Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 45 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 448
  1. #301
    Мисяля,че е приложимо за ДБ и то само за магазините за да не се снемат при наложащ преглед ,относно дисбаланса може да се компенсира с един крак които при разтваряне да се пуска като степента.Но дали е оправдано е друг въпрос .

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Има тема за питките, но понеже тук стана лаф за рязане на Апифонда, та да споделя малко опит.

    Оказа се че не е такъв зор, явно има по-мързеливи от мен. По-лесно се реже блок, който е преседял на стайна температура(пробвано и с такъв -държан на студено. Първо срязах ( с нож за хляб ) блока по дължина на две части. Една половинка е колкото хляб и техниката на рязане е същата (който е рязал хляб -де ). Оказа се че с натиск напред и назад се реже по-добре, отколкото само отвесно. Няма нужда да се кисне ножа във вода ( пробвано ). При натиск -рязане само отвесно ,по ножа остава повече материал и явно това е логиката на горещата вода. Да отмива натрупванията. На 5-6 филии, аз обирах налепа, който не е много, с друг нож. Отрязаните филии се отъркалват в пудра захар, за да се пуснат в плика. Аз ползвам целофанови ( 500бр. --14.50лв. ), ако са някакви тънкофайски--незнам. Ако има някоя по-дебела филия, в плика се разточва лесно на ръка. Филиите съм ги рязал по около сантиметър и стават около -400гр.Ами това е-смело режете.

    пп.Пропуснах : по добре стават филиите, когато се режат заедно с найлона( синия -оригинален ).

  3. #303
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Писах : нож за хляб, но е с право ( неназъбено ) острие.

    нещо такова


  4. #304
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Атанасов!Аз с такъв тънак и дълъг нож коля прасето!Става перфектно!!
    Поздрави и наздраве:Цветан Димитров

  5. #305
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Атанасов!Аз с такъв тънак и дълъг нож коля прасето!Става перфектно!!
    Поздрави и наздраве:Цветан Димитров
    Едва ли е такъв, с този има да го гониш по мерията.


    пп.

  6. #306
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Е малко е по-големичък от нож за хляб.Изработен от лагерна черупка от един бургоджия.Много лесно се точи и заглажда.Перфектен е не съжалявам за парите които дадох за него.
    Поздрави:Цветан Димитров

  7. #307
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    От дълго време се канех да си направя нов и по-усъвършенстван стенд за коване на рамки, та днес се наканих. Получи се ето това.

    стенд.jpg

    "Краката" са подвижни и става за всякакви рамки.
    Keep Walking...

  8. #308
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    От дълго време се канех да си направя нов и по-усъвършенстван стенд за коване на рамки, та днес се наканих. Получи се ето това.

    стенд.jpg

    "Краката" са подвижни и става за всякакви рамки.
    Хубава работа. Виждам, че няма сглобки на горна и долна летва. Как центрираш горната и долната летва? Не се ли разместват при коването? Притягане с ексцентрици, чудесно решение! Благодаря!

  9. #309
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Хубава работа. Виждам, че няма сглобки на горна и долна летва. Как центрираш горната и долната летва? Не се ли разместват при коването? Притягане с ексцентрици, чудесно решение! Благодаря!
    Вътрешния размер на дългата страна е 436-437мм /страниците са изрязани/. Рамката по външен размер е 435мм. Страничните елементи на рамката минават през метален гребен/разделител/ на рамки като този http://pchelar.eu/ProductView.aspx?ProductID=417 закован е отдолу хоризонтално и не се вижда на снимката. При сглобките ползвам лепило, което придържа леко елементите един към друг преди сковаването с такера. Нищо не се мести, става лесно и бързо. В процеса на работа ще възникнат и други ъпгрейди, но това с времето.
    Keep Walking...

  10. #310
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Имам го почти същия-захвърлен някъде от миналата зима.Дано да ти пасне,аз не успях да достигна желаната бързина,по бързо(около 30%)ми се получава с две летвички под 90° заковани на плот без лепило.

 

 
Страница 31 от 45 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •