направи така че да се използва много радко.
    wink;

  2. #52
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Имам следното питане: Трябва да сложа кранче на центрофуга. Имам си оригиналното от центрофугата-метално, но е паднало.Тез пластмасовите из пчеларскте магазини не пасват на размера, ще слагам металното.Та въпросът ми е: как да го запоя, без да викам у дома циганин калайджия? Дали ще стане с малък поялник? Какъв материал да ползвам? Не съм запоявал досега, но ако не е безгранично сложно, мога да опитам...зависи какъв инструмент ми е нужен...

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Сега ще ме увикат сичките еко, био и нано специалисти wink; ...ама аз мойто съм го залепил с поялник и калай. Поялника е от големите, дето се лепят улуци и се нагрява на газова горелка. Маже се предварително с киселина или ръждопреобразувател и се лепи. С малък поялник не става, защото не може да нагрее голямата повърхност. Преди лепене можеш да позагрееш с горелката и центрофугата на участъка дето ще лепиш.

    Друг, по-еко вариант е сръбърен припой и горелка.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    За поцинковано тенеке пишете, или?
    Неръждавейката се заварява.
    Алпака може да се лепи с припой, но аз не съм виждал центрофуга от алпака.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2010
    Мнения
    46
    Ако го залепиш с калай,след щателно измиване и подсушаване изолирай шева със силикон за аквариуми.И все пак със сребърен припой е по добре.Има още един начин(най-добрия)-аргонова заварка,но зависи колко е дебела ламарината от която е направена центрофугата.Ако е 0,8 нагоре става.Зависи и от какъв материал е кранчето.Успех в начинанието!

  6. #56
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Неръждавейка е центрофугата. Ся точно кранчето не го знам, какво е, прилича на неръждаемо, ама седи матово. Таз центрофуга с голяма мъка я докарах от силистренско чак (1000 километра навъртях заради нея, добре, че подарък беше), джип вземах от приятел. Не се хваща в моята кола, за да я водя на аргонова заварка. За това питах , дали сам мога да се справя или да викам калайджията. Таз година правих олуци и вместо запояване, ползвах един силикон, сив такъв, като салам опакован, специално за олуци. Дали с него няма да се получи?

  7. #57
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Лепи смело с поялника и калая...мани ги "разбирачите".....
    Е тва ми е неръждавейка лепена на поялник...барабар с кранчето, пак лепено с поялник, от некъв месинг.... щото масово налаганите пласмасови такива са скопена работа....не можеш ги заусти на кота 0 на дъното, да се източва сичко, заради шибаната законтряща гайка отвътре....даже ми ги фалат магазинерите, че били мноо добри, щото и Лега ги ползвали.....

    http://postimage.org/image/ob638qxlt/ Погледни центрофугата в темата, всичко е неръждавейка ламарина лепена с поялник: http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=3942 )


    ...ако искаш да си сигурен в начина, махни гуменото уплътнение, ако има такова, загрей кранчето на горелка, намажи с гасена солна киселина или ръждопреубразовател и капни малко калай...като изстине пробвай да отлепиш материала с нож, чук или квото се сетиш.....

  8. #58
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Здравейте и от мен, ще предложа нещо друго.Правя центрофуга и съм се спрял за кранче на нещо нетрадиционно .Взел съм съединителна муфа един цол, за тръби от тези черните не знам как точно се казва от тези които пъхаш трабата в муфата и завиваш гайката , та смятам да направя отвор в неръждавейката толкова голям колкото да мога да завия муфата, като преди това съм одрязъл гайката която стяга тръбата на пръстенче и завил навътре в резбата на муфата навивам леко резбата в отворът на центрофугата и стягам с отрязаната гайка ( пръстенче) пристягайки и уплътнявайки от външната страна на центрофугата, от вътрешна страна на центрофугата ще затопля навитата резба и ще сплескам към стените на центрофугата така че да не се получи ръбче.Другата страна на муфата ще затапя гайката и ще я ползвам като тапа завивайки на муфата или мога да купя тапа за да не си играя да затапвам с нещо гайката.
    По този начин смятам да си направя кранче без да се наложи да запоявам просто защото не ми се отдава запояването

  9. #59
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    mityo79, първия ми кран беше 1" по същия, описан от теб начин. Несгодата е, че заради гайката остават едни 2 см под нивото на гайката, накланяне и изчочване, при все, че съм дал и наклон на конуса....шибана работа....затва залепих тоя на нулево ниво....

  10. #60
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Румен Димитров

    Гайката не е от вътрешната страна на цетнрофугата а от вън. В посоченият от мен начин първо навивам гайката на резбата на муфата до края на резбата, след това завивам резбата в отворът на центрофугата който е толкова голям за да се навие резбата от муфата не спокойно да премине през отворът и от вътрешната страна на центрофугата да стегнеш бъдещото кранче. Но не навивам цялата резба а само колкото да се захване към ламарината(един оборот) след което развивайки завитата гайка на муфата от външната страна затягам бъдещото кранче към корпусът на центрофугата.Отворът на центрофугата е направен максимално в долният край за да изтича всичкият мед.За по добра здравина а и без ръб от вътрешната страна нагрявам с топъл въздух кранчето и подгъвам.

    Не съм много добър в обясненията, за което се извинявам , но се надявам да сте ме разбрали какво имам в предвид.

 

 
Страница 6 от 45 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •