Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 45 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 448
  1. #351
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Язък че си толкоз учен.
    Ами хайде майсторите дето са по-учени да ми направят това детайлче от чертежите.
    Prujina v.2.1.pdf
    Prujina v.2.2.pdf
    Набирам оферти. Критерии за оценка - най-добра точност при най-ниска цена.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #352
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А ти четеш ли внимателно какво пиша? Погледна ли заглавието на темата? Едно е да се работи с неръждавейка в промишлени условия с подходящите машини и съвсем друго по метода "Направи си сам". Баща ми (Бог да го прости) работеше в предприятие, произвеждащо машини за хранително-вкусовата промишленост точно за ГДР, доста се въртях покрай него като ученик в техникума и доста неща понаучих за неръждаемите стомани и работата с тях. Тоя тук, дето заварява 4-6мм неръждаема тел с електрожена и електроди да има да взема от мен! За да направиш тази кошница, първо ти трябва стенд (машина, приспособление) за точно огъване на прътите. Иначе ще постигнеш точни рингове на куков ден. После ти трябва шаблон за точно закрепване на заготовките, за да получиш точната конфигурация при заварките. Трябва ти и телоподаване и апарат за заварки в защитна среда. И доста много опит и майсторлък. Хайде като си толкова вещ в тези неща да ти дам едно простичко детайлче да го изработиш по метода "Направи си сам". Искаш ли?
    Ха, ха... хайде да не се хващаме на бас, че може и да загубиш случайно. Пак започна да се вживяваш. Та първия ми въпрос беше - ти правил ли си това? Защото аз, както казах горе - е да. Затова, че няма какво да споря с теб. Какво толкова сложно има в изработката на една центрофуга? Както казах по - горе, се искат сръчни ръчички и малко акъл, но да ти идва навреме.

  3. #353
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ами хайде майсторите дето са по-учени да ми направят това детайлче от чертежите.
    Prujina v.2.1.pdf
    Prujina v.2.2.pdf
    Набирам оферти. Критерии за оценка - най-добра точност при най-ниска цена.
    Егати сложното.

  4. #354
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Егати сложното.
    Простичко е! Дай цена за 100бр. и опитен образец.
    И ако можеш да качиш едно клипче как го изработваш само със "сръчни ръчички и малко акъл, но да ти идва навреме".
    PS. И моля не трий диалога след като огледаш внимателно чертежите и осмислиш материала.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #355
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Егати сложното.


    Като нямаш фреза е така.Ако беше зъбно колело да се хвана на бас ,но с такива призмички ми пада авторитета.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #356
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Незнам дали да ви благодаря за коментарите или да благословя лелките и стринките ви.




    Изобщо видяхте ли какво питам.



    Ти на не си дистрибутор.
    Колега, ще помогнеш, ако вземеш един шублер и кажеш ф-то колко е.
    5мм са телчетата.
    Другите работи ти ги пиша, защото не искаше да откриваш топлата вода. На първо четене 5 мм ми беше трудно да ги огъна, че си е жилавка тази тел.
    С това приспособление ще опитам да огъна държачите на питите http://www.mypersonalsite.org/index....mid=54&lang=bg
    Медец

  7. #357
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Простичко е! Дай цена за 100бр. и опитен образец.
    И ако можеш да качиш едно клипче как го изработваш само със "сръчни ръчички и малко акъл, но да ти идва навреме".
    PS. И моля не трий диалога след като огледаш внимателно чертежите и осмислиш материала.
    Позабавих се малко. Говорих с едно човече дали може да ми направи 100 бр. и на каква цена? Каза, че без пари ще ми ги направи. Няма да ти казвам за колко време.

  8. #358
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Позабавих се малко. Говорих с едно човече дали може да ми направи 100 бр. и на каква цена? Каза, че без пари ще ми ги направи. Няма да ти казвам за колко време.
    Ти спомена ли му,че е за часовници тоя детайл?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #359
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    5мм са телчетата.
    Другите работи ти ги пиша, защото не искаше да откриваш топлата вода. На първо четене 5 мм ми беше трудно да ги огъна, че си е жилавка тази тел.
    С това приспособление ще опитам да огъна държачите на питите http://www.mypersonalsite.org/index....mid=54&lang=bg
    Идваме си на думата за приспособленията и инструмента!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #360
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Позабавих се малко. Говорих с едно човече дали може да ми направи 100 бр. и на каква цена? Каза, че без пари ще ми ги направи. Няма да ти казвам за колко време.
    ОК! Като направи 2 образеца - пиши да ти дам адрес за изпращане. Не се шегувам, работата е наистина сериозна. И да ти даде цена, че "без пари и мама на тате не дава".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 36 от 45 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •