Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 45 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 448
  1. #251
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Или направо нещо таквоз

    http://www.teenproblem.net/media/tee...1269713027.jpg
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #252
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Поразгледах малко световния опит. На един клип ми се видя риболовно влакно, някой рязал ли е с такова?


    https://www.youtube.com/watch?v=cyqU9XPa9G4


    Тук изглежда лесно, до колкото преброих излязоха 15 питки, което е моята мечта.

  3. #253
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Лопатата е за копане, не за рязане. Ти ще го оцениш като опитен ножар. Но ето това ти можеш да го направиш:
    Прикачен файл 9070
    За материал един стар лист за механична ножовка ще ти свърши работа.
    Трябва ти и един плот от MDF или друг подходящ материал и два вертикални водача, за да се движи ножа без отклонения, както и две дъски или ламарини за водене на материала и да не му позволява да се върти по време на рязането. Трябва ти и избутвач, който да пробутва материала между водачите и да го държи изправен, когато остане малко от него.
    После има два варианта:
    1. Ръчно рязане с натиск върху двете дръжки
    2. Полумеханичен с лост от втори род - едната дръжка е къса и лагерува на осичка, закрепена за плота, другата дълга за увеличаване на силата.
    То лист от механична ножовка по - трудно ще намеря. Една заготовка за нож от по - големите и майсторчето ще го спретне от раз. Лошото е там, че изобщо няма да си направя труда и да го мисля. Купувам кашоните с готови питки и само ги разхвърлям, ако има нужда, че ако няма минавам гратис, както става почти винаги. Не обичам да ровя от края на септември до края на февруари в кошерите. Благодаря, че искаш да ме впрегнеш с идеята си, но аз идеи имам, но обичам другите да работят, а аз да им помагам....като ги гледам и им се наслаждавам на усилията.

  4. #254
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията


    https://www.youtube.com/watch?v=cyqU9XPa9G4


    Тук изглежда лесно, до колкото преброих излязоха 15 питки, което е моята мечта.
    Този нож е купен от метро (поне така каза човека от клипа) и ако не си забелязал ножа стои под масата в съд с гореща вода

  5. #255
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Наистина на тоя клип с ножа става доста бързо. Аз със шпаклата съм малко по бавен, но успявам да си направя 15-16 парчета. Шпаклата ми е подобна на снимката която показахте и е с много гладка и неръждясваща повърхност.

  6. #256
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Бъзикаме Бат Янчо, че изкарва пари от няколко места, но той си е решил проблема с рязането.На банцинга си ги реже на 1см и си пие кафенцето докато ние се мъчим с ножовете.

  7. #257
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Бъзикаме Бат Янчо, че изкарва пари от няколко места, но той си е решил проблема с рязането.На банцинга си ги реже на 1см и си пие кафенцето докато ние се мъчим с ножовете.
    Така е в реалния свят! Имаш крава-пиеш мляко!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #258
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Така е в реалния свят! Имаш крава-пиеш мляко!
    Друмев и крава. Друмев има брат и маминка. Докато дойде от София, братока ги е поставил питките, а Данчо само за мезето - пак от братока.

  9. #259
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не е така модернизаторе. Всяка жаба да си знае гьола. Е то аз вчера след като изгледах клипа се сетих как да намаля работата на мама.За да не разточва с точилката.След като размеси моята друмефонда я напълва с определен грамаж в торбички,слага торбичките в кофа една върху друга и взема камъка дето затисваме зелето и го поставя от горе.Ако е малко тежеста сядя върху него и почва да чушка боб или да рони царевица за прасето.
    п.п.Кой разбрал разбрал койт не е да е.

  10. #260
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    След като нарязахме апифондата, да споделите : слагате ли парчетата в найлон или направо върху рамките? Има ли вероятност да се разтече?

 

 
Страница 26 от 45 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •