Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 45 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 448
  1. #81
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Борислав Александров има и друго решение от ножовка ,Качествен нож за Дюнер

  2. #82
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Над това се трудих днес.


    Какво си измайсторил, съд за мед ат който се пълнят буркани ли е.

  3. #83
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    На мен ми прилича на бъдеща 3-4 рамкова центрофуга.
    От какво е направено това Кириле? Навит съм да си направя центрофугата сам, тези 650лв за купешка някак не ги виждам в нея..

  4. #84
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Вероятно това ще играе ролята на матуратор.

  5. #85
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Ина мен ми прилича на матуратор т,това исках да кажа само че не знаех наименованието му,за центрофуга е прекалено малък обемът му и няма да върши работа .

  6. #86
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138


    Тази седмица като бях на село това скалъпих.Имах един тръвен,бях го направил преди време за хващане на рояци и пчели от хралупи,използвал съм го може би два три пъти, после с приносимото сандъче и така си висеше окаче.Тази година реших да отглеждам пчелно семейство в него,което да използвам за размножаване на семействата и за подсилване на по слаби.Направих и още един обаче се получи по голям от стария и се замислих не е ли много голям.Въпросът ми е ориентировъчно с какви размери трябва да е тръвният кошер за целта за която ще ги ползвам.Новият е висок 75см. и диаметър на отвора 43с. старият височина 65см. диаметър 37см.

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    По-малката тръвна е по-добра,по-бързо се развива и е идеална за маточници или за налитане.Говоря от личен опит.

  8. #88
    Цитат Първоначално публикувано от LoGo
    На мен ми прилича на бъдеща 3-4 рамкова центрофуга.
    От какво е направено това Кириле? Навит съм да си направя центрофугата сам, тези 650лв за купешка някак не ги виждам в нея..
    Както каза колегата Buci това ще играе ролята на матуратор , изработено е от казанчета на пералня.Стойка му спретнах тази седмица.За центрофуга колега за 200лв.от Ловешките си избери една от продавалника има избор , днес пак ги гледах и си ти.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  9. #89
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Аз имам ловешка, но е от поцинкована ламарина и ме съмнява, че от БАБХ няма да я удобрят, както искам да се регистрирам по наредба 26.... та затова. Никъде не е описано дали става или не. Иначе си е добра малка центрохугичка :D

  10. #90
    Не става. Макар, че според мен с нищо не влияе на качеството на добития мед.

 

 
Страница 9 от 45 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •