Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 45 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 448
  1. #341
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Сръчни ръчички на художник и малко ум, който да ти идва навреме. Иначе нищо сложно, че да търси професионално оборудване. Предполагам, че има в къщи електрожен, флекс и малко шкурка.
    Абе има, ама друго си е някой инджинерин да изкара лев, на чужд гръб.

  2. #342
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Докато се появи някой с такъв кош, да ви кажа : Материала е има-няма 20лв. за инокс. При Ф-8мм. 1м =0.4кг Х 6.90лв.
    Преди месец и нещо си правих кошница при този човек. Доволен съм, стабилна е. Взе ми 200 лв. Ама до тогава нямах представа, че и с обикновен електрожен може да се заварява неръждавейка и се хвърлих. Забележките ми са към острите ръбове на огънатите телове и това, че няма какво да придържа питите да не падат, защото центрофугата ми стои под наклон. А май ми каза, че има и ограничение във възможния диаметър на кошницата, както и броя на питите. Моята старата е с 22, а тази ми я направи с 20.
    Сега се опитвам да направя друга кошница (за втора центрофуга) и като стане ще пусна снимки и материали. Тънкият момент ще е центроването на оста или в моя случай втулките, за да не бие. А неръждавейката си върви и цената и е 6,9 х 1,2 + си иска майсторлък и никак не е ясно дали ще стане нова кошница или някоя скъпа скулптура
    Ако ти харесва на вид кошницата се обади на човека да ти направи. Не ми се видя да дере кожи. Ето и номер- 0895457844 - Димитров.
    Медец

  3. #343
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Незнам дали да ви благодаря за коментарите или да благословя лелките и стринките ви.

    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията

    Смятам да правя това:........
    За да не откривам топлата вода-няколко въпроса :

    Как се представя този модел, удачно ли е това фиксиране на рамките ? Какъв е размера ( ф ) на материалите използвани при вас ?

    Изобщо видяхте ли какво питам.


    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Преди месец и нещо си правих кошница при този човек. Доволен съм, стабилна е.
    Ако ти харесва на вид кошницата се обади на човека да ти направи. Не ми се видя да дере кожи. Ето и номер- 0895457844 - Димитров.
    Ти на не си дистрибутор.
    Колега, ще помогнеш, ако вземеш един шублер и кажеш ф-то колко е.

  4. #344
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Сръчни ръчички на художник и малко ум, който да ти идва навреме. Иначе нищо сложно, че да търси професионално оборудване. Предполагам, че има в къщи електрожен, флекс и малко шкурка.
    С кой от така изброените инструменти ще направиш точна огъвка на ф8 жилава стомана? С чука и менгемето ли? Видях за какви детайли става дума и искам да видя снимки на изработката им "Направи си сам". А когато завъртиш тази кошница и дойде ред за баланса ще стане весело!
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Абе има, ама друго си е някой инджинерин да изкара лев, на чужд гръб.
    Инджинерите си изкарват парите с това, на което другите само си разхождат калпаците по мегдана.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    С кой от така изброените инструменти ще направиш точна огъвка на ф8 жилава стомана? С чука и менгемето ли? Видях за какви детайли става дума и искам да видя снимки на изработката им "Направи си сам". А когато завъртиш тази кошница и дойде ред за баланса ще стане весело!

    Инджинерите си изкарват парите с това, на което другите само си разхождат калпаците по мегдана.
    Няма ти казвам, че току виж си почнал производство.

  6. #346
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Няма ти казвам, че току виж си почнал производство.
    "От мечка ремичка ми не требе!"
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #347
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    В сайта на Лисън размерите на фи-то на кошницата ги дават за "премиум" моделите Ф10 и Ф8, а за "класик" Ф8 и Ф6.

  8. #348
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    С кой от така изброените инструменти ще направиш точна огъвка на ф8 жилава стомана? С чука и менгемето ли? Видях за какви детайли става дума и искам да видя снимки на изработката им "Направи си сам". А когато завъртиш тази кошница и дойде ред за баланса ще стане весело!
    Ти правил ли си това? Аз, да. Макар, че това не ми е работата. Тук, ако се наложи да правят центрофуги, ще ги правят като швейцарски часовници. Просто никой не е дал заявка. Преди години имаше заявка от Германия за линии за хранителната промишленост. Точно от нераждавейка. Ти виждал ли си шнек за кайма дълъг 6 метра само работната част?
    Какво да ти обяснявам? Ние тук сме прости хора. Пасем трева вместо салата.

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ти правил ли си това? Аз, да. Макар, че това не ми е работата. Тук, ако се наложи да правят центрофуги, ще ги правят като швейцарски часовници. Просто никой не е дал заявка. Преди години имаше заявка от Германия за линии за хранителната промишленост. Точно от нераждавейка. Ти виждал ли си шнек за кайма дълъг 6 метра само работната част?
    Какво да ти обяснявам? Ние тук сме прости хора. Пасем трева вместо салата.
    А ти четеш ли внимателно какво пиша? Погледна ли заглавието на темата? Едно е да се работи с неръждавейка в промишлени условия с подходящите машини и съвсем друго по метода "Направи си сам". Баща ми (Бог да го прости) работеше в предприятие, произвеждащо машини за хранително-вкусовата промишленост точно за ГДР, доста се въртях покрай него като ученик в техникума и доста неща понаучих за неръждаемите стомани и работата с тях. Тоя тук, дето заварява 4-6мм неръждаема тел с електрожена и електроди да има да взема от мен! За да направиш тази кошница, първо ти трябва стенд (машина, приспособление) за точно огъване на прътите. Иначе ще постигнеш точни рингове на куков ден. После ти трябва шаблон за точно закрепване на заготовките, за да получиш точната конфигурация при заварките. Трябва ти и телоподаване и апарат за заварки в защитна среда. И доста много опит и майсторлък. Хайде като си толкова вещ в тези неща да ти дам едно простичко детайлче да го изработиш по метода "Направи си сам". Искаш ли?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #350
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    .........
    Язък че си толкоз учен.

 

 
Страница 35 от 45 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •